Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Ijesztő tapasztalatok meditáci...

Ijesztő tapasztalatok meditációkor,mitől lehetett?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el meditálni,és tegnap sikerült elérni azt a fajta gondolat és minden érzéstől mentes nyugodt "ürességet" ami alapvetően a meditáció lényege,viszont ahogy egyre tudatosabban mélyedtem el,egyfajta szédüléshez hasonló érzés fogott el,majd a "semmiből" hirtelen megjelent egy színes (lila-piros-sárga) örvény/spirál ami mintha beszívott volna,és ekkor egyfajta álomszerű testen kívüli érzés fogott el,és ténylegesen olyan érzésem volt mintha megállt volna a szívem,utána amikor tudatosan magamhoz tértem szinte pánikszerűen vert,le voltam izzadva,és jó ideig intenzíven remegtem,azért is volt külön félelmetes mert maga az érzés jónak kifejezetten kellemesnek indult,de valahol mégis ijesztő volt és tudatosan ellent akartam állni...Azt még meg kell jegyeznem hogy teljesen nyugodtan,higgadtan kezdtem neki a meditációnak,az életem is teljesen stresszmentes,nincsen szervi eredetű bajom,időközönként teljes körű kivizsgálásra is szoktam járni,semmilyen külső tényező nem zavart be,teljes csend volt,szóval ez eléggé megrémített,és azóta nem nagyon merek nekifogni meditálni..Mi lehetett ez?Hasonló beszámolókat nem nagyon láttam...

Jah és ami fontos,kipihenten MEDITÁLTAM tehát nem aludtam el közben,azaz nem rémálom volt(bár ez esetben annak jobban örültem volna,ez így sokkal rémisztőbb volt)



2021. jan. 30. 23:19
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

SZücsöm, igen, én csak a mestereim, a társaim és a saját tapasztalataim alapján írok. Annak a csikung rendszernek amit én gyakorolok -és tanára vagyok- ezek mind a részei.


Kérdező, én csak általánosságokban és érintőlegesen ismerek a sajátomon kívül más szellemi iskolákat, nem tudok véleményt mondani az ő meditációjukról.

Sokféle iskola sokféle módon tudja elérni ezt az állapotot, van ahol elképzelik a halálukat, látják a csontjaikat, a koponyájukat fehérleni, és

"elhitetik" önmagukkal, hogy meghaltak, ekkor szintén megnyílik az égi kapu és kilép a lélek.

Van olyan iskola, ahol szélsőséges éhezéssel, lemondásokkal idézik elő ezt az állapotot, de ezeket csak érintőlegesen ismerem.

Ennek az állapotnak az a célja, hogy a test "meghaljon", és biztonságosan megtörténhessen a lélek kilépése, utána megérted.

Azt a meditációt csináld, amivel ide eljutottál, nem javaslom hogy kiragadj új technikákat, és "vakon" ezekkel próbálkozzál.

Nem szerencsés innen-onnan átvenni általad jónak és hatékonynak tartott technikákat, és ezeket ötvözni.

Akkor már sokkal jobb lenne választani egy számodra szimpatikus rendszert, és annak a filozófiáját megérteni, annak a gyakorlatait végezni.

Lehet nagyon jó az alapod (egyéb okokból), de nagyon sok olyan ok van, ami miatt hasznos lenne ezt egy szellemi úton haladva kibontani, mert ez az út sosem teljesen kockázatmentes.

2021. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
22%
Valószínűleg disszociáció volt.
2021. febr. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a videóban a 22 perc körül Xu mester épp erről az állapotról, a lélek kilépéséről beszél. Angol nyelvű, de nem bonyolult nyelvezet.

https://www.youtube.com/watch?v=CxaUP_4z0pY

2021. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!