Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontroll tudományos magyará...

Agykontroll tudományos magyarázata?

Figyelt kérdés

Szkeptikus vagyok. Kipróbáltam az agykontrollt, nekem működött.

Eszembe jutott egy elmélet, amivel tudományos módszerekkel (tankönyvfizikával) lehetne bizonyítani az AK alaptételét:

Az elmélet alapfeltevése az, hogy a gondolkodás eredménye a gondolat, tehát a gondolatot az agy hozza létre.


Az agy a gondolkodáshoz energiát használ fel. A gondolkodás (mint minden más folyamat) hatásfoka nem lehet 100%. Ezek szerint egy része az energiának egy része veszteségi, másik része pedig a gondolat energiája.


Megjegyzés: azért írtam tankönyvfizikát, hogy különválasszam a mindenféle alternatív, még el nem fogadott/téves elméletektől.


Kérésem: ha valahol logikai bukfencet találtok, kiegészítenétek, pontosítanátok vagy egyszerűen máshogy tudjátok, írjátok le.

Célom, hogy végre tudományosan is bebizonyítsuk, hogy az AK igenis működik.


2013. nov. 14. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

te nem vagy szkeptikus, hanem egy fanatikus, hitbuzgó ezoteria fanatikus.

szkeptikus álcával előadod ezt a kérdést, h ki mit gondol az agykontrollról, mikor te szentül meg vagy győződve, h működik, de még életedben nem sikerült vele semmit sem elérned, és itt felteszel, egy ilyen , mintha szkeptikus lennék féle kérdést.

laboratóriumi körülmények között, és kontroll csoportos kísérletekkel ezt soha nem fogják bebizonyítani, h működik, nem is lesz publikálva sehol sem, semmilyen tudományos egyetem nem adja a nevét hozzá, mert csak a magadfajta emberkék hisznek olyan dolgokban, amiknek semmi kézzel fogható bizonyítéka nincs.

2013. nov. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Átgondolom, amit állítasz, de előbb kell egy kis segítség. Nem látom pontosan, hogy mit akarsz magyarázni és hogy, nem állt össze, amit írtál. Csak megerősítésképp írd le nekem, hogy:


Mi az a tétel, amit magyarázol?


Mi a magyarázat?

2013. nov. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Na most tisztázzuk, mit értünk agykontroll alatt.

Mert azért elég széles témakör ez, a Da Silva-féle könyvben pl. olyan orbitális hülyeségek is vannak, hogy agykontroll segítségével ki lehet találni a lottószámokat, ami annyira nyilvánvaló kamu, hogy nem is érdemes energiát pazarolni a cáfolatára.

2013. nov. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1: megértem és elfogadom a véleményed. Nem kell egyetértened velem és nekem sem kell egyetértenem veled.

Elértem kisebb dolgokat (vagy elég szerencsés vagyok).

A téma célja pedig a kézzelfogható bizonyíték megtalálása.

Szerinted hol bukik meg az elmélet?


#2: a tétel: a gondolatok energiával rendelkeznek.


magyarázat: Feltesszük, hogy a gondolatokat az agy hozza létre. A gondolat az eredménye a gondolkodásnak.


A gondolkodáshoz az agy energiát használ fel, aminek egy része a gondolat energiája lesz.


#3: saját szóhasználatomban minden, a gondolat energiáját felhasználó módszerek összefoglaló neve

(Silva-féle AK, vonzás törvénye stb.)

Úgy gondolom, hogy a működési mechanizmusuk közös, pont ezt szeretném megtalálni.

2013. nov. 14. 11:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom, hol hibádzik ez az egész:

Ott, hogy a gondolatot valami önálló, létező, mérhető, tehát valamiféle anyagi dologként definiálod/definiálja az agykontroll.

Azonban a gondolat, a gondolkodás csak egy fogalom, egy kifejezés az agy működésére. Nem mérhető, nem számszerűsíthető, nem alkotja semmilyen anyag, végülis csak egy szó egy folyamat definiálására, ergo nem hordozhat energiát.

Hasonló fogalom pl. a véletlen fogalma. A véletlennek van energiája? Nincs.

2013. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az persze nyilvánvaló, hogy a gondolatok hatnak a testünkre, mivel a gondolkodás az agyműködés folyamata, és az agy gyakorlatilag a testünk vezérlő központja. De ez még nem jelenti azt, hogy a gondolatnak önmagában energiája van.
2013. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5-6: jogos érv. Ha most nem tudjuk bizonyítani, az sem baj, attól még ugyanúgy működik/nem működik. Így már csak a tapasztalati bizonyítékok maradtak, amiket pedig mindenki úgy értelmez ahogy akar.
2013. nov. 14. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:

"attól még ugyanúgy működik/nem működik"

De melyik része működik? Neked pl. melyik része működött?

2013. nov. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Események előidézése

pl. találkozzak xy-nal

dolgozatok halasztása (12.-es vagyok)

párszor fakt "elmaradtatása", lerövidítése

az osztályból páran nem akartak csinálni infón semmit, véletlenül pont akkor lett tűzriadó

poénból mondtam, hogy késsen a vonat 40 percet; késett is annyit

mióta pozitívan gondolkozok, kevesebbet vagyok beteg (tudom, mi az a placebo) és gyorsabban gyógyulok

lehet, hogy ez mind véletlen, de akkor elég "szerencsés" vagyok

2013. nov. 14. 12:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"pl. találkozzak xy-nal

dolgozatok halasztása (12.-es vagyok)

párszor fakt "elmaradtatása", lerövidítése

az osztályból páran nem akartak csinálni infón semmit, véletlenül pont akkor lett tűzriadó

poénból mondtam, hogy késsen a vonat 40 percet; késett is annyit"


Az a baj, hogy nincs okunk feltételezni, hogy ezek az események a te akaratodtól függetlenül nem következtek volna-e be egyébként is.



"mióta pozitívan gondolkozok, kevesebbet vagyok beteg (tudom, mi az a placebo) és gyorsabban gyógyulok"

Ez a jelenség már régóta ismert, már akkor is tudtak erről, amikor még nem volt agykontroll, szóval ebben nincs semmi meglepő. Az agyunk vezérli a testünket, így végülis a gondolataink kihatással vannak rá. Akár pozitívan, akár negatívan.

Gondoljunk csak a pánikbetegségre, amikor az agyi folyamatok hatására a test olyan tüneteket képes produkálni, mint egy szívinfarktus.

A másik, amit említettél, a placebo hatás.



Ezért mondom, hogy válasszuk szét az agykontrollt, ne egységes egészként kezeljük, mert míg bizonyos részei nyilván működnek, más részei nem.

2013. nov. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!