Kezdőoldal » Ezotéria » Agykontroll » Agykontrollt ha megtanulom,...

Agykontrollt ha megtanulom, "meg tudom mondani" az agyamnak hogy mélyen szeretnék aludni és nem szeretnék örökösen felébredni?

Figyelt kérdés
Hallottam róla, hogy van egyfajta "tudatos programozás" és az alvásproblémámon jelenleg semmi nem segít, szakember sem, aki jártas az agykontrollban, megmondaná, hogy lehetséges -e ilyen amit szeretnék?

2015. márc. 10. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Agykontrollban speciel van erre egy több ütemű gyakorlat, ami direkt azt a célt szolgálja, hogy "untatja" az agyat, ezért hamar el lehet tőle aludni. Ha magával az elalvással nincs probléma, csak azzal, hogy felébredsz, arra az Agykontrollon belül a szokáskontrollt vagy a tükörtechnikát tudom javasolni, plusz pozitív megerősítéseket, amikor meditálsz.
2015. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Könyvből meg tudom tanulni a gyakorlatokat egyedül itthon vagy mindenképp tanfolyam kell? A fentebb általad leírtakat szeretném alkalmazni, arra a szintre el tudok jutni egyedül?
2015. márc. 10. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:

Valójában csak a meditáció az, amit egy kicsit nehézkes megtanulni, mivel nem mindig tudod egyértelműen behatárolni, hogy mikor vagy meditatív állapotban, és mikor nem. A tanfolyam azért jó, mert ott egyértelműen tudod, hogy mikor csinálod jól. (Persze nem csak emiatt)


Írok neked egy privát üzenetet.

2015. márc. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy szoktál felébredni?

Miért nem tudsz visszaaludni?

Szoktál aludni?

Mit érzel? Zavar a fény? Meleged van? Éhes vagy? Pisilned kell? Fáradt a fejed? Pörög az agyad?

Nyomd valami?

Milyen gyakran és hányszor ébredzs fel?

Szoktál szellőztetni?

2015. márc. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Hogy szoktál felébredni?"


Rendkívül fáradtan... Nem rémálom vagy hasonló hatására...


"Miért nem tudsz visszaaludni?"


Fogalmam sincs, megpróbálok nem gondolni semmire, de ha pl. 3-4 óra múlva sem tudok visszaaludni akkor felkelek.

22 órától kb. éjfélig vagy fél egyig tudok aludni, utána felébredek és nem... Ha mégis vissza tudok aludni pár perc múlva, 1-2 óra múlva ismét felébredek...

Az esetek többségében nem tudok visszaaludni... Az elalvás megy...


"Szoktál aludni?"


Igen, lásd fentebb. Az elalvás megy, bár néha azzal is van probléma, ha egy adott időpontig nem sikerül elaludni, utána már csak olyan fél három felé sikerül maximum, de ha el sikerül aludni 5-10 perc alatt, akkor úgyis felébredek 2-3 óra múlva...


"Mit érzel? Zavar a fény? Meleged van? Éhes vagy?Pisilned kell? Fáradt a fejed? Pörög az agyad?"


Időnként a kimerültségtől van melegem, néha pörög az agyam, de elalvás előtt nem szoktam nagyon gondolni semmire.


"Nyomd valami?"


Kényelmesen fekszem.


"Milyen gyakran és hányszor ébredzs fel?"


Eddig a rekord (amikor visszaaludtam mindig) 6-7 felébredés volt... Általában egyszer ébredek fel és nem tudok visszaaludni...

Ha véletlenül olyan szerencse történik hogy nem ébredek fel éjszaka egyáltalán, másnap akkor is fáradtan ébredek.


"Szoktál szellőztetni?"


Igen, 2x, délután és fefekvés előtt de most is pl. nyitva az ablak folyamatosan mert jobb idő van.

Nyáron nyitott ablaknál is ez a helyzet...

Megterhelő edzés után is ez a helyzet...


Szorongok néha napközben bizonyos dolgoktól, de elalvás előtt nem gondolok ilyenekre, lehet hogy mégis ilyenek okozzák és ettől felületes az alvás, nem tudom...

2015. márc. 10. 16:59
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szoktál lefeküdni, amikor fáradt vagy?

Mitől szorongol? (vagy ez már túl mély kérdés?)

Vitamint szedsz? Magnézium, B meg ilyesmi?

2015. márc. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mivel "fáradtan ébredsz" elsősorban fényterápiát javasolnánk.


Azaz időben feküdje le (mondjuk legkésőbb este 10-kor), és reggel, mikor fel kéne kelned "hivatalosan", akkor erős fényű lámpával viágíts 5-10 percig az arcodba.

Lefekvéskor továbbá húzd be a függönyt, arccal a fal felé aludja ne az ablak felé, ilyesmi.

2015. márc. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Fél tíz felé szoktam lefeküdni, igen, fáradt szoktam lenni.

Nyilvános szerepléstől szorongok, ha több ember előtt kell beszélnem, valamint van hogy bizonyos gondolatoktól is.


C vitamint szedtem (reggel és nem lefekvés előtt mert akkor nem tanácsos), D vitamint is, Magne B6-ot, B vitamin komplex-et, D vitamint, Omega3 halolajat is és az összes vény nélküli reklámozott sedacur forte stb dolgokat kipróbáltam.


Fényterápia nem segít mert vak vagyok, egyáltalán nem érzékelek fényt.

Neten lehet olvasni vakok "speciális alvászavaráról" (angol nyelven) de nekem nem olyan jellegű ami ott le van írva.

2015. márc. 10. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem túlkorán fekszel le.

Én megpróbálnám a kávét délután.

És gondolj nyugodtan valami szépre.

Én sokszor tengerpartra szoktam meg arra, hogy ha lenne egy büfém, milyen cuccok lennének benne.

Esetleg hallgass meg valamilyen zenét.


Vagy próbáld meg simogatni a tarkód, fejed tetjét. Picit nyomkodd a köldököd. Szerintem jó stresszoldó. Meg a zuhanyzás alvás előtt nagyon jó.

2015. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 *Ana Van Der Val* ***** válasza:
Ha van a közeledben valami erdős rész, és szereted a friss levegőn tötrénő hosszú sétát, akkor próbáld ki.
2015. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!