Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért van az, hogy ilyenek...

Miért van az, hogy ilyenek történnek velem miközben alszok?

Figyelt kérdés

Idegen környezetben főleg,de otthon is előfordulnak ezek. Mintha valami filmet néznék. De olyan is előfordul sokszor, hogy beszélek álmomban, ami néha átmegy kiabálásba vagy jaj veszékelésbe.

Vannak olyan álmaim amiket régen álmodtam és most valamiért újra álmodom, van, hogy ugyanúgy vagy kisebb eltérésekkel. De ami érdekes, hogy ott az álmomban jövök rá, hogy baszki én erre emlékszem, ezt már megálmodtam, de miért jött elő, ha most nem álmodnám ezt, nem is emlékeznék rá annyira régen volt. Ismerősök és családtagok mondták, hogy amikor kérdezték, hogy mi a baj én válaszoltam, de olyan dolgokra történésekre amik ott se voltak. Van néha, hogy hallom ahogyan beszélnek hozzám de mégsem tudok felébredni, látok némi fényt a szobában vagy alakokat de úgy mintha valami homályos ablakon néznék át. Olyan mint amikor az agyam késésben lenne. Miután meg felkelek, csak a szégyenérzet marad bennem.



2023. okt. 8. 12:21
 1/1 anonim válasza:
100%
Soha ne legyen szégyenérzeted azért, amit álmodsz, mivel ezt nem te irányítod. Általában az agy az álmokkal keres megoldást azokra a megoldatlan problémákra, amik téged foglalkoztatnak, illetve az álmokkal dolgozza fel a közelmúltban történt eseményeket. Természetesen mindezt az emlékeidből építkezve, összemosva az egészet. Éppen ezért van az, hogy az álmaink egészében sosem lineárisak, illetve nem tudjuk mikor kezdődtek, mivel az agyunk összemossa a dolgokat és ugrál egyik dologról/problémáról/emlékről a másikra. Olyan dolgokat nem tudsz megálmodni, amit valaha nem láttál, hallottál, történt meg veled stb. Ezért van az, hogyha meghalunk álmunkban, rögtön felébredünk, mivel az agyunknak nincs fogalma a halálról és arról, hogy mi van utánna, tehát képtelen feldolgozni. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy mivel az álmaink az emlékeinkből épülnek, és neked kellemetlen álmaid vannak, egy pszichológus segíthet feltárni és feldolgozni azokat a múltban történt emlékeidet, tudat alatti traumáidat, amik triggerelik ezeket a rémálmokat és így valószínű el is múlnának. Azt pedig, hogy tudatában vagy annak, mi történik körülötted, de nem tudsz felébredni és álmodsz tovább, alvásparalízisnek hívják. Elég kellemetlen kombináció lehet ez a kettő együtt :( Remélem tudtam valamennyit segíteni és minél hamarabb túlleszel ezen!
2023. okt. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!