Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Kb. 2 hete próbálom a tudatos...

Gyula__ kérdése:

Kb. 2 hete próbálom a tudatos álmodást (álomnapló, reality check). Néhány nap után magyon lecsökkent a felidézhető álmaim száma, sokszor statikus, cselekmény nélküliek (vagy úgy emlékszem). Tapasztaltatok ilyet? Mi okozhatja? Hogy tudnék továbblépni?

Figyelt kérdés

febr. 25. 23:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Ne ezeket csinald

Kepzelj el egy kepet es zuhanj bele, aztan folyamatosan fogdoss meg targyakat es mozogj

febr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Próbálkozom, köszi. Addig is, ha van valakinek ötlete az eredeti kérdésre, ne fogja vissza magát.
febr. 28. 17:27
 3/14 anonim ***** válasza:

A reality check meg a naploiras csak idopocsekolas

Direkt technikak a legcelravezetobbek

febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért sokaknak működött. Van más is az 1.-ben leírtakon kívül?
febr. 28. 18:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Nincs

Az a legeredményesebb, tobbi vagy mukodik vagy nem

febr. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ok, próbálom. Eddig mindig belealudtam, de majd csak sikerül.
febr. 29. 23:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Csinaltam egy 2 oras hangfelvetelt a sajat hangommal azt mondom benne hogy "Most álmodok" "Most álmodok" ezt hallgatom, kozbe kepeket vizualizalok meg targyakat, helyszineket, kozbe forgok, mozgok a vizualizalt testemmel es beleforgok az álomvilágba
márc. 1. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kipróbálom.
márc. 2. 13:02
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha szokott néha lenni spontán tudatos álmod, próbáld kifigyelni, mikor fordul leginkább elő, mi hozza ki, aztán próbáld mindig megteremteni a feltételeket és majd akkor könnyebben jön. Tehát tedd rendszeressé és kiismerhetővé az alvási ciklusod. Kell a nyugalom is. Ha úgy fekszel le, hogy jaj reggel kelni kell, jaj mi lesz holnap, akkor nem nagyon lesz semmi értelmes élményed.

Nekemhajnalban van spontán tudatos álmom, ha 5-6között véletlen felkelek és fél, max 1 órán belül visszaalszok, mert akkor már abban a fázisban vagyok, hogy nem alszom el túl mélyen, de a napi stresszt már feldolgozta a legelső álmomban az agyam, így egy nyugodt alaphangú, felületesebb álom, egy köztes tudatállapot fog többnyire létrejönni, ami tudatosan hozzáférhetőbb, manipulálhatóbb. Megfigyeltem viszont, hogy amikor hajnalban kellett kelnem ébresztőre, akkor sosem volt ilyen, nem lett tudatos álmom, csak zagyvaságokat álmodtam éjjelente.

Persze ez egyénileg eltérő lehet, neked kell megfigyelned, aztán kitapasztalni a saját módszered. Gyakorlással a tudatosság is egyre inkább elnyújtható.

márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy gyakorlásod hatására másabbak most az álmaid, az is azt mutatja, hogy valami máris átalakulóban van. A tudatos álmodás nem megy egy csapásra. Valami beindult, nem tudni, beválik e a jelenlegi módszered, folytasd nyugodtan a próbálkozást, lényeg hogy benned legyen a szándék. Van, hogy az is elég, ha erős az elhatározásod, hogy tudatosan akarsz álmodni, akkor van esély, hogy tudat alatt ez rögzül és tudatossá válsz végül álmodban.
márc. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!