Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Vajon nem csak én látom úgy,...

Vajon nem csak én látom úgy, hogy a gyerekkori érzékelések hasonlítanak a tiszta álmok beli érzékeléshez?

Figyelt kérdés
márc. 1. 22:03
 1/10 A kérdező kommentje:

Tehát akinek vannak tudatos álmai, az biztosan sejti, mire gondolok.Az ilyen álmokban nagyon intenzíven tudod érzékelni a környezetedet és minden egyén érzéseket.

Csak egy példa:a tapintás. Amikor tudatosul bennem, hogy álmodok, elképesztően jó érzés például egy puha függönyt megérinteni, vagy mezítláb futni a fűben és ízlelgetni magát a tényt, hogy ez szép, kellemes és a maga formájában valóságos.

Sima álomban már sokkal természetesebb minden, a valóságban a legtompább. Viszont a gyermekkori emlékekre, érzésekre visszagondolva észrevettem hasonlóságokat.

Létezhet, hogy valamiféle gyakorlással ébrenlétben is visszahozható legyen - az-a bizonyos "állapot"?

márc. 1. 22:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem csak Te.


De attól még nem így van.

márc. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sima álomban én semmit nem érzek, gondolatba hallok beszédet meg látok árny alakokat, ezenkivul semmi nincs

Amikor megyek akkor is csak csúszok, úgy haladok, nem lépkedek, persze akkor se érzek semmit

márc. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3

Érdekes, hogy te így éled meg.

Én a sima álomban ugyanúgy látok, hallok, párbeszédeket folytatok, érzek ízeket, illatokat, hideget, meleget, stb, akár a valóságban. Viszont a kérdésemben a tiszta álmokról írtam, ami már tudatosabb álom, tehát nem a "sima álom" és ezekben sokkal intenzívebb minden érzékelés fizikailag, lelkileg mint a hétköznapi álmokban vagy a valóságban.

Na és ezt szeretném valahogy visszahozni a mindennapjaimba. Ugyanis ha visszagondolok néhány gyerekkori emlékemre,azokban volt valami hasonló érzés, mint a tudatos álmokban.

márc. 3. 12:25
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából sose fogsz úgy érzékelni mint tudatos álmokban
márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha valóban nem, akkor mi lehet az oka, hogy nem? Lehet, hogy nem a legjobb példa de a meditációt is el lehet sajátítani, pedig az is kicsit másabb tudatállapot, csak gyakorolni kell.
márc. 3. 15:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Az hogy az érzékszervek öregednek, tudatos álomban meg nem az érzékszerveiddel érzékelsz, hanem az elméddel
márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez is oké, a látásom igaz, kissé romlott azóta, de a hallásomnak, szaglásomnak, tapintásomnak még semmi baja.

Na de lényeg, hogy ha álmomban tudok az elmémmel érzékelni, akkor éberen miért nem?

márc. 3. 17:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert megvaltozott tudatallapotba vagy alomba, rem szakaszba

Akkor teljesen lekapcsolodnak az erzekszervek az agyrol

Akkor van a benulas is nehogy az alombeli mozgasokat lekovesse a test

márc. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Meg ez 2 kulon vilag, a fizikai erzekszervek a fizikai vilagot erzekelik
márc. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!