Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért álmodok még mindig így...

Miért álmodok még mindig így vele? "kicsit" hosszú a magyarázat.

Figyelt kérdés

Nagyon-nagyon régen (kb. 6 éve) megismertem egy nálam egy évvel fiatalabb fiút (Lacit), aki körülbelül életem első - és talán majdnem(?) a legnagyobb - szerelme lett. Ismertük egymást látásból korábbról, de aztán egyszercsak elkezdtünk beszélgetni egy délutáni iskolai foglalkozáson, és szinte azonnal barátság szövődött köztünk, sőt, én nemsoká belé is szerettem. Ez egyre mélyült, és én nem mertem lépni, szóval csak barátok maradtunk. Iszonyúan fájt, hogy . mint a legjobb barátnak - végig "kellett" hallgatnom a nőügyeit, de nyeltem, mert inkább így legyen mellettem, mint sehogy. Aztán egyszer egy olyan lány tetszett meg neki, aki nem viszonozta az érzéseit, és ekkor mondott nekem olyat, hogy köpni-nyelni nem tudtam... Azt mondta, eddig ilyen ezen kívül még csak egyszer volt vele, bár abba a lányba szerelmes is volt... Kérdeztem, ki volt az - erre elmondta, hogy én... Én hülye voltam, nem mondtam rá semmit, még annyit se, hogy "cs*zdmeg, én is így voltam (mert hát dehogy mondtam volna jelen időben még akkor se)"...


Aztán szépen teltek az évek, és megmaradtunk jóbarátoknak, bár egyre ritkábban beszélünk, annál is ritkábbak a találkák. Az évek alatt nagyon nehezen - sőt, szinte egyáltalán nem tudtam elfelejteni - aztán jött a mostani párom (Fecó). Amikor összejöttünk, úgy éreztem, mint anno, és a Laci eszembe sem jutott - amíg egy közös barátunk szalagavatójának főpróbáján össze nem futottam vele újra. Fecó ekkor nem volt velem, másik városban dolgozott. Rengeteget beszélgettünk a Lacival, és nem tudom, hogy csak bebeszéltem-e magamnak, vagy tényleg így volt, de én ugyanazt a csillogást láttam a szemében, mint hajdanán...


És azóta egyszerűen mindig befurakszik a gondolataim közé, hiába érzem, hogy szeretem a barátomat, aki ráadásul azóta a vőlegényem (bár nem volt világraszóló eljegyzés, csak úgy magunk között)...


És hogy ez még mindig ne legyen elég, a minap összefutottam a Lacival az utcán. A barátnőjével volt. Kicsivel régebben vannak csak együtt, mint mi, és a netes kiírásaik alapján úgy tűnik, szeretik is egymást... Ez szép és jó, és örülök is a Laci boldogságának, hiszen nagyon aranyos a kiscsajszi, és végeredményben akkor is a barátom. Viszont azóta rengeteget álmodok vele, legtöbbször olyat, hogy bevallok neki mindent, és akkor átölel és megcsókol - aztán felijedek, és meglátom, hogy a vőlegényem álmában átölelt. Szinte mindig akkor álmodok ilyet, ha Fecó álmában hozzám bújik.

Nagyon furdal a lelkiismeret, hiszen én szeretem a vőlegényemet, de az ilyen álmok után egy pár percig mindig úgy érzem még, hogy "úristen, mit keresek én itt? nekem Laci kell"... Nagyon rossz érzés ez így, és szeretném tudni, szerintetek miért van, és mit tehetnék ellene :S

Aki végigolvassa és normálisan válaszol, annak megköszönöm!


2011. szept. 4. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Viszem az első kommentet. Mindig azt kövesd amit az álmod mond. Én a helyedben bevallanám neki, de akkor mindent feláldozol. Szerintem a vőlegényed szemében Lacit látod. Nem értem miért nem mondtad meg neki még az elején. Barátok vagytok,a helyedben megmondanám neki, ha pedig nem viszonozza akkor mint jóbarátok titokba tartsátok.
2011. szept. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Fiatal voltam, nem mertem megmondani neki... Most meg már... nem tudom, mi legyen :S

Viszont azt tudom, hogy szeretem a vőlegényemet...

Annyira rossz ez így :S Ma hajnalban is "Lacira" ébredtem, pedig a vőlegényem most nem volt mellettem...

2011. szept. 5. 21:16
 3/3 anonim válasza:

szia!! Szerintem hallagass a szívedre!

Kérdés: ha tudnád, hogy Laci melletted állna, továbbra is a vőlegényeddel maradnál??

Én hasonló helyzetben voltam és kiléptem az eljegyzésből!

Nem jó valakivel csak megszokásból vagy pótlékként lenni!!!

Azóta összeházasodtunk és hamarosan babánk lesz. Leírhatatlanul boldog vagyok és nagyon szeretem a férjemet!! Nem bántam meg, h annak idején feldobtam a vőlegényemet.

sok sikert!

2011. okt. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!