Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ha álmomban nem tudok futni,...

Ha álmomban nem tudok futni, akkor levegő hiányom van. De mi van akkor amikor pont az ellenkezője történik?

Figyelt kérdés

Szóval álmaimban néha lassított felvételben futok, mintha vízben futnék, vagy talaj alattam ellentéte irányban mozogna. Erre azt mondják, hogy azért van, mert valójában nincs elég levegőm.


Na de mi van akkor, amikor azt álmodom, hogy hosszú távokat futok le probléma nélkül? Mindig bajom volt a futással suliban, sosem tudtam jól levegőt venni, de sokszor álmomban meg tökéletesen megy. És olyankor nem is a futás a lényeg, hogy menniyt meg milyen gyorsan futok, hanem, hogy úgy tudok futás közben lélegezni, hogy az nem fáj és kiegyensúlyozott.


Gyakran álmodom olyat is, hogy belesek/ugrok/vagyok medencében (mindig medence, sosem tó vagy tenger) és azt hiszem nem tudok ott lélegezni, de aztán mégis sikerül. Ez miért lehet?


2011. nov. 24. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ki tudja? Az álomkutatással az a baj, hogy az álmokat nehéz objektíven megfigyelni csak az álmodó tudja, hogy mi történt. Ez a levegőhiányos dolog pedig biztos, hogy nem állná ki a tudományosság követelményeit, inkább tűnik valami légből kapott (persze ettől még lehet, hogy jó) magyarázatnak. Szerintem inkább arról lehet szó, hogy az agy hirtelen nem tudja reálisan lemodellezni azt, hogy mit is kellene érezned, vagy egyszerűen nem is akarta reálisan lemodellezni. Alvás közben más agyterületek aktívak, vagyis inkább vannak olyanok amik nem aktívak alvás közben, míg ébren igen.
2011. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Általában légszomjjal kapcsolatos, ha zuhansz vagy elakadsz valahol.

Ha sok a levegő, ahhoz nincs egyértelmű álom: sokan teljesen szabad repülésről álmodnak ilyenkor. Lehetséges, hogy nálad meg a tökéletes futás jön.

2011. nov. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!