Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álomban nagyon képtelen...

Álomban nagyon képtelen helyzetekben mért nem jövünk rá hogy álmodunk?

Figyelt kérdés
Valamikor olyan helyzetek vannak hogy teljesen el van szakadva a valóságtól az álom, mért nem észleljük ilyenkor hogy álmodunk?
2013. ápr. 2. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alvás közben az agy le van kapcsolva, ezzel együtt a funkciói átmeneti időre nem üzemelnek (vagy csak nagyon kis részben). Alvás közben nem tudsz mozogni, hallani, egyáltalán érzékelni, észlelni, emlékezni. Alvás és álmodás közben az agyadnak a logikus gondolkodásért felelős része is blokkolva van. Nem tudsz logikusan gondolkodni, tehát nem fog feltűnni, hogy amit épp átélsz, az teljesen irracionális.
2013. ápr. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, de van a tudatos álmodás akkor az ember rájön hogy álmodik még valamikor akkor is amikor nincsenek ilyen irracionális dolgok
2013. ápr. 2. 21:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban mindig beszéltem magamnak hogy ilyen nincs ez csak álom lefekvésnél is ezt mondogatam: ez csak álom ez csak álom.

És egyszer egy ilyen képtelen álomba rájöttem hogy csak álmodom, na az király érzés bármit meg tehetsz én repültem mint szupermen :)

De utánna még 2x fordult elö és soha többet :(

Már nagyon álmaim sincsenek.

2013. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én legtöbbször tudom, hogy álmodok, és ha valami rossz történik az álmomban, akkor felébresztem magam.
2013. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Laikusként...


Az álom az agynak csökkentett módú működése. Olyasmi, mint a gépeknél a tesztelés, karbantartás, próbaüzem. Ki-be kapcsolgatják a funkcióit, egyenként tesztelik azok működését. Az álom a tudatnak a valóságtesztje, ahol a környezetet az agy készíti. A tudatot nem futtatja teljes gőzzel, néhány funkció kikapcsolt vagy nagyon gyenge.


Ezért hiába van meg az öntudatod és a szabad akaratod - mivel az agyadat használod ezekhez (és annak most sok része nem működik, vagy nem úgy működik), ezért teljesen evidens dolgok nem jutnak eszedbe álmodban. Pl. ha nagyon gyorsan váltasz helyszínt, nem feltétlen tűnik fel, hiszen az agyadban ahhoz kellene egy külön lefutás, ami nem elérhető. Még a memóriád is csak próbaüzemben van. Ezért nem emlékszünk sok álmunkra egyáltalán, és felejtjük el 90%-ban őket ébredés után.


Egyébként lehet gyakorolni ezeknek az észrevételét.

Ha ez sikerül, tudatába juthatsz annak, hogy ez most egy álom.

Nekem néha sikerül, de akkor gyakran olyan jól megy, hogy gyakran már magára a pillanatra sem emlékszem, amikor felismertem, hogy álmodom. Egyszerűen az álom úgy kezdődik (addig tudom visszamenőlegesen felidézni), hogy már az elején tudom, hogy csak álom.

2013. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is egész sokszor eszembe jut, hogy "basszus, én csak álmodok. Miért nem jöttem rá eddig?" aztán meg ugrándozok szabadon 10 métereseket :)
2013. ápr. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A tudatos álom merőben különbözik a rendes álomtól. Ha tudatában vagy, hogy éppen álmodsz, jobban működik a logikus gondolkodás, az álomban látott, hallott dolgokat tisztábban érzékeli az ember, mint egy rendes álomban. És emlékszel mindenre, ami tudatos álom folyamán történik veled. Persze ez egy elég ingatag dolog, amilyen könnyen jött a tudatosság, olyan könnyen el is lehet veszíteni, ha nem figyel az ember. De valóban, ilyenkor az agy egyes területei, amik amúgy alvás vagy normál álom közben blokkolva vannak, tudatos álomkor beindulhatnak.
2013. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én 100ból 70szer tudatosan álmodok bár azok az álmok elég vaéósághűek nem képtelenek
2013. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mùltkor egy kastèlyba mentem be egy erdö szèlèn, ahogy haladtam felfele a lèpcsökön meg az ajtòkon keresztül feltünt, hogy mègis hogy a francba tudhatom az utat....aztàn bàmultam magam elè, hogy ez biztos csak àlom. Furcsa volt minden, de annyira valòszerü volt, hogy elvetettem az ötletet :D hát majdnem, majd legközelebb
2014. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!