Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valakinek valami véleménye,...

Valakinek valami véleménye, észrevétele? - Érdekes álom

Figyelt kérdés

Próbáltam részletesen leírni, hogy könnyű legyen elképzelni.


Nagymamámék lakásában - város neve - voltam a "Kisszobában" és a Kossuth utcával párhuzamban vagy egy kissé inkább afelé, az ablak irányába néztem. Előttem egy kopaszodó, kövér férfi öltönyben és balra tőle a fia ült szintén öltönyben(úgy képzelem el, hogy nem valami minőségi zakókat hordtak, a fiún talán nagy, az öregen meg kicsi volt, ízléstelen nyakkendővel és bézs színű inggel alatta), alacsony kis asztalok mögött, alacsony kis székeken. Az asztalok világos színű kendőkkel voltak leterítve és rájuk arany órák és ékszerek voltak kirakva - gondolom azokat árulták. A bennem lévő vagyon utáni sóvárgás arra hajtott, hogy kiraboljam őket. Nem nagyon akartak engedelmeskedni és ezért kiabáltam velük. Egy vastagabb nejlonszatyorba söpörgettem az értékeket. Valahogy úgy rémlik, hogy tudtam, hogy az asztal mögött még több van dobozokban, amit nem raktak ki. Amikor nem akarták előadni őket előkaptam egy pisztolyt és rájuk szegeztem.. nem emlékszem pontosan, de ekkor valami biztosan elterelte a figyelmem, az is lehet, hogy bejött mögém vagy hozzám szólt a Lány és ezért a következő pillanatban már a fiúnál volt a pisztolyom és rámfogta. Viszonylag magas, de vékony és gyenge testalkatú volt, nem lehetett kinézni belőle, hogy szavakon kívűl bármivel ellenem merne támadni. A következő pillanatban, a legkisebb félelem nélkül, határozottan kikaptam a kezéből, vissza az enyémbe a pisztolyt és újra felé tarottam. Talán ekkor volt az a pillanat amikor ismét(?) bejött a Lány és átadott egy ajándékot.. én azt gondoltam, hogy erre most nincs időm és ráérek vele majd később foglalkozni, most nem tudok figyelni. A csomagba amit adott azért belepillantottam: finom félig áttetsző bordó szövetből készült tasak volt, benne kézműves - mindenféle gyümölcsökkel, fűszerekkel tarkított - csokoládékkal és néhány teljes alakos képpel magáról. Újra próbáltam a rablásomra koncentrálni, de ekkor valami hasonlót szólt hozzám a vállam mögül kb. két méterről: "Miért nem veszel már észre?" vagy "Miért nem figyelsz már fel rám?". Többre nem emlékszem, ezután szertefoszlott az álom, csak arra, hogy utána erősen elgondolkoztam azon, hogy akart valamit tőlem én meg oda se figyeltem rá és hogy persze ki lehetett. Nem tudtam egyből, mint az általában az álmokban az ismerősök esetébn szokás, hogy ki és sajnos nem is adtam magamnak esélyt, hogy fel - vagy meg - ismerjem. Tény, hogy amit kaptam tőle azt nagy gonddal, energiával, szeretettel készítette.. ez látszott rajta. Bántam aztán, hogy inkább a hülye ékszerekkel foglalkoztam.


2013. ápr. 7. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt az álmot már magadnak is megválaszolhattad volna,nem ismered fel az igazi értékeket,az igazi szeretetet és jóindulatot.

Mindent tisztességtelen kerülő utakon akarsz megszerezni és közben elveszik a szemed előtt a lényeg,az igazi boldogság.

El fogod így veszteni az igazi szerelmet is,mert az álom szerint ott van előtted,kiszúrja a szemed,de neked csak az üres giccs,az ékszer kell,gondolom nőben is,aki úgy fog otthagyni téged a bajban,mint annak a rendje.

2013. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kései Sirató ***** válasza:
VAlakinek fontos vagy, de nem veszed észre, mert el vagy foglalva más dolgokkal.
2013. ápr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért remélem még nem ilyen drasztikus a helyzet, mint ahogy az első válaszoló állította, de tény, hogy jól láthatja.. én is hasonlóan gondolom. Megpróbálok ezentúl még jobban odafigyelni az emberekre és elfogadni, nem elküldeni ha valaki barátkozni/közeledni szeretne velem/felém, illetve akkor néha még jobban át kell értékelnem a dolgokat. Amúgy gondolati szinten úgy gondolom meg tudom különböztetni a valós értéket a hamistól és foglalkozom is a témával(önmegismerés, spiritualitás, emberek, Igazság stb.), de ez sokszor a fizikai síkon már nem nyilvánul meg mondjuk a tetteimben vagy néha egy-két rosszul elejtett szóban. Remélem, hogy inkább figyelmeztető jellegű volt ez az álom és ti is inkább ezt mondjátok. :D Örülnék annak, ha valakinek fontos lennék. Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2013. ápr. 8. 19:31
 4/5 A kérdező kommentje:
*Még annyit hozzáfűznék, hogy ez, hogy "a fizikai síkon már nem valósítom meg mindig az elveimet" amiatt is lehet, mert az utóbbi időben kissé legyengültem lelkileg és jobban meg tudtak fertőzni negatív gondolatok, így türelmetlenebb, kissé anyagiasabb és önzőbb is lettem. Most már sikerült feldolgoznom a problémáim (amelyek nem állandóak, mondjuk azokat is jobb szemszögből látom) nagyja részét és erősödöm, hamar le fogom küzdeni ezeket. :)
2013. ápr. 8. 19:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre,magamból is kiindulva,akik figyelik a saját álmaikat,azok a tudatalattijukra,önmaguk rejtett érzéseire is nyitottabbak és saját maguk megismerésében és fejlesztésében is jobbak.

Úgyhogy valóban figyelmeztetett az álmod saját magadra,amit te fel is fogtál...

2013. ápr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!