Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Nem biztos, hogy az ezotéria...

Nem biztos, hogy az ezotéria jó rovat, viszont ezt a kérdést szeretném pusztán lelki oldalról megközelíteni!?

Figyelt kérdés

Elég elcsépelt téma. Régi 7 éve volt szerelem, visszaköszönő emlékek a múltból. Az ésszerű magyarázatok megvannak, csak a miértekre nem találom a választ. Igyekszem röviden vázolni.

7 éve ismerkedtünk meg, minden időnket együtt töltöttük. Szinte már abnormálisnak volt mondható a kapcsolatunk. A munkánk rovására ment a nagy szerelem, ami által nehéz helyzetbe került. Kötbért kellett fizetnie mindenfelé, szóval ezt a fajta ragaszkodást el kellett engedni. Úgy lett vége, hogy nem szólhat "csak a másikról" az életünk, szeretjük egymást, de nem tudjuk a helyén kezelni a dolgokat. Legalábbis én ezt szűrtem le. Akkoriban találkozott a volt kapcsolatával, felmelegítették, majd közölte, hogy feleségül veszi. Több mint 10 kg-t fogyott, dugdosta a jegygyűrűjét, és minden nap járt hozzám, annak ellenére, hogy szinte belepusztultam de minden tekintetben elutasító voltam. A munkahelyemre jött, mivel vendég volt nem zavarhattam el. Többször kértem hogy ne látogasson, de csak jött és jött, és a bizonytalansága, boldogtalansága ordított róla. Mivel így döntött nem befolyásoltam, hiszem hogy minden okkal történik.

No ez volt a múlt.

Két éve én is férjhez mentem, de én szerelemből. Már kb 5 éve nem beszéltem az "ex-el", most viszont egy hete vele álmodok minden nap.

Még álmomban is tartom magam, teljesen józanul gondolkodok még álmomban is, de már nagyon zavar. Álmomban is szem előtt tartom a feleségét, a férjemet, viszont a ma esti álmom felkavart. Most se léptem át a normál határokat, viszont aggaszt az álmom.


Ott volt mellettem. Eddig is minden álmomban közelebb jött. Egy hete még csak az utcán láttam, ma éjjel meg szorosan feküdtünk egymás mellett hason, és néztünk valamit meg beszélgettünk. A fejünk a vállunk, és a lábunk is összeért, de semmiféle hátsó gondolat nem volt.

A családjával is beszélgettem, ők elmondták hogy elkezdett inni, és valamiért rettenetesen boldogtalan. Láttam még egy kádat, amibe tengeri állatok voltak, hason fekve dobáltunk bele tengeri csillagot, meg miegymást. /búvár oktató/.

Ti mit gondoltok erről? Valóban bajban lehet, vagy csak az agyam hozza létre ezeket az álmokat?

Ha hiszünk a lélekben, márpedig hiszünk, akkor mi lehet ezekre a magyarázat?


2014. márc. 13. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel szoros kapcsolat volt köztetek, így nyilván jobban egymásra vagytok hangolva még mindig, minta közömbösebb személyekkel.Tehát a "radarod" veheti a tőle/róla jövő információkat.Szóval az álom igaz lehet.De legegyszerűbb lenne barátilag érdeklődnöd a hogyléte felől, vagy egy közös ismerősötöktől megkérdezni, mi van vele, iszik-e?
2014. márc. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, ez nekem is eszembe jutott, de a következményektől tartok. Nem szeretném ha azt gondolná, hogy bármit is szeretnék tőle. A közös ismerős jó lehet, majd megpróbálom óvatosan, hogy annyira ne legyen szembetűnő az érdeklődésem.
2014. márc. 13. 10:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha értelmes a közös ismerős, akkor lehet nála puhatolózni, természetesen kiemelve azt, hogy nem közeledni szeretnél az exhez, hanem hallottál róla ezt-azt, és a régi jó kapcsolat okán érdekel, hogy igaz-e, esetleg tudsz-e valahogy távolról segíteni.
2014. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A bizonytalanságom határtalan. Nem tudom, hogy mit tennék, ha kiderülne hogy tényleg bajban van. Én nyilván csak segíteni szeretnék abban az esetben, de teljesen nyilvánvaló okokból ezt se a felesége, se az én férjem nem tolerálná. Legalábbis én fordított esetben nem repesnék a boldogságtól, ha a férjem bejelentené, hogy bajban van az ex, fontos nekem hogy segítsek rajta. Ez érthető.


Nem lehet valahogy ezt a lelki közelséget megszüntetni? Nincs valamilyen módszer arra, hogy a "radarok" ne fogják ezeket a jeleket? Elég mélyek a "sebek", nem akarom újraélni a múltat. Jó helyen van az ott, 7 évvel ezelőtt. Szép, de nagyon fájó emlék.

2014. márc. 13. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:

>Nincs valamilyen módszer arra, hogy a "radarok" ne fogják ezeket a jeleket?


Eleve nincs semmiféle "radar", ez csak ezós/telepátiás mellébeszélés. Ezek a képek, álmok benned, miattad, általad keletkeznek, nem külső forrásból, nem a másik személytől származnak.

Nem tudom, hogy miért pont egy hete kezdődtek ezek az álmok, de valószínű, hogy véletlenül eszedbe jutott, és aztán továbbfűzted a dolgokat gondolatban. Tök fölösleges "egymásra hangolódásról" meg "radarról" beszélni, ezzel csak magadnak ártasz. Magadban próbáld helyretenni a dolgokat.

2014. márc. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van az a lehetőség esetleg, hogy tényleg pusztán barátként, ismerősként folytatnátok a kapcsolatot.Persze, ha a jelenlegi párjaitok nem toleránsak, akkor ez is kissé nehezen megoldható.


Ha ezt sem szeretnéd, akkor valamennyire meg lehet lazítani azt a bizonyos kapcsolatot idővel.Úgy, hogy tudatosan próbálod őt kizárni teljességgel a gondolataidból.Ha eszedbe jut, tudatosítod magadban, hogy már nem fűződnek hozzá érzéseid és ezután gyorsan át is tereled másra a gondolatokat.Eleinte ez kicsit nehézkesen megy, de aztán megszokod a gondolatot, illetve ahogy halványulni fog az emléke, hiány, úgy ritkulhatnak az álmok is, bár teljesen megszűnni nem fognak .Egyet tehetsz, hogy nem foglalkozol velük.

2014. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2014. márc. 13. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!