Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Álmokkal kapcsolatos kitérő,...

Álmokkal kapcsolatos kitérő, mi a véleményed? Veled is megesett? Itt a helyed.

Figyelt kérdés
Ahogy olvasgattam visszafelé unalmamban, találtam egy olyan kérdésre leadott választ, ami felkeltette a figyelmem. Valami olyasmiről írt az emberke, hogy álmainkban csak azt láthatjuk, ami már megtörtént eseményként rögzült az emlékeink közé. Eddig viszonylag rendben is volnánk, hiszen nem hazudott, csupán azt írta le, ahogyan ő azt jelenleg tudja. Na de mi a helyzet az olyan álmokkal, ami olyan elemet tartalmaz, mely nem történt meg? Mi a helyzet az olyan álmokkal, ahol olyasmit látsz, érzel, hallasz, amihez még csak hasonló sincs, azaz a jelenleg ismert világban nem létezik? Mi a helyzet az olyan álmokkal, melyekben olyasmit látsz, ami megtörtént, de akkor még nem éltél, vagy meg fog történni, de akkor te már nem fogsz élni? Lehet e ennyire kreativ egy agy, avagy teljesen másról lenne szó? Vég nélkül lehetne folytatni, de egyelőre ennyi éppen elég. Ezzel az összefüggő kérdéshalmazzal kapcsolatban, nekem egy nagyon rossz érzésem van, de ezt inkább nem részletezem. Inkább arra vagyok kíváncsi, akik elég nyitottak ehhez a kérdéshez, hogy nekik mi a véleményük a "többről". (álomban, valóságban) A kérdések adottak, válassz részkérdést, vagy írj arról, amit álomkérdésben még nem sikerült, mert nem volt rá lehetőséged. Trollok, tankönyvek hívői, "izmusok" követői, definíciók mesterei lehetőleg kíméljenek. Köszönöm.

2014. dec. 5. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én inkább úgy mondanám, hogy álmot értelmezni az álmodó fejével sazabad csak, az ő által ismert "szimbólum rendszer" szerint.

Azzal nem értek egyet, hogy csak olyan dolgokkal lehet álmodni, amik megtörténtek velünk vagy hatottak ránk. Szerintem a kedves válaszoló sem erra gondolt. Hanem arra, hogy te nem fogsz csak úgy az elektromos rotációs kapáról álmodni, ha a kapát sem ismered, sőt a földművelésről sem hallottál közvetetten sem és az áramról sem.

Úgy gondolom viszont, hogy az agy van elég kreatív, hogy furcsa dolgokat hozzon össze.

Én úgy gondolom, hogy alvás közben nem csak tanul az ember, hanem elemez. És a különböző információk szortírozás közben keveredhetnek.

2014. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Azt pedig nem hiszem, hogy bárki megálmodta volna a jövőt.

Sokkal valószínűbb, hogy a jövőt igazítja valaki az álomhoz vagy az álmát erölteti rá egy jövőbeni eseményre.

2014. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annak ellenére, hogy kértem hagyjuk az eddig "általánosan" elfogadott tényeket, gondoltad próbára teszel. Rendben.. Mi van akkor, ha technológia és jövő szempontjából is ez egy megtörtént dolog? Mit gondolnál akkor a világról?
2014. dec. 5. 16:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Én egyszer megàlmodtam egy vitàt vkivel(3-an voltunk)..na most az kezd megvalosulni de nem vele aki az àlmomba volt..
2014. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden álom érdekes, de ilyen szempontból, amit a kérdésedben feszegetsz, talán a "jósló álmok" a leg figyelemre méltóbbak.Persze ha ilyen álomról van szó, sajnos általában csak utólag döbbenünk rá, hogy "nahát! Erről már álmodtunk !Az álmok előre jelezték!".Most nem írok saját példákat, pedig van pár érdekes a tarsolyomban, de nem érek rá most.

Lényeg, hogy bennem néha felmerül bizonyos álmok miatt, hogy talán "valahol", valami más szinten bizonyos dolgok hamarabb eldőlnek, valahol mintha már megtörténnének előbb, aztán itt a fizikai valóságban is "leképződnek"....Vagy valami hasonló...

és akkor ott van a jövőemlékezés is, ami sokszor álom során jön elő.

Vagy felhozhatnám azt a saját tapasztalatot, amikor álmomban kezdtem el találkozgatni valakivel, aki 500 km-re lakott tőlem és (akkor még) azt sem tudtam, hogy létezik.Csak fél év múlva ismertem meg, de minden úgy történt, ahogy a vele való álmaimban! Nem találok rá magyarázatot, de az biztos, hogy nem pusztán az agy kreativitásáról van szó.

2014. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az álmok önmegvalósító jóslatok formájában megmutathatják a jövőt.

.

A feltételezett egyén azt álmodja Záhonyban: ha két napra elutazik Sopronba, anyagi helyzetében jelentő változás áll be.

Elutazik, ott tartózkodik.

Hazamegy, majd kis idő múlva rájön, hogy tényleg igaza lett álmának: azzal, amit a megvalósításra költött, minuszos lett bankszámlája, törleszthet.

Végső soron jelentős anyagi változás.

Kicsinyke megtakarításból neki jelentős adósság.

2014. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vakok álmai mit mondanak?
2014. dec. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!