Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Ha álmomban tudok beszélni...

Ha álmomban tudok beszélni egy nyelven, vagy pl olyan matematikai feladatokat stb tudok megoldani, amikre ébren nem emlékszem, vagy nem tudom hogy kell, akkor ez jelenthet valós tudást?

Figyelt kérdés
Korábban tanult dolgokra gondolok, pl tanultam évekig spanyolul és latinul, de már rég volt, nem tudnám pl a spanyolt érdemben használni, de persze van amit megértek. Ma álmodtam egy kullancsnyakörv nevével, amire nem emlékeztem, csak az első két betűre, és álmomban eszembe jutott, próbáltam memorizálni, mikor felébredtem emlékeztem rá, foglalkoztatott, mert ma mentem el megvenni. Konkréten scalibor a neve, és x akták Scully plusz bor volt ami alapján álmomban "megjegyeztem". Ilyen létezik? Az ismert, korábban tanult dolgokat álmunkban valóban elő tudjuk hívni, vagy csak azt hisszük, hogy tudjuk?
2015. ápr. 11. 15:41
 1/7 Legoman ***** válasza:
100%

Te is láthattad. Az álmod maga a tudatalatti. Amit megtanulsz, olvasol, látsz, hallasz, érzel stb. az mind ott lent eltárolódik, minél mélyebb a tudás, annál tovább marad meg, akár egész életen át.

Emlékszem, hogy írtam én is perfektül angol levelet álmomban, pedig azokat a szavakat nem is ismertem, de mivel lassan két éve tanulok angolt, ezért sok szóval találkoztam, ami megrögzült lent.

Bizonyítva is lett, hogyha minél jobban megrögzül egy információ, akkor azt nem fogod egykönnyen elfelejteni. :)

Régen mindig alfa állapotban tanultam a szavakat, és mikor dolgozat volt, csak lementem arra a szintre, és már tudtam is mindent. :D De persze ez 10 perces tanulás eredménye. :)

2015. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, egyrészt a tudatalattiban tárolt dolgok valamiért könnyebben előjönnek álomban, de a fura az, mikor az ember olyasmiben profi álmában, amit sosem tanult, vagy amit amúgy nappal nem tud jól.Én már beszéltem folyékonyan álmomban angolul, pedig amúgy nem tudok.De persze hogy tényleg jól mondtam-e amit mondtam, azt sajnos nem lehet leellenőrízni.

Ez az asszociáció meg nem egyedi, velem is előfordult már párszor, hogy álmomban ilyen kis "szójátékkal" próbáltam megjegyezni valamit és sikerült, mert ébren emlékeztem.Nappal pedig sosem szoktam ezt a módszert használni .

2015. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen olvastam hogy egy alvajáró aki egyébként nem tudott rajzolni se festeni,de miközben alva járt elég magas szintű művészi képeket festet,rajzolt.Szóval vannak rejtett képességeink a tudatalatti elég rejtélyes dolog.
2015. ápr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ditta323 válasza:
Voltam már úgy én is. Unokahúgommal angolul beszélgettünk nem olyan régen. Jelenleg alig tudok megszólalni angolul, pedig anno pedig érettségiztem is belőle...
2015. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nemrég én is gondoltam ilyesmire hogyha álmomban megnéznék egy angol nyelvű filmet akkor lehet hogy érteném mert a tudatalattim villámgyorsan tudná értelmezni a nyelvet?
2015. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)) Hozzáértő ugyan nagyon nem vagyok, de ez olyan érdekes, kár, hogy nem tanítanak így. Pedig milyen jó lenne, ha lazán elő lehetne szedni a tudásunk az agyunk bugyraiból ébren is, bár gondolom van erre mód, csak nem elterjedt, és a rohanó világ, miegymás...
2015. ápr. 13. 12:21
 7/7 Legoman ***** válasza:
Előlehet szedni, de az nem könnyű. Taníthatnának ilyet, de ezt nem fogják. Tanfolyamokon megtanulod az alapokat, és arra kiépítheted a módszert magadnak. :)
2015. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!