Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Valaki tapasztalt hasonlót...

Valaki tapasztalt hasonlót álmában? Számomra ez nem hagyományos értelemben vett álmodásnak hatott.

Figyelt kérdés

Tegnap marha fáradtan (a mai sem lesz egy korán fekvés:)) ledőltem az ágyba. Ahogy az szokott lenni még jár az agyam kicsit nem is emlékszem, mikor alszom el.

Most sem vettem észre ezt.

A következő emlékképem ami megmaradt az, hogy csúszok, vagy siklok a padlón. Felismertem, hogy nem az otthoni szobámban vagyok, a sötét helyiséget amiben voltam álmomban az albérletes szobámmal azonosítottam (bár nem hasonlított rá), arra viszont tisztán emlékszem, hogy nagyon kellemetlen érzés volt amit éreztem.

Hanyatt fekve csúsztam/siklottam/lebegve haladtam(?) lábbal előre elég gyorsan, és nem tudtam irányítani a dolgot. Egyszer jött egy gondolatkép, hogy ha szoba végében nekimegyek a szekrénysornak megállhatok végre. Fel is emeltem álmomban a lábaim, hogy majd azzal tompítva vére megállhatok, de a "szobának sosem lett vége".

Írányíthatatlanul haladtam hol gyorsulva, hol lassabban.

Emlékszem kiáltani akartam, (általában álmomban ez nem megy) most sokadjára mintha egyszer sikerült volna, és jött vele egy érzés, hogy valójában kiáltottam nemcsak álmomban. Ekkor már kezdett tudatosulni, hogy álmodom és arra koncentráltam, hogy kinyissam a szemem úgy éreztem, sikerült is, de mintha semmi hatása nem lenne, mintha nyitott szemmel sem tudnék felkelni, ahhoz fel kel kelnem (szó szerint.. az ágyból) és valamikor ekkor ébredtem arra, hogy hason fekve (így is aludtam el) fejemet a levegőbe emelve bámulok előre amíg nem tudatosult hogy sikerült végre felkelnem. Aztán gyorsan visszaaludtam, de ez már másik sztori.


Amiért foglalkoztat a dolog, hogy ehhez a csúszáshoz/lebegéshez hasonló dolgot még nem tapasztaltam. Ritkán előfordult velem, hogy tudatosult álmomban, hogy álmodok (ilyenkor mindig menekülni akartam az álombéli helyzet elől). Ami még megfogott, hogy legtöbbször nem konkrétan Én magam vagyok álmom szereplője, mintha valaki bőrébe bújnék, de itt pontosan tudtam hogy velem történnek a dolgok.


Jó sokat írtam, megyek is lefekszem..


2010. máj. 30. 03:12
 1/3 anonim válasza:
Ez elég érdekes :O Velem is történt már ilyen dolog, amit nem hiszek, hogy csak álom volt. Éjszaka alig bírtam elaludni, de valahogy mégiscsak sikerült. Arra emlékszem, hogy odanéztem a tv-hez és csak egy nagy fehér fényességet láttam. Néztem egy ideig, és mondogattam, hogy menj innen, nem akarom, hogy itt legyél. Ekkor egy fehér "ember" kijött belőle, és odajött hozzám. Én csak néztem rá, és mondogattam, hogy menj már innen! Ő nem szólt hozzám, csak megfogta a nyakam és elkezdett fojtogatni. Borzasztó érzés volt, nem kívánom senkinek. Ezután valahogy kiszabadultam a kezei közül, és ő elment. Utána arra emlékszem, hogy fekszem az ágyban és bámulok magam elé. Másnap vörös volt a nyakam ott, ahol éreztem, hogy fojtogatott, és reggel a hangom is elment. Napokig nem mertem a saját szobámban aludni. Tudniillik én látok különböző dolgokat, és mondták, hogy vigyázzak magamra, de nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Ennek viszont igen. Azóta is félek, és nem tudom, mi lehetett ez. :S
2010. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kérdező,szerintem asztrálutazást (testen kívüli élmény)éltél át.Erre utal minden,amit leírtál.


Ha tudatosul álmodban,hogy álmodsz,azt pedig tudatos álomnak hívják,ami nagyon csodás dolog,érdemes gyakorolni,mert megtanulhatod kedved szerint alakítani álmaidat.


A testen kívüli élmény hasonlíthat a tudatos álom élményéhez.


Van egy jó oldal,ahol sok érdekességet olvashatsz ezekról a jelenségekről,tanulgathatsz is ilyen irányban,hisz sokan vágynak arra hogy szándékosan is kitudjanak lépni testükből egy kis asztrálutazásra:



[link]

2010. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

16:54 - kösz a linket, olvasgatni fogom, felkeltetted az érdeklődésemet:)

2010. máj. 31. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!