Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mi a különbség az első házas...

Mi a különbség az első házas és a második házas Uránusz között?

Figyelt kérdés

Nem kérek linkeket és kimásolt szövegeket, én is eltudom olvasni és rá tudok keresni.

Engem az érdekel, ki mit tapasztalt, hogyan hasonlítanátok össze úgy alapjába véve?



#ház #horoszkóp #Uránusz #második ház
2021. nov. 25. 20:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Hát a második házas az egyszer már elvált, nem?
2021. nov. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden ami az első házban van, az áthatja az egész személyiségedet, életedet. Szóval sok. Ha határon van és nem tudod eldönteni, akkor a másodikhoz nézd, ha közel van a következő ház csúcsához akkor inkább ott hát.
2021. nov. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
És mi van ha határon van, és inkább az első házas igazabb rám de a másodikból is vannak rám illő dolgok?
2021. nov. 25. 21:08
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Az első házban azok az Énrészek vannak, amelyekkel mások visszajelzései által azonosulunk. Uránusz esetén az illető környezete sokszor tapasztalhatja, hogy az ábra tulajdonosa szeret kiugrani feszült helyzetekből, szigorú rendszerekből. Nehéz vele hosszútávon számolni, mert ha túl nagy a nyomás, akkor kimenekül. Mindemellett hallhatja másoktól, hogy nagyon egyedi, szinte zseniális ötletei vannak, amire a legtöbb ember nem is gondol. Ezen túl nagyon jó érzékkel tud átlátni hálózatokat, rendszereket kívülről.


A második ház az erőforrások, biztonság, háttér, szükségletek területe. Ezekkel nem azonosulunk úgy, mint az első házas tartalmakkal. Mivel ez már nem az Én területe, a planéta csupán karmikus emlékeket, berögzüléseket hordoz, tehát az illetőnek saját magának kell felfedeznie, hogy mit jelent. Kivéve, ha vízöntő az aszcendens, mert akkor az uránusz születési uralkodó lesz és ugyanúgy aktív Énrésszé válik. Akkor hasonlóan az első házhoz egy kötött rendszerekből kiugró, menekülő, viszont egyedi gondolkodású, rendszerlátó figura lesz.


A határhelyzet attól függ, hogy hol van. Ha az első ház végén, akkor az egy nehezítetten megnyilvánuló helyzet. Ha a második elején van, akkor pont, hogy erősen megnyilvánuló. Ugyanúgy van a jegyek elejével és végével is. A planéták a jegyek/házak elején a legerősebbek, a legvégén pedig a leggyengébbek.

2021. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Amit itt az első házról írtál azok eléggé igazak illetve ide kapcsolódik hogy egész életemben azt hallgattam, hogy én más vagyok mint a többiek, sőt volt egy tanár még iskolás koromban aki ezért félrehívott, allpr látta először az osztályt és érezte, hogy én nem tartozom ide, mintha nem is a Földön élnék.

Nem Vízöntő az aszcendensem hanem Skorpió vagy Nyilas (ezt se tudom eldönteni, ugyanúgy határon van). A Jupiter a 8-as házban van az biztos, a Mars vagy a 8-asban vagy a 7-esben (a hetest érzem találóbbnak, ez esetben van az Uránusz az elsőben. Ha az a másodikban akkor a Mars a 8-asban).

Illetva a Plútó 11-es házban elég találó, a 12-ben már nem (ha az s 11-esben van akkor az Uránusz az elsőben, Mars a hetesben)

2021. nov. 25. 23:04
 6/25 anonim ***** válasza:

Igen, az Uránusz jelenthet külöcséget, furcsaságot mások szemében, csak azt nem akartam írni, mert valakinek rosszul esik, még ha nem is igaz.


Úgy tudod eldönteni, hogy skorpió vagy nyilas-e az aszcendensed, hogy azt nézed meg, hogy melyikük uralkodójának jegyével tudsz jobban azonosulni. Nézd meg, hogy a nyilas uralkodója (jupiter) és a skorpió uralkodója (plútó) melyik jegyben vannak.

2021. nov. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A Skorpiónál a Marsot kell nézni (vagyis azt először), mivel a Nap a Kosban van így az megnehezíti. A Jupiter 8-as ház az nagyon találó, és nem is megy másik házba ha néhány perccel későbbet írok be. Azt mondták ahol a születési uralkodó van annak a háznak a témája lesz a fő érdekődési kör, vmi ilyesmi, ez a 8-as házzal stimmel (az meg ugye a Skoprióé). Viszont lehet hogy a Mars is ott van és akkor Skorpió aszcendens, ha a Mars a hetesben akkor Nyilas aszcendens és a Jupiter lesz a születési uralkodó. Az meg ugye mindenképp a nyolcas házban van.

Pl ha megnézem az első házas Plútót, azt nem érzem magamra találónak. De a Marsot kell nézni először a Skorpió esetében

2021. nov. 25. 23:13
 8/25 A kérdező kommentje:
Jupiter az Oroszlánban, Mars a Rákban, Plútó a Skorpióban
2021. nov. 25. 23:14
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

Amióta felfedezték a Plútót, azóta a skorpió uralkodója a Plútó. A Mars a kos uralkodója.


Ha a Plútó az első házban van, akkor ugyanúgy van skorpió, mintha az aszcendens lenne, csak még szélsőségesebben. Így az a kérdés, hogy az oroszlánt és a nyilast mennyire érzed erősnek a személyiségedben. Ha egyiket sem, akkor valószínűbb a skorpió aszcendens.

2021. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Gondolkodj analógiásan. Hádész(Plútó) az alvilág Istene, sokkal jobban passzol a skorpióval, mint Árész(Mars) a háború Istene.


Ezért lett a skorpió uralkodója. Ugyanúgy, ahogy a víöntőé az uránusz és a halaké pedig a neptunusz lett.

2021. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!