Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Bolygó az 1. házban - a...

Bolygó az 1. házban - a bolygó Kos jelleget vesz fel vagy az uralt jegyének az Aszcendensére hasonlít inkább?

Figyelt kérdés

Habár a jegyek nem egyenlőek a házakkal vagy a bolygókkal, az 1. ház ugyebár a Kos és a Mars archetípushoz köthető, pont úgy, ahogy a 2. ház a Bika és a Vénusz archetípushoz, a 3. ház az Ikrek és a Merkúr archetípushoz, stb.


Ez alapján kijelenthető lenne, hogy a Hold az 1. házban sok mindenben hasonlít a Kos Holdra. Az, akinek a Hold az 1. házában van nyíltan kimutatja, kimondja az érzelmeit, érzelmei énközpontúak (nem nagyon tud mások helyzetébe illeszkedni), minden “kint van a placcon”, nyílt lapokkal játszik az illető és nem tud póker arcot vágni.


Viszont mivel az 1. házról van szó, ami a külső megjelenést, a kisugárzást is jelöli, s ha itt a Hold áll (ami mint azt tudjuk a Rák uralkodója), akkor a Hold az 1. házban Rák Aszcendens tulajdonságokat is felvenne.


Személy szerint az én Holdam az Oroszlánban és az 1. házban áll és mióta csak érdekel az asztrológia, mindig a Kos Hold leírásokat találtam magamra sokkal jellemzőbbnek. Mondjuk a Marsom (Kos uralkodója) is szoros szextilben áll a Holdammal, szóval valószínűleg ez is belejátszik.


Ezt az elméletet persze bármilyen 1. házas bolygóra rá lehet húzni.


Nap az 1. házban - Nap a Kosban vagy Oroszlán Aszcendens?

Merkúr az 1. házban - Merkúr a Kosban vagy Ikrek/Szűz Aszcendens?

Vénusz az 1. házban - Vénusz a Kosban vagy Bika/Mérleg Aszcendens?

Mars az 1. házban - Mars a Kosban vagy Kos Aszcendens?

Jupiter az 1. házban - Jupiter a Kosban vagy Nyilas Aszcendens?

Szaturnusz az 1. házban - Szaturnusz a Kosban vagy Bak Aszcendens?

Uránusz az 1. házban - Uránusz a Kosban vagy Vízöntő Aszcendens?

Neptunusz az 1. házban - Neptunusz a Kosban vagy Halak Aszcendens?

Plútó az 1. házban - Plútó a Kosban vagy Skorpió Aszcendens?



Vélemény, tapasztalat?



2023. jan. 11. 05:40
 1/9 Bálvány ***** válasza:
A Dekádok elméletéről hallottál már? Valaki a 'fokszám' teóriára esküszik.
2023. jan. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A jegyek a személyiséget (személyi jelölők) a házak a sorsot mutatják. Teljesen más.
2023. jan. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Mi bajod van? Úristen! 🤦🏽‍♂️
2023. jan. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bálvány ***** válasza:
"Személy szerint az én Holdam az Oroszlánban és az 1. házban áll és mióta csak érdekel az asztrológia, mindig a Kos Hold leírásokat találtam magamra sokkal jellemzőbbnek. " -------------------> Talán a Hold a 3. dekádban áll, ahol az Oroszlán a Kossal színeződik.
2023. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a Holdam a 8. Házban áll, a Skorpió házában és én is megfigyeltem, hogy valóban felvesz egyfajta Skorpió jelleget a Hold. Szerintem van összefüggés.
2023. jan. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, hányadik fokon áll a Holdad?
2023. jan. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na ebbe belekeveredtem.
2023. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
@1 & 4: A dekádokról hallottam már, igen. Az Oroszlán 1. dekádjában áll a Holdam (Oroszlán/Nap dekád).
2023. jan. 11. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:
20%
Szóval, súlyban is lehet mérni a horoszkópot? Jó tudni. 🤣🤣
2023. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!