Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Hogy működik az asztrológia?

Hogy működik az asztrológia?

Figyelt kérdés

Szóval amikor vannak ezek az ilyenolyan bolygó, csillag meg csillagjegy mindenféle hatással van rád cucc. Mi a mechanizmusa? Min keresztül hat ez ránk? És pontosan melyik égitestek játszanak szerepet ebben?

Én nem tudom, azért kérdezem. Homályosítsatok fel! (Nem a metróújságos horoszkópra gondolok, mert az köztudottan vicc.)


2011. nov. 11. 20:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egész egy pénzlehúzó BAROMSÁG.
2011. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, idáig én is eljutottam.

Azok érdekelnek, akik szerint valóban működik. Kíváncsi vagyok, mit gondolnak.

2011. nov. 11. 20:42
 3/23 zeronibble ***** válasza:

Nem tudom, hogy működik-e, komolyan nem próbáltam még, csak olvasgattam erről is ezt-azt. Nagyjából érthető, annyi az egész, hogy amit a kvantumfizika is kezd megelőlegezni matekkal (10-11 dimenzió, a számunkra eddig láthatatlan dimenziók a legkisebb anyagi részecskék "mögött" vannak, önmagukba "csavarodva"), és amiről egyelőre konkrét ismereteink nincsenek (fénynél gyorsabb "kommunikáció" gondolata), azok alkothatnak további összefüggéseket függetlenül attól, mekkora marhanagy távolságok vannak. Hatalmas 3D környezet, benne a Naprendszer óraműve. Ezen a síkon 12 pont önkényes elnevezése, körülöttük ügyes állatos rajzok a meglevő fénypöttyökre kissé sután ráillesztve... Nem biztos, hogy a csillag a lényeg itt.


Sőt, talán vannak olyan mezők vagy terek, amikre nem bukkantunk még. Talán a Naprendszer többi bolygója még a Nap által is változtat a Föld el nem nevezett állapotán. Olyan dolgok is simán lehetnek ezek, amik minden elemi részecske "mögött" ott vannak bennünk is, a Földben is, és az egész hatalmas óraműben is. Talán a koromfekete majdnem-semmiben is.


Talán úgy van, ahogy mondják, és tényleg minden részecske mögött ott a határtalan intelligencia, és talán tényleg olyan természeti törvények élnek az univerzumunkban, amik messze túlmutatnak nem csak a természeten, hanem a természettudományos rálátásunkon is.


Miért is ne? Sose volt ez másképp: voltak tudorok, meg voltak boszorkányok... Ettől még egyiknek se lesz igaza persze, és nem is erről szól.


Csak utalgatni lehet dolgokra, ahogy én is itt. Kár bizonyítékot várni, nem lesz. A szabad akarat sokkal erősebb a horoszkópoknál, a sorsnál, a próféciáknál, ebben minden becsületes lelkű ezomókus egyetért. Ergo elég nem elhinni, és nincs. Meg persze elég sodródni az árral, és csak horoszkóp meg sors meg jóslatok-jövendölések alkotják a hánykolódó életét... Talán még akkor is, ha ő maga nem ártja magát ilyesmibe. Legalábbis ilyesmit lehet olvasni olyan könyvekben, amikben mesterek szavait örökítették meg. Nehéz ezen gondolkodni, folyamatos harc racionalitás és ténylegesség-érzés közt. Bár lenne logikusabb, vagy legalább kevésbé őrült! :)


A csillagok egyébként úgy tudom, csak viszonyítási pontok az asztrológiában. Nem mondja senki (épelméjű), hogy maguk a távoli csillagok befolyásolnak. A galaxis nagyja van az egyik oldalon, a másik oldalon kevesebb - na ez talán alakíthat egy kicsit, amit "felerősíthet" vagy a Naprendszer valahogy. A csillagképek csak számlap szereppel születhettek. Nem hiszem, hogy van, aki tudná, hogy ki vezette be az "állatos számozást" először, és hogy honnan vette vagy honnan tudta, hogy tökéletes metaforák lesznek(-e?:)...


Innen, ahol én üldögélek, még az is lehetséges, hogy az egész azért működik, mert az emberek tömegeinek egységes szellemi ereje megteremtette, és lőn. Ha csak ennyit lehet tanulni belőle, már nem volt hiába, nem? :)

2011. nov. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 yossarian44 ***** válasza:

Mivel a csillagképek már évmilliók óta ott vannak, és csupán az emberek látnak bele alakzatokat - ráadásul minden civilizáció másmilyent - ezért kevéssé valószínű, hogy működik akárhogy is...


Egy kísérlet bizonyította is, hogy tulajdonképpen esély alapú találgatásról van szó: [link]

2011. nov. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Ha a Hold hatását gondold végig, hogyan hat a vizekre (árapály)Holdkóros ember, stb De megközelítheted a görög mitológia oldaláról is, hogy melyik bolygóhoz mit társítottak. Nézz utána talán valami fény gyúl a fejedben, de megoszthatod velünk is
2011. nov. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
2011. nov. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
2011. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A Nap a Hold tuti, hogy hat rád, vagy felég a bőröd, vagy fázol télen. A Hold tenger mellett látni amikor jön a dagály, és amikor visszahúzódik. Ha jobban belegondolsz, az egész világot le lehet bontani , legkisebb része a Elemi részecske

Az atommagot alkotó proton és a neutron nem elemi részecskék, hanem még kisebb részecskékből állnak. Ezek a kvarkok. Ezen kívül elemi részecskék még a leptonok, amelyek közé az elektron és a neutrínók is tartoznak. Az összes anyag kvarkokból és leptonokból áll, közöttük négyféle kölcsönhatás léphet fel, melyeket szintén részecskék közvetítenek. Erre mondja a Buddhizmus, hogy csak káprázat amit látunk, mert ha lebontjuk, az anyagot, végül semmi nem látsz. De ezek az anyagok hatnak, naponta bombáznak téged is, különböző

2011. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A kozmikus sugárzás részecskéi folyamatosan bombázzák a Földet. E részecskék a felső légkörben nagyenergiás ütközésekben hadronokat (erősen kölcsönható elemi részecskéket), majd müonokat keltenek – hasonlóan, mint a CERN Nagy Hadronütköztetojében (LHC) lejátszódó atommag–atommag ütközésekben. A keltett nagyenergiás müonok eljuthatnak a földfelszínig, sőt akár a földkéreg mélyébe is. Barnaföldi Gergely (MTA KFKI Részecske- és Magfizikai Kutatóintézet), aki az RMKI–ELTE REGARD csoportjával arra a kérdésre keresi a választ, hogy lehet-e kincskeresésre fogni a kozmikus részecskéket, ennek a témának a részleteibe vezet be előadásában Az atomoktól a csillagokig sorozatban.
2011. nov. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Kérdésed az, hogyan hatnak a bolygók, állócsillagok az emberre. Hát a fenti dolgok felsorolásból, kiszűrheted magadnak, hogy hogyan hatnak
2011. nov. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!