Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Az újságokban megjelenő...

Az újságokban megjelenő horoszkópoknak mennyire lehet hinni?

Figyelt kérdés
2007. szept. 27. 12:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
92%
Szerintem semennyire sem, mert elég sok ember él a földön és nem hiszem hogy a pl. rák jegy szülőtteire ugyan az vonatkozik.Minden ember más hiába egy jegyben alatt születtek is. Még ha aszcendeseket is belevesszük akkor sem egyformák. Arról nem is beszélve hogy saját magad irányitod a sorsod tehát ha elolvasod a horoszkópodat és rosszat ír akkor teszel ellene.
2007. szept. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
86%
50% - vagy bejön vagy nem! :)
2007. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
78%
sztem semennyire hiszen nem vagyunk egyformák és az újságokban megjelenő horoszkóp nagyon is általánosít.Gondolj csak bele mondjuk azt írja a vízöntőnek hogy rátalál a nagy szerelemre de ezt mondjuk egy 6éves olvassa vagy épp egy 90éves.Elég érdekes lenne ha ilyenkor találnák meg a nagy szerelmet.Sztem ha érdekel a dolog akkor menj el egy asztrológushoz ő majd felállít neked egyet ami csak rád jellemző
2007. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
89%

Azt hiszem, ezt ki-ki maga is eldöntheti. Elég elmennie egy nagyobb könyvtárba, s a folyóiratteremben kiteríteni egymás mellé az ugyanarra az időszakra szóló horoszkópokat. Látni lehet majd, hogy (általánosítás ide, vagy oda) ugyanannak a csillagjegyben született embernek is homlokegyenest mást írnak a kedves horoszkópkészítők. Talán ennyi is elég lehet annak belátására, hogy mennyire áltudományos az ilyesmi.

Persze, mondhatjátok, hogy a sok kókler között bizonyára akad olyan is, aki igazat ír, node az egymásnak ellentmondó szerzők közül, hogyan lehet megállapítani, hogy melyik az? Aki kellemest ír, azt fogadjuk el? Aki azt írta az előző napra, ami történt velem, azt? Esetleg a legrémesebbet, mert akkor csak kellemesen csalódhatunk a jóslatában? Nem megy ez sehogy...

Ráadásul a Pygmalion-effektusról (az önmagát beteljesítő jóslatról)sem szabad megfeledkezni!


üdv.: hegedor

2007. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
87%
Hmmm, annyira, mint az én jóslatom a te jövődre nézve: holnap eltalál egy meteor. Végülis bejöhet nem?
2007. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
64%
Ha az aszcendensed is ugyanaz, mint a jegy, amiben születtél, akkor nagyrészt hihető, ha tényleg egy szakember adja hozzá a nevét. Egyéb esetben nem.
2008. ápr. 30. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nekem legtöbbször bejön...nem tudom hogy... volt már olyan, hogy a heti horoszkópom elolvastam vasárnap és tényleg az történt a héten amit leírt
2010. máj. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.Egyszer az IPM magazinban olvastam egy IGAZI asztrológus előszavát,és ő írta,hogy az ilyen újságokban a horoszkópok totálisan megbízhatatlanok,és légből kapottak.


Viszont vannak nagyon jó jellemzések,itt:

[link]


Lehetőleg csak ezt nézd,a többi weboldalt már áttanulmányoztam,és egyik sem ilyen átfogó,és jó! :)

2010. máj. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Úgy fogalmaznék, hogy megvan a 0-tól különböző valószínűsége, hogy bejön. Horoszkóp helyett ajánlom a pénzdobálást (fej/írás).
2010. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyira lehet hinni a horoszkópnak, amennyi igazság rejlik a jinjutsu technikában. Sose ülj fel a csalásnak.

[link]

2012. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!