Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, tehát a csillagokat és a bolygókat, akkor miért tiltja az asztrológiát, a horoszkópokat és az ehhez hasonló dolgokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy furcsa a kérdés, de amikor megteremtette, akkor ő nem tudta, hogy lesz majd asztrológia és ilyen dolgok, amikkel az emberek majd foglalkoznak? A másik dolog, amit nem értek, hogy a havi horoszkópokban, illetve a kínai horoszkópokban (éves) leírt jellemvonások általában igazak az adott emberre. Tehát, ha igaz a horoszkóp, akkor miért tiltja Isten, holott ő teremtette?


Elég filozófikus a kérdés, de örülnék, ha más kifejtené a véleményét erről. Nagyon érdekelne!



2013. dec. 1. 22:22
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Látod, ezért mondtam, hogy nem szeretnék erről vitázni veled. Attól még lehet IQ-m, hogy igaznak látom a horoszkópokat. Sajnálom.
2013. dec. 1. 23:05
 22/38 anonim ***** válasza:
69%

"Attól még lehet IQ-m"


Ámen - mondta az ateista széles vigyorral az arcán. :)

2013. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

3/4 vok. nem minden arra van teremtve, hogy mi felhasználjuk.

pl a macska sem mászhatna a függönyön, nem miatta van :)

2013. dec. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim válasza:
47%

Tegyük fel, hogy Isten teremtette a világot. (Ami egyébként számomra a legelfogadhatóbb elmélet, ez lehet, hogy az érvelésben látszódni is fog.)

Szóval kész a Föld és a fajok. Az ember az Édenkertben éldegél mindene megvan. Ki gondolná, hogy szakít a jó és rossz tudásának fájáról? Miután megteszi ezt a lépést bűnös lesz és minden egyes ember az lesz. Így a tiltott asztrológiát is kitaláhatja akár sátáni sugallatra is. Ezt az áltudományt pedig használja is és ezzel vét Isten ellen mivel van eredendő bűne és saját vétke is.

2013. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
24/25 Hú, ez érdekes. Elgondolkodtató, amit írsz.
2013. dec. 1. 23:16
 26/38 anonim válasza:

Köszönöm.

15/f

2013. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Figyelj a keresztény Isten nem teremtette az univerzumot, bár lehet, hogy az univerzum keletkezése tudatos volt. mert sok jel erre mutat, de ebben nem folynék bele mert nem vagyok 100 %- ban biztos. és nem akarom, hogy kiderüljön rólam, hogy én is hiszek valamiben. :D
2013. dec. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim válasza:

Kedves 27/27!

Érdekelne az elmélet amiben te hiszel. Megosztanád?

2013. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
# 28 Én nem hiszek Istenben semmilyen írót vallásban, de ez megfogott engem. bővebben... [link] remélem nem olvassa senki kedves # 28 nem, akarok vallásos lenni! Üdv: a király Jigsaw xD
2013. dec. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
Ez körülbelül olyan, mintha a Hétfejű sárkány megtiltaná a sellők mesterséges megtermékenyítését.
2013. dec. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!