Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Ha minden ember különböző...

Ha minden ember különböző akkor, hogy lehet 12 kategóriába sorolni minket?

Figyelt kérdés
2014. jan. 21. 09:30
1 2 3
 11/21 Csillag30 válasza:
nem szoktam a horoszkópot nézni hiszen én régóta komolyabb személyiség ismeretet használok. nincs két egyforma személyiség csak hasonló!!! de mindenkit egy kalap alá venni az nem túl okos dolog. Vannak kimagasló személyiségek és kevésbé kimagasló de egyforma soha!!!
2014. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
De, vannak egyforma emberek is. A 10%-os eltérés személyiség szempontjából már egyformát jelent. Eddig a horoszkópról beszéltél, de most azt mondod, hogy nem használsz horoszkópot? Ez aztán a logika. A komolyabb személyiségelméleteknek, mint például az MBTI vagy az Enneagram, nincs túl sok köze a horoszkóphoz(csak annyi, hogy a személyiségeket próbálják[MBTI szempontjából sikeresen] meghatározni). Inkább ezeket bújd, mint az ezoterikus személyiségrajzot(mert az értelmetlen).
2014. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Csillag30 válasza:
Horoszkóppal kezdtem de ráébredtem,hogy az nem elég!! majd én eldöntöm milyen személyiségelemzést használok.... mert mindenki másban hisz!!!
2014. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Hú, kemény érv...
2014. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Kár, hogy ez speciel pont nem hívéstől függ...

De ha másoknak nem adsz elemzést, végül is senkinek sem ártasz...

2014. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Csillag30 válasza:
Abban hiszek ami már bevált,és nem amit mások javasolnak.... de amíg felkeres sok ember és pénzt próbál rámsozni,hogy kielemezzem a családjukat mert náluk annyira sikeres volt addig úgy gondolom jól csinálom :)
2014. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
#16: Persze, hogy felkeresnek és persze, hogy beválik. Mert az emberek lusták, felszínesek és buták. El AKARJÁK hinni azt, amit hallanak, azért fizetnek, hogy megkapják azokat a megerősítéseket, amikre szükségük van, anélkül, hogy tenniük kéne érte. Erről szól az egész. Üdvözöllek az ezotériában.
2014. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Mitől függött a sikeresség? A fölöslegesen kiadott pénz mértékétől, a benyomott hamisságok és általános jellemzők számától, vagy az áltudományos szavak mennyiségétől? Én még mindig előnyben részesítem a pszichológiát... Még amikor egyetemi hallgató voltam, elvégeztem a Forer-hatással kapcsolatban egy kísérletet. Elmentem egy jóshoz, és kértem tőle egy elemzést(a mai napig sajnálom a fölöslegesen kidobott pénzt[bár a kísérlet szempontjából megérte]). A leírását pontosan dokumentáltam:

"Ön egy becsületes, de szerény ember. A környezetében levő emberek többsége szereti Önt, de vannak rosszakarói is. A családjában nemrég vita volt, ami Önt nem a legjobban érintette. Vannak kihasználatlan képességei, amelyek csak arra várnak, hogy Ön felfedezze őket. Másoktól függetlenül gondolkodik, és ezt nem sajnálja. Ön nem szereti, ha mások megpróbálják megállítani a tetteiben, de néha megfogadja a tanácsukat. Ön mindig próbál a józan észre hallgatni, de olykor az érzelmei is befolyásolják Önt. Mostanában problémák jelentkeztek az életében. Próbáljon meg azok körében tölteni sok időt, akik szeretik Önt, és minden problémája meg fog oldódni."

Ezután elmentem egy pszichológushoz, és kértem tőle egy lélektani elemzést. Ő nem kezdte el a kártyalapjait össze-vissza rakosgatni, hanem leültett egy fotelba, és beszélgetett velem. Őszintén, mint egy ember. Megkérdezte, hogy mik a céljaim, hogy hogyan viselkedem stresszesen, és hogyan viselkedek társaságban. Ezután elmondta nekem, mi is az az MBTI, és elmesélte, hogy én milyen típusú vagyok. Tanácsokat is adott, hogy mi a nekem ajánlott pálya, hogyan tudnám jobban kezelni az emberi kapcsolataimat, mire számíthatok a magánéletemben, stb(inkább ide nem írom le, egy kicsit hosszú). A vicces az egészben, hogy a jóslás 6000 Ft-ba került(1 órás volt, és abból 15 percet a kártyapakolással töltött, további negyed órát pedig az értelmezésével, és a maradék fél órában leírta a személyiségem[én csak a főbb részeket ragadtam ki.Például a családi kapcsolataimat 3 percig ecsetelte]), a pszichológiai elemzés pedig 5000 Ft-ba. Emellett a pszichológus tanácsokat és ötleteket adott, míg a jós annyit mondott, hogy töltsek sokat a szeretteimmel(amit épeszű ember magától is csinál). A kísérlet megkoronázásaként több barátomnak elmondtam a jós által leírt jellemzést, persze a szövegzetét személyesebbre fogva, és csodás módon, 12 emberből 10 mondta azt, hogy rá tökéletesen ráillik a jellemzés. Ez azért valamit elárul.

2014. jan. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Csillag30 válasza:
nem hiszem,hogy azért lenne mert lusták.. hiszen elsőre nem a szépet és a jót kapják.... és nem azt amit akarnak hallani... hanem az igazságot amit nem burkolok köntösbe hiszen én nem vagyok diplomatikus... de mivel még csak nem is tudod konkrétan miről is írok hanem csak úgy ledegradálod az álláspontom ez rólad is elmond sok mindent!!!!
2014. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Csillag30 válasza:
18/19 tanultam én is gyermek pszichológiát hisz a gyermekkorunk végig kíséri az életünket... meg nagyon sok mindent,hogy eltudjam fogadni és megérteni az emberek hiányosságát. az,hogy pénzt próbálnak rámtukmálni az nem jelenti azt,h el is fogadom!!! Csak azért teszem,hogy az emberek tisztában legyenek magukkal és utána elfogadják saját magukat..és úgy talán boldogabbak lesznek :)
2014. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!