Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Mennyi valóságalapja van a...

Mennyi valóságalapja van a horoszkópoknak?

Figyelt kérdés

Sosem hittem a horoszkópokban, meg ezekben a butaságokban, de egyik barátnőm rábeszélt, és elolvasgattam 1-2 dolgot. Nekem pl. Szűz a horoszkópom, és megnéztem, hogy vajon milyen tulajdonságok illenek rám.... Hát egy sem volt igaz. Ezen kicsit most felidegesítettem magam, abszolút semmi nem volt igaz rám, ami oda volt írva, de hát.. ahogy érzik....

Ez a horoszkópos dolog valami népbutítás? Vagy micsoda? Szerintem borzasztó nagy hülyeség, és az ember csak felidegesíti magát, már ha csak elolvassa.

Nektek mi a véleményetek? Vagy csak én vagyok ezzel így?

A válaszokat előre is köszönöm. :) Privit írhattok.



2015. ápr. 13. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Vannak akik így töltik ki az üres életüket és vannak a fanatikusak is.
2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Régen rossz ha hinni kell egy állítólagos tudományban. Ha működik, akkor működik hit nélkül is. De az asztrológia nem működik.
2015. ápr. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. :)

Meg azon is ki voltam akadva, hogy itt írják a Szüzekről hogy munkamániás, meg nagyon kritizálja az embereket, meg kerülik a társaságát.... MI A FASZOM?

Egyik sem jellemez engem. Szóval nah ennyi. :)

2015. ápr. 13. 18:56
 4/13 Ozmium42 ***** válasza:
59%
A valóságalapja pontosan zérus.
2015. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 mandula95 válasza:
59%

Régen iszonyatosan hittem a horoszkópban, főleg miután elolvastam a személyre szabott horoszkópomat.

Aztán láttam egy angol videót (sajnos már régebben, pedig nagyon szívesen belinkelném) amiben ilyesmiről volt szó.

Ez egy teszt volt. Egy pszichológusnő 5 teljesen különböző de hétköznapi emberrel beszélgetett, tesztelte őket, majd elkészítette a személyes analízisüket. Amikor az 5 ember elolvasta a saját eredményét, azt nyilatkozták, hogy 80-85%ban igaz rájuk az elemzés. Aztán jött a csattanó: az 5 ember teljesen, szóról szóra ugyan azt az eredményt kapta.

Ezzel akarták szemléltetni azt, ahogy a horoszkópok működnek. Úgy készítik őket, hogy túlsúlyban legyenek a jó tulajdonságok és történések, de hogy valósnak tűnjön, forduljon elő benne negatív dolog is. Emellett csupa általános dolgot írnak bele, hogy a földön pl. minden egyes Oroszlánra ráilljen az.

Persze lehet benne hinni, mindenkinek szíve-joga, de engem pl ez a videó teljesen kiállított a hitemből..

2015. ápr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ennyi a trükkje az egésznek: Sose konkretizálnak, aztán sokan meg " Jajj hát ez igaz ".
2015. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Látom törölték a hozzászólásomat, ezért csak leírom szépen még egyszer:


Semmi tudományos alapja nincs. Aki hisz benne, az bizony HÜLYE!


Tessék, lehet törölni még egyszer ezt a borzasztó, deviáns véleményt!

2015. ápr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
54%
Nekem sem jött be idáig szinte egyetlen asztrológiai jóslat sem. Össze-vissza hordanak mindent. Van némi igazság, de annyira elenyésző, mintha azt mondanám, hogy 1 hét múlva sütni fog a nap. Kábé ilyen.
2015. ápr. 14. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :)
2015. ápr. 16. 23:20
 10/13 anonim válasza:
26%
Egy horoszkop csak akkor tud valamit mutatni, ha pontos a szuletesi datum es a hazakat, szogeekt is figyelembe veszi valaki. Egy atlag horoszkop persze hogy nem relevans :) Milyen hulyeseg is lenne, ha minden Oroszlan jegyben szuletett ember egyforma lenne peldaul, nem? Ezert kell a szemelyes horoszkopot nezni - szamit az aszcendens, Hold, es az osszes tobbi hozza. A napi es heti es hasonlo elorejelzesek igen, tobbnyire nepbutitasok.
2015. ápr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!