Kezdőoldal » Ezotéria » Asztrológia, horoszkóp » Van ebben igazság? Megtörténhet?

Van ebben igazság? Megtörténhet?

Figyelt kérdés
Üdv! A mondàs ugy tartja egyetlen talàlkozàs sem vèletlen az èletben,minden ember okkal jön az èletünkbe s amig dolgunk van egymàssal ott is marad,de ha egyszer eltünik az èletünkböl aminek szintèn oka van,tudhatò e hogy egyszer mèg ujra dolgunk lesz egymàssal,igaz e a mondàs hogy ha valaminek vège akkor minden rendbe s ha mègsincs minden rendbe akkor annak mèg nincs vège!

#ezotéria #okkultizmmus
2015. szept. 12. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
ez felfogás és hit kérdése. én azon az elven vagyok hogy a sorsunk nincsen meg írva, ergo nincs olyan hogy oka van a találkozásnak. a találkozás oka te vagy nem az egyház vagy Isten.( ne értsd félre hiszek Istenbe de nem úgy mint az átlag ember) és az tudod az ember életében vannak lezáratlan dolgok. ha emberi kapcsolatról van szó és lezáratlan akkor nyilván az egyik fél tisztázni akar azaz lezárni a dolgot és ott a vége de rengeteg kapcsolat van ami lezáratlanul marad tehát az én álláspontom az az hogy csak rajtad áll nem máson.Isten,természet feletti lény, sors semmi köze hozzá.
2015. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bizony, igazsága van ennek a felfogásnak.

Mivel a "véletlen" a tudatlanok menedéke, oka van, hogy te is és ő is pont akkor és ott vagytok, ahol. Ilyen esetben találkozástok törvényszerű.

.

Írok példát:

kisboltokban gyakran találkozik eladó ugyanazzal a vevővel.

Az egyik megélni akar, hogy ott van, a másik hiányát vásárlással pótolni. Lehet kapcsolatuk közömbös, ám szimpátia, vagy antipátia is kialakulhat közötttük. Ehhez az ezotériának semmi köze, pedig okkal találkoznak és ott is maradnak, míg dolguk van egymással.

2015. szept. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, dubitus, de ez így hülyeség. Én is mondok egy példát.

K.Z. másnapos, mert tegnap egy pohár pezsgővel többet ivott. Két perccel később kel, mint máskor, ezért kapkodnia kell. A kenyérpirítóval megégeti az ujját, be kell borogatnia. Így kerek 4 perccel később indul dolgozni. Ez a négy perc éppen elég ahhoz, hogy ne H.J.-vel fusson össze a sarkon, hanem P.T.-vel. Megállnak fél percre beszélgetni. Így továbbmenve mind ő, mind pedig P.T. egészen más emberekkel fog találkozni, mintha K.Z. nem itta volna meg azt a pohár pezsgőt.

2015. szept. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A később kelés ez esetben nem véletlen, okkal történik, tehát a másik emberrel való találkozás oka talán az elalvás,talán azáramszünet, talán az óra későbbi ébresztése, de ok minden képpen van!! a találkozás két ember által előidézett ok,tehát mind két ember befolyásolja,ám a kérdésemre nem kaptam érdemi választ, vagyis lessz e még dolgunk egymással,egy szakítás elég ok e ahoz hogy végleg lezárásra kerüljön valami,vagy csupán időleges szünetet jelent?
2015. szept. 16. 09:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ok-okozat felcserélését hagyd meg a nőknek. K.Z. nem azért itta meg a pezsgőt, hogy másnap reggel később induljon, hanem azért indult később, mert nem tudott magának megálljt parancsolni, és ivott még egy pohárral.
2015. szept. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben az olvasatban lényegként az jön ki hogy mindent ami történik saját magunk okozunk,idézünk elő és befolyásolunk,tehát kérdésemre csakis én magam tudhatom a választ, azaz én idézhetem elő azt hogy valaki ismét az élete m része legyen!
2015. szept. 17. 11:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Én általában nem gondolkozok ilyeneken, mert csak megfájdul a fejem és szerintem elég fölösleges tudás volna, ha tudni is lehetne.

Nem hiszek ebben, de amit nem tartok véletlennek, az az, hogy párom és én találkoztunk. Alig negyedórányira lakunk, éveken keresztül rendszeresen elmentünk egymás mellett, anélkül, hogy megláttuk volna a másikat. Folyamatos rossz döntések és hasonló szerencsétlenségek következményében, bár akármilyen hosszú utat is jártunk be, végül ugyanott kötöttünk ki és akkor, ott azon a helyen, végre észrevettük egymást. Első látásra szerelem volt, ami azóta is tart. Mindketten sorsfordító hatással voltunk a másikra. Bele sem merek gondolni, ha csak egy-két apróság másképp történik, talán életünk végéig csak elmegyünk egymás mellett és boldogtalanok maradunk...

Voltak már végleges és kevésbé végleges "szakítások" az életemben (én itt most nem csak párkapcsolatra értem). Pl. ugyanezen a helyen találkoztam az évekkel korábbi (viszonzatlan) nagy szerelmemnek hitt illetővel. Tökéletesen megmutatta, amire abban a helyzetben szükségem volt. De gyakran összefutok régi ismerősökkel is, akiket azt hittem, hogy már sosem látok. Mindig, amikor beszélgetünk, mondanak valamit, vagy ha szóba se állunk, látok bennük valamit, ami megváltoztatja a nézőpontomat. Mintha pont az az egy kirakós darabka hiányozna az én kirakósomhoz, ami nála volt. Furcsa érzés ez. Én azt mondom, hogy aki visszatér az életedbe, az mindenképp tud valamit adni neked, tanulságot a múltról, iránymutatást a jövőre nézve - de ha nem jön vissza már, akkor nyilván nem, egyszerűen elfelejted és előbb-utóbb lezárod, bármilyen nehéz is.

Tehát én úgy látom, hogy nem valami nagyobb rendű hatalom adja az események logikáját, hanem maguk a történések. Az emberek csak élik az életüket, túlságosan véletlenszerűen, hogy bele lehessen kódolni valami rendszert. Mondjuk nem zárok ki más lehetőséget se, csak nem alapoznék semmit erre a feltevésre.

2015. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha eltűnt, felkeresheted, tehát tehetsz érte-ha akarsz. Ha nem teszel érte, akkor nem derül ki, mi a baj, vagyis miért nincs minden rendben. Mert te is gondolsz valamit, a másik is, nem feltétlenül fedi egymást a kettő. Azt hiszem értem a gondolatod végét: ha úgy váltatok el, hogy maradt lezáratlanság, azt jobb tisztázni-ha akarjátok-,különben csúf "karma" lesz belőle. Hétköznapi nyelven sérelmek maradnak tisztázatlanul, nem hétköznapi módon pedig tobzódni fogsz az olyan kapcsolatokban, ami homályos, lezáratlan, mert ezt nem zártad le. Döntsd el, rendben váltatok-e el!És feltétlenül tisztázd magadban az okokat!
2015. nov. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!