Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy juthat bárki eszébe,...

Hogy juthat bárki eszébe, hogy a gondolataink, és öntudatunk az anyag eredménye?

Figyelt kérdés
A gondolataink, és az öntudatunk persze nyílvánvalóan erősen terheltek a fizikai világgal, illetve az abban felállított szabályokkal, de hogy gondolhatja bárki hogy a kettőnek bármi köze van egymáshoz? Őszintén kérdezem, csak én érzem hogy ami körülvesz bennünket annak semmi köze az öntudatunkhoz? Csak annyiban Van köze, hogy néha többé kevésbé beleéljük magunkat, de minden élethelyzet és gondolat úgy oszlanak előbb utóbb mint kb. a felhők. Az öntudatunk mindig megmarad, egy biztos pont. Ki nem érzi hogy ez így van?

2020. máj. 23. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

"Az öntudatunk mindig megmarad, egy biztos pont. Ki nem érzi hogy ez így van?"


Már miért maradna meg?

2020. máj. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert nem fizikai, így nem hatnak rá a fizikai szabályok.
2020. máj. 24. 12:50
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Dehogynem fizikai.
2020. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Olvasd el mégegyszer a leírást fiam, akkor majd rájösz..
2020. máj. 24. 14:44
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
A gondolat egy elég jól mérhető, biokémiai jelenség. Az öntudatnak az egyik részéhez van köze. Kimutatható, hogy ha az az agyi rész inaktiválódik, vele együtt az öntudat és a gondolat is eltűnik.
2020. máj. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Figyu 0 % hasznos a kommented, így nem túl meggyőző..
2020. máj. 24. 21:55
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt hogy mutatták ki hogy eltűnt az öntudat, mikor az agy "meghal"?


Beszélj még zöldségeket..

2020. máj. 24. 21:59
 8/13 anonim válasza:
100%

Kérdező, a GYIK-es pontozórendszerben jobb, ha nem bízol. Nagyon gyakran nem alkalmas egy hozzászólás hasznosságának megmérésére.


5-ösnek pedig valószínűleg igaza van. A tudomány már meg tudja magyarázni, hogyan keletkeznek a gondolataink és hogyan talál ki az agyunk újakat. Nem találtam ehhez magyar nyelvű forrást, remélem nem baj, de ezt a két angol nyelvű írást ajánlom figyelmedbe:


(Alex Lightman válasza)

[link]


[link]

2020. máj. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem kértem a bolondokra vezető linkeket, de köszi.


Mégegyszer:


Azt hogy mutatták ki hogy eltűnt az öntudat, mikor az agy "meghal"?

2020. máj. 25. 01:08
 10/13 anonim válasza:
93%

Miért is bolondok? Ezt fejtsd ki kérlek. Talán meg tudod cáfolni, hogy nem így van? Akkor hajrá, lássuk. Nekem úgy tűnik, te már eldöntötted hogy neked biztosan igazad van, csak megerősítést vársz, ezért írsz ilyen arrogáns stílusban.


A kérdésedre nem tudok válaszolni, szerintem is így van, de nem hallottam erről a kutatásról. #5-től várjuk a választ, hol olvasta.

2020. máj. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!