Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van, aki elhiszi, hogy a...

Van, aki elhiszi, hogy a világunk es az emberi sorsok csak véletlenekből állnak es nincsenek irányítva? Én már nem.

Figyelt kérdés
Soha nem akartam hinni az ezoteriaban es a spiritualitasban, de sajnos az en es a családom sorsa olyan, ami miatt itt vagyok es hiszek a balsorsban... ti elhiszitek, hogy az, hogy valaki jó családba születik, egészségesnek, szépnek, vagyonosnak es az egész élete el van rendezve, míg mások egy nagyon szegény, elmebeteg alkoholistákkal teli családba csak véletlen lenne? Mi rá a magyarázat? Vagy olyan egy olyan esetet, amikor valaki pl. külsőleg nagyon sokat kapott, de emellé egy borzalmas családot, mentális beteg es szerencsétlenül alakul a sorsa, pedig lehetne sokkal jobb? En személyesen nagyon érintett vagyok, képtelen vagyok megérteni a világ működését, rosszul alakult a családom sorsa és mára már rajottem, hogy nincs mit tenni... próbálok keresni valamilyen spirituális tanácsadót, mivel a pszichológusok nem segítettek, de már lemondtam arról, hogy jobb lehet.

2020. szept. 7. 13:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%

Én pl elhiszem. Csak úgy random élünk bele a világba, bármiféle komoly cél nélkül.


Szüleim mindíg azt mondták, hogy segítsek sok embernek. Legyen ez a cél. Viszont annak a sok embernek mi a célja? Minél többet költsön felesleges cuccokra ? Ipone, Plazma, 4K monitor, X-box, GAER PC, utazás, BMW valóban értelmes célok az emberek életében ? :O

2020. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%

Véletlenre csak az okokat nem ismerők hivatkoznak, az már nagy baj, ha valaki hisz is benne.

Az okság törvénye uralkodó és kikerülhetetlen.

Más az, ha nem ismered valami okát, de akkor is hiba véletlenként hivatkozni rá.

2020. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%

Azt sem hiszem, hogy amit ebben az életben megtanulsz az leresetelődve majd a következő életedben hasznos lesz. Most ha igaz a reinkarnáció - ami az egyetlen lélek számára értékelhető tanulási metódus - akkor sem tudjuk előzőéletinkben tapasztaltakat, tanultakat hasznosítani.


Egy csomó nyelven beszéltünk életeink során, rengeteg szakmai tapasztalataink voltak különböző szakmákban. Most ezek hol vannak? Te beszélsz még szanszkritül? Tudod hogy építettétek azt a hatalmas piramist? Ma sem tudnánk megemelni Balbek 400 tonnás köveit. Te tudod hogyan csináltátok?

2020. szept. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
34%

Mintha csak rólam írtál volna én amúgy hiszek sokmindenben.

És véletlen vagy nem.. De megérzek dolgokat.

Mielött felrobbant az első házunk mondtam a páromnak hogy jössz vagy maradsz de én elmegyek egy kicsit anyukámhoz hazalátogatni mert nyughatatlan érzés volt rajtam.

Pár nap multva felrobbant a ház. A kislányom ágya pont a konvektor mellett volt.

Meghaltunk volna.

Egébként haltak meg emberek abban a házban.. És lehet hogy van aki hülyének néz de sokszor történtek dolgok amikre nincs magyazázat. Mintha figyelmeztetni akartak volna. Hogy menjünk el.

2020. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:

Ja és amúgy szegények vagyunk mi is. A szüleim is azok voltak. Az apám alkoholista volt. Meghalt. Pokol volt mellette az életünk.

Mentális betegségben szenvedek. Pánikzavar szindrómában és szorongásos depresszióban.

Kitudja mivel érdemeltem ki mindezt..

2020. szept. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

4es, ha neked van párod es egy lányod, akkor mar sokkal előrébb vagy nálam es a családom felénél. Nekem nem lehet kapcsolatom, soha nem is volt, a családom nagyrésze szintén egyedül maradt. Ez a tendencia nálunk. Balsors...

Ez a megérzésed inkább nagy szerencse volt.

2020. szept. 7. 14:19
 7/32 anonim ***** válasza:
34%

Sors. Ilyen körülmények kellettek az egyénnek a spirituális fejlődéséhez. Nem jó a gazdagoknak se. Nekik megvan a saját problémájuk.

Itt vagyok én. Mióta élek, minden rosszul sült el, de egy olyan életet élek, amit a menyországhoz hasonlítanék. Vannak feladataim, anyagi, mentális, és szellemi, amik kihívások elé állítanak, tanulok, ennyi. Mindenki ezt csinálja a maga formájában. Neked se jobb vagy rosszabb a sorsod akárki másénál. Egyedi, ami kell.

2020. szept. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
74%

Véletlen műve és kész. Mi más lenne? Angyalok ülnek a felhőkön és néznek és számlát vezetnek minden gazcselekedetről és jótettről, hogy aztán a következő életben jól megjutalmazzanak vagy megbüntessenek? Semmi értelme nem lenne, főleg úgy hogy nem is emlékszik rá senki miért is büntetik épp.


Amúgy meg az emberi elme olyan, hogy nagy trauma esetén megnő benne a vallás iránti igény. Persze vallás híján az ezotériához fordul, csak hogy a nyomorult létezésének valami értelmet kapjon.

2020. szept. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Sajnos odáig jutottam, hogy mar nem hiszem el, hogy véletlen ez az egész. Mint ahogy egy szappanopera sem véletlen, hanem megvan írva, hogy a szerelmed valójában a féltestvéred, az új barátnőt pedig az apád szeretője, úgy az en életemben is olyan dolgok történnek folyamatosan, amiket mar en sem hiszek el. Csak a balsors, semmi más. Csak az a gond, hogy ez nem szappanopera, hanem a való élet.
2020. szept. 7. 16:13
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azért idegelem magam, hogy folyton próbálok jobban élni, sokat dolgozom, és mégis szűkösen élek.

A szomszédban van egy nő meg a fia 3 éve költöztek ide, 1 napot nem dolgoztak azóta, és mégis milliókat örökölnek szinte mindenhonnan, telek,ház stb.menő autóval járnak és nevetnek az ilyen hülyéken akik csak roboltolnak.

Mikor ezek este alszanak én éjfélkor végzek melóbol,mindig dühös vagyok a sorsra hogy dolgozok állandóan.

Szóval lehet ebben valami kkedves kérdező, én is becsületesen élek, és mindig is csóró maradok.

2020. szept. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!