Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azok, akik mágiában, meg...

Azok, akik mágiában, meg manifesztációban, meg vonzásban és egyéb tudományosan cáfolt, de legalábbis nem elfogadott dolgokban hisznek?

Figyelt kérdés
Gondoltak már arra komolyan, hogy esetleg pszichiátriai problémáik vannak? Nem trollkodásból kérdezem, de próbáltatok már arra gondolni, hogy esetleg valami elmezavar játsszik veletek?
2021. okt. 15. 09:54
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
97%
Rossz a kérdés. Nem tudományosan nincs cáfolva, hanem tudományosan nincs bizonyítva. Hatalmas a különbség a kettő között :)
2021. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam még rá hogy elmezavar játszik velem mert sikerül elérnem a célom....???!! :D
2021. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Azok, akik hisznek egy szűztől született gyermekben, aki meghalt, feltámadt és felment a mennybe, gondoltak már arra, hogy esetleg pszichiátriai problémáik vannak?
2021. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%
Nekem egy kicsit nevetséges ez a makacs "tudományra" hivatkozás. Pl. Semmelweist is kiközösítették, majd agyonverték egy elmegyógyintézetben a kézmosás elmélete miatt - mivel az ő korában még nem ismerték a baktériumokat. Utólag bebizonyosodott, hogy igaza volt...
2021. okt. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Grimfox ***** válasza:
88%

Amikor valaki akaratlagosan idéz elő változást például a mágia módszerével-sikeresen, az nem gyanakodhat elmebajra. Tett valamit, ismerte a célt, és a kívánt hatás jött létre. A folyamat, ami létrehozta a kívánt hatást nem követhető szemmel, maximum a mágikus műveletek logikájával. Ha ezt többször is meg tudja ismételni, akkor az eredménye elvitathatatlan, az épelméjűsége úgyszintén. A módszerei azok, amiket a tudomány egyik ága sem tud érdemben vizsgálni-bár a pszichológiának vannak eredményei a területen.

Ettől függetlenül előfordulhat, hogy olyan ember foglalkozik az általad felsorolt dolgokkal, aki nem egészen ép elméjű, de a kettő között nincs ok-okozati összefüggés.

2021. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
4-es,én például mind a tudományban, mind az okkult tudásban hiszek, de mindkettőben csupán bizonyos határokon belül. Jó, hogy felhoztad Semmelweis példáját. A tudósok nagyon sokszor tévedtek a történelem során. Az, hogy ők nem ismernek el valamit, nem jelenti azt, hogy az a bizonyos dolog nem létezhet. Természetesen a legtöbb ember ezt nem bírja (vagy nem akarja?) felfogni. Mert ugye ha valaki tudós, akkor biztosan jobban tudja, ki vagy te, hogy kétségbe mered vonni a véleményét; persze még csak véletlenül sem említik, hogy a tudósok gyakran egymás között is vitatkoznak. Ami a mágiát illeti, ahogyan Grimfox írja, ha az illető sikerrel végrehatja az adott varázslatot, akkor nyilván nem elmebajról van szó. A gond az, hogy ez nem számít tudományos bizonyítéknak, mert szubjektív jellegű.
2021. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Tudi333 ***** válasza:
100%
Szerintem itt alapvető kérdés az is, hogy ki normális vagy ki nem? Kit nevezhetünk annak vagy kit nem? Létezik egyáltalán olyan ember, aki pszichésen teljesen "rendben" van?
2021. okt. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 SZücsöm ***** válasza:

4 szerintem kettő dologban tévedsz.

1. A tudomány nem téved az ember igen.

2. Pont azért verték agyon Semmelweist mert rettegtek attól hogy igaza van és ha ez kiderül akkor az inkompetenciájukra is fény derült volna + arra hogy bizonyos értelemben ők "tették koporsóba" a pácienseiket.


Amúgy engem más megközelítésből foglalkoztat ez a kérdés. Tudnátok olyan forrásokat (könyveket) ajánlani amiket elolvasva önállóan utána tudna járni 1 érdeklődő az "igazságnak"?


Azaz az adott információ befogadása után megérti hogy mit,miért és hogy kéne csinálnia, és milyen kimenetelt várhat a "cselekmény" után. És ezt a valóságban véghez is tudja vinni.

2021. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Grimfox ***** válasza:
100%

Eddig csak receptkönyveket láttam, ahol azt írják le, mit kell csinálni, és mi a várható eredmény, vagy pedig eléleti könyveket, ahol azt írták le, hogyan működik úgy általában minden (szellemi értelemben), és az olvasóra hagyják azt, hogy ezt átültesse a gyakorlatba. Az elsőnél a kipróbálod, és a "vagy működik, vagy nem" módszerrel tudsz ellenőrizni, de a megértést kívánó dolgok nem fognak működni, bármilyen részletes a "recept". A másodikat csak úgy tudod ellenőrizni, hogy te magad írsz receptet az alapján, amit megértettél. A siker mértéke, és az, hogy mennyire közel lyukadtál ki a célhoz mutatja, hogy mennyire értetted meg azt, amit a könyv leírt. A második esetben tovább tart, míg bármit is tudsz csinálni, de nagyobb eséllyel fog működni, az első esetben meg kipróbálhatsz több tucat dolgot, és talán egy működni fog. Ha a második típusú leírással kezdesz, akkor utána nagyobb eséllyel fogsz az első kategóriában is olyat találni, ami működik. Szimplán azért, mert előre tudni fogod, hogy az adott dolog működhet. Egyben a kettőt összefoglalva még sosem láttam. Ha a második esetet veszed alapul, a recepteskönyv fölösleges. Ha nem érdekel hogy működik, amíg működik, akkor az elméleti rész fölösleges.

A valóságot mondjuk egyik sem írja le. Emberek értelmezését írják le a valóságról.

2021. okt. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 SZücsöm ***** válasza:
Egyértelműen a második fajta információ forrás lenne az előnyösebb, érdekesebb.
2021. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!