Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van ha nem a kereszténységn...

Mi van ha nem a kereszténységnek van igaza, hanem mondjuk valami reinkarnációs cuccnak?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Semmi.
2021. okt. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha úgy nézzük ebből a szempontból hasonlóak ezek a vallások.

Az ember leél itt egy életet, aztán vesszük ennek a summázatát, és valahová a "lélek" tovább megy. Fel is út, vagy le is út, vagy maradhat pl változatlan is. A lényeg hogy a cselekedeteknek isszuk meg a levét.

A reinkarnáció ebből a szempontból "viccesebb" hiszen aki újjászületik, az nem emlékszik a korábbi életeire (tehát hogy miért?). Így ez lehet egy végetlen tánc is.

A mennyország, vagy pokol meg azért "vicces" mert nehéz elképzelni azt hogy jó, vagy a rossz külön tudna egymástól függetlenül létezni. Meg persze aki "valahova" kerül tartósan akkor abban megmaradni.

Szóval ez egy érdekes kérdés....

2021. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Én ezért vagyok agnosztikus. Csalódni tuti nem fogok. :)
2021. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez egy kiváló kérdés, a reinkarnáció szerintem sokkal logikusabb, mint a hivatalos kereszténység tanításai. Azért írtam, hogy "hivatalos", mert nagyon valószínű, hogy az eredeti kereszténység szintén tanította a reinkarnációt, bármilyen furcsán hangzik. A Bibliában is van egy-két erre utaló rész, ami alapján ez valószínűsíthető.
2021. okt. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

#4

Nem, nem tanította soha. Lehet, hogy tett utalásokat a Bibliában, de sose tanította. Amióta a Vatikáni központosítás létezik azóta hatalomgyakorlásra használják a kereszténységet. Minél régebbre nézel vissza annál nagyobb befolyását láthatod a Vatikánnak. Szóval azt amit a papok valaha is tanítottak/tanítanak az csak az emberek megfélemlítésén alapuló irányítási próbálkozások eredménye.

2021. okt. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

hat a reinkarnacio tana is azert van hogy uralkodhassanak

kasztrendszer es annak megalapozasa miert ne lazzadozz ellene

2021. okt. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

#6

Igen, de ott a nép békéjének fent tartása volt az érdek anélkül, hogy újra kéne gondolni az egész társadalmukat.

Míg a kereszténység inkább hasonlított valami diktatúrához. Arról meg nem is beszélve, hogy a "ne ölj" és "szeresd felebarátaid" részeket többször is megszegték a történelem során. Például a kereszteshadjáratok, meg skandináva megtérítése. Mind erőszakosan gyilkolással történt és nem szeretetből az biztos.

2021. okt. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
25%
#7 de Jezus ellensegeit irtottak, a poganyokat akik bem akartak megterni
2021. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

#8

De akkor is ölsz.

És szerintem például a Skandinávok vallása nem volt keresztény ellenes. Szóval okuk se lett volna amiatt ölni őket, hogy "pogányok".

2021. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A kereszténység is egy reinkarnációs cucc.
2021. nov. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!