Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért káros a kereszténység?

Miért káros a kereszténység?

Figyelt kérdés

[link]


Egyetértesz?


2021. nov. 15. 12:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!

Én keresztény vagyok, ha van kedved, szívesen beszélgetek veled privátban is a témáról. Megnéztem a videót, és meg kell, hogy mondjam, szerintem elég sok valótlanságot és fals dolgot állít a bácsi.

Csak egy nagy probléma: Ha létezik Isten, akkor mégis honnan tudja, hogy Isten mit miért mikor csinál? Miért próbál emberként Isten fejével gondolkodni, és megmondani, hogy Istennek mit kellett volna tennie...

Emberként nagyon tudatlanok vagyunk, rengeteg dologról nem tudunk.

A kereszténységről túl sok a tévhit, amit sokan elhisznek. Mint írtam az elején, bárkivel szívesen beszélgetek/vitatkozom privátban normális keretek között.

2021. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Ismerem a kereszténységet, mivé én is benne voltam, de ma már téveszmének tartom.


A kérdés nem keresztényekhez szól, nem is értem, te mit keresel itt az ezoterika rovatban, amikor a vallásod szerint az ördögi dolgokról szól.

2021. nov. 15. 12:37
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem fogok privátot írni.
2021. nov. 15. 12:37
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi, nem tudtam, csak láttam a kérdést, és kíváncsi lettem. De attól, hogy nem értünk egyet, nem leszek az ellenséged, és kioktatni se foglak, nyugi. :)

Mégegyszer bocsi. Szép Napot!

2021. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Miért lenne káros? Nem nyitom meg a videot mert reklám. A kereszténység jámbor vallás. A vatikánban pedofil sátánista papok és pápa ülnek az egyház élén, de az országokban, vidéken igenos jószívű, nemes papok vannak, akik semmivel sem rosszabbak mint más vallás gurujai
2021. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Ha nem nyitod meg a videót, akkor minek válaszolsz?


A kérdés az, hogy a videóban elhangzottakhoz ki mit szól.

2021. nov. 15. 13:24
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

Én nem értek egyet.


Nem vagyok vallásos, de meg vagyok keresztelve.

Azt gondolom, hogy a kereszténység eszméje (Újszövetség) nagyon emberi, humánus és szeretetközpontú.

Megértem, ha valaki megtér - nekem nem sikerült soha.

A szervezete (egyház) viszont sokszor bigott, korrupt és dogmatikus.



Szerintem a szélsőséges ateizmus legalább olyan káros, mint a szélsőséges vallásosság. Itt teszem hozzá, hogy a kereszténységet ócsárolni olyan, mint egy leszíjazott házinyúlra ágyúval lőni, mikor az iszlámban például ha rosszat mondasz Mohamedről, neked satu :)

2021. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
80%

"Ha nem nyitod meg a videót, akkor minek válaszolsz?"


Mert a kérdésre válaszoltam

2021. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A kérdés össze van kapcsolva a videóval, aminek a címét kölcsönöztem a kérdéshez.
2021. nov. 15. 13:32
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Azt nem írtad, hogy a video érdekel. Az a kérdés, hogy miért káros a kereszténység. Mi erre tisztességgel is válaszoltunk
2021. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!