Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a különbség a démonok és...

Mi a különbség a démonok és az angyalok között?

Figyelt kérdés
Nyilván vannak ilyen alapvetések minthogy az egyik jó a másik rosszindulatú, illetve hogy az egyik Istent szolgálja a másik meg nem. De ezen kívül van még valami érdemi különbség a kettő között?

2022. dec. 11. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
az, hogy egyik sem létezik csak az egyik így nem létezik a másik meg úgy nem létezik
2022. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Az angyalok jót akarnak az embernek, a másik csapat gyűlöli az embert és árt neki ahol csak tud!


A szeretet és a szeretetlenség a legfőbb különbség közöttük.

2022. dec. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azon töröm a fejem, hogy ha vannak, léteznek, akkor vajon olyan "funkciót" töltenek-e be, mint amit az ember hisz. Hogy a démonok rosszak, angyalok jók, és hogy mindenkinek van saját őrangyala, ilyesmik... Nem tudom, én lelkileg roncs lettem, pedig Istenhez, angyalokhoz, más istenekhez, a világmindenséghez, az univerzumhoz, démonokhoz, Sátánhoz, tényleg mindent, mindenkit megszólítottam már segítségért, és semmi.


Egyik ismerősöm úgy tartja, hogy érzékeli az angyalokat. Ő teljesen biztos benne, hogy az angyalok vannak és segítenek. Nem mélyültem bele, hogy ő mit és hogyan hisz, főleg hogy lehet neki ez bejött, nekem egyáltalán nem. Szerinte a démonok rosszak, gonoszak, sőt a szellemekkel úgy intett óva engem, hogy ha valaha boszorkánytáblával játszanék, egy életre felejtsem el őt. Tehát ő igazán hittel hisz, abban amiben úgy véli, biztos. Én nem kérdőjelezem meg az ő hitét, úgy tűnik, neki bejött, és rengetegen, akik hozzá fordultak, hasonlóan hisznek ebben és neki.


Konkrét különbséget, ami biztos, csak az érintettek tudnának mondani, vagyis az angyalok és démonok, vagy aki valóban találkozott velük, de nem csak megpillantotta és levonta a következtetést. Ilyenből, ha van, nem hinném, hogy sokan vannak, hogy elmondják. A kismillió csalódás és lelki gyötrelem ellenére is nem tudom nem fenntartani annak lehetőségét, hogy csodák, természetfeletti létezik. Csak hát jó lenne egyszer meg is tapasztalni vak potenciális hit helyett...

2022. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Grimfox ***** válasza:
74%
Ha a bibliai démonokat nézzük, akkor az is eltérés, hogy nem élvezik az isten pártfogását, és kitaszították őket a mennyből, ezért kénytelenek a földön, az élők között járni. Mivel nem erősíti őket az isten áldása, mindig gyengébbek lesznek az angyaloknál. De alapvetően nem sok különbség van. Ha elolvasod a bibliát, sok helyen az angyalok tesznek olyan dolgokat, amit démoni csapásoknak szoktak nevezni. Például járványt, aszályt, éhínséget okoznak. Csak ők ezt parancsra teszik. Ugyanezt a démonok is meg tudják tenni, csak ők saját szakállukra. A bibliában szinte kizárólag az angyalok hoznak ilyen csapást, alig említik a gonosz szellemeket, és a cselekedeteiket.
2022. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

Mi a hasonlóság? Ugye? :D


Na nézzük.


A démon nem rosszindulatú, csak primitív.


Mindkettő, minden istent szolgálja. Az angyalok vannak annyira fejlettek, hogy tudatosan tegyék ezt.


A démonok rettentő fejletlenek. A munkájukat is tekintve a felfogóképességeiknek alacsonyan kell lenniük. Nagyon rossz irányba tartó egyénekből lesz démon még általában a második dimenzió utolsó negyedénél/ötödénél. Az elméjük hasonló, mintha egy kutyát és egy embert összekevernél. Egy kutyához képest rettentő okos, tudatos, egy emberhez képest nagyon buta, öntudatlan.

Szellemi bölcsességük kevesebb, mint egy emberé.


Az angyal, maga a szeretet és szolgálat. Az átlagos angyal sokkkal bölcsebb, mint a ma élő legbölcsebb ember a bolygón. Egy átlag ember számára messsze felfoghatatlan a szint, minőség, forma, amit a legminőségtelenebb földi angyal is képvisel.

Tudatosan, nagy felelősséggel szolgálnak minket.


4#, Senki sem kérdezett a bibliáról. Ez az ezotéria kategória, nem a valláskritika. Vagy látsz a kérdésben valamit? Esetleg egy kulcsszót, hogy biblia, vagy hasonló?

Én egyáltalán nem. Amikor valaki a fajok-eredete kulcsszót, beirja, akkor nem fogok jönni egy könyvvel, ami köztudottan mese, miközben jómagam sem vagyok annak követője. Neked mi bajod, ember? XD Direkt vagy gonosz?

2022. dec. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!