Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki mit gondol az elméletemről?

Ki mit gondol az elméletemről?

Figyelt kérdés
Az ember élete előre meg van írva egy "forgatókönyvbe". Bármilyen történés ami velünk történik életünkben az ennek a része, még akkor is ha valamit elgondoltunk hogyan csináljuk, de megváltoztatjuk. Vagyis mi úgymond csak bábok vagyunk és nem mi irányítjuk magunkat hanem minket irányítanak, csak ezt mi máshogyan érezzük azt gondoljuk van szabad akaratunk. Valamint a környezetünkben zajló eseményeket nem lehet felülírni sehogyan.
2022. dec. 17. 21:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%

Már nem tudok semmit azt hittem eddig hogy bábu vagyok és irányit de a rádioba a zenéket a lakàson belül történt dolgokat nem tudja irányitani.. én hiszek az univerzumba hogy jo irànyba terel majd .. igaz eddig nem hittem..


Most viszont szabad akaratbol lefekszek nekem holnap melo..

Ha bàbu vagyok akkor ha lehet ne rugassatok ki nekem elkell tartanom a csalàdot..


És csak akkor keltsetek 3kor ha közöset àlmodunk :)


Ja nem ettem varàzsgombàt vagy mit..

2022. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem értek egyet.

Valóban van egy általad a leszületés előtt tett vállalás, egy elképzelt forgatókönyv, de sokszor ezt nem sikerül teljesíteni. Nagyon eleven világ, nagyon színes forgatag, nagyon könnyű kisiklani.

Vannak "betervezett" katalizátorok, amik akkor lépnek működésbe, ha nagyon félresiklik a történet, de ez sem általános.

Szóval alapvetően van igazság az elméletben, de mégsem helyes.

2022. dec. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%
És ki honnan tudja mi a leszületése elötti vállalàsa?
2022. dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Ez nem a te elméleted:) predesztinació mond valamit?
2022. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Reformatus vagy ezazt jelenti
2022. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Ez inkább fordítva van. Az okok vezetnek az okozathoz és nem az okozat teremti meg az okokat (előzményeket).
2022. dec. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Grimfox ***** válasza:
43%
Nem tudok egyetérteni. Semmi sem utal arra, hogy a jövő előre meg lenne írva, kőbe lenne vésve, és megváltoztathatatlan lenne. Épp az ellenkezőjére látok bizonyítékokat nem is annyira ritkán. Az mondjuk igaz, hogy az emberek általában nem szeretnek saját döntéseket hozni, és inkább sodródnak az árral, de nem azért, mert másként nem tehetnének, hanem mert valamiért nem akarnak, vagy nem tudnak.
2022. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

Én pont így elem az életem hogy ezt gondolom. Sőt meg ki is tudnám bővíteni az elméletet

Az én életemet mindenképp megmagyarázná ez az elmélet, rengeteg magánéleti példát tudnék hozni

Nem véletlenül érzem azt hogy el vagyunk átkozva én és a családom is de ezügyben még senki sehol nem tudott segíteni, sem pénzét sem ingyen sem sehogy

De mások életben is látom ezt

Látszanak az irányított események és a jelek

Egyszer már beszéltem itt régebben a filmszerű eseményekről meg jelekről amik nem lehetnek véletlenek, de akkor sem nagyon értettek velem egyet ha jól emlékszem szóval nem mennek bele de egyetértek, minden előre meg van írva

2022. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Elméleted? Nagyon jo!! De hol itt az elme? (Az "eleve elrendeltetés" meg a "sors könyve" ezer esztendökben mérhetö.)
2022. dec. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha elfogadjuk, hogy van egy teremtő entitás (mindenki úgy hívja, ahogy akarja), akkor ő nyilván az időtől független, ergo az egész életedet látja a születésed pillanatától, az összes döntéseddel együtt. Ettől függetlenül van szabad akaratod. Az, hogy a teremtő entitás tudja, hogy te milyen döntést hozol majd meg a jövőben, az nem jelenti azt, hogy bábu vagy és fentről parancsolja neked valaki azt, hogy tedd ezt, tedd azt.
2022. dec. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!