Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy már...

Mi lehet az oka, hogy már szinte nullára ritkultak a tudatos álmaim és alvásparaliziseim?

Figyelt kérdés

47 éves vagyok. Húsz éves korom körül kezdtek az alvàsparaliziseim, testenkívüli élményeim, tudatos álmaim és más egyéb különös tapasztalàsaim napi rendszereségűvé válni. Olyan voltam, mint egy " antenna",

hihetetlenül rà tudtam hangolódni dolgokra

és nagyon sok hosszú, tartalmas, különleges álmom volt. Éveken az írtam àlomnaplót és rengeteg álmom volt, amik 5-6 oldalasak, összefüggő történetük volt, amikre részletesen emlékeztem ébredés után ,napokig.

Azóta olyan nagyon lényeges változás nem történt az életemben, leszámítva azt, hogy idővel egyre több munka, feladat hárult rám, sajnos nagyon ràmnehezedett a valóság, a napi realitások, amik akadàlyoznak abban, hogy kellő időt töltsek "befelé figyeléssel", kreatív hobbikkal,amikre szükségem lenne, mert ezekből töltődöm. Amik most kitöltik az életem, az a munka, háztartás, tanulás ( sajnos ez utóbbira jut legkevesebb idő)

Es mivel ezek sajnos elengedhetetlen részét képezik már az életemnek, valahogy mintha idővel elvesztettem volna egy fontos részét az egyéniségemnek. Ez önmagában is baj, mert sosem voltam egy gyakorlatias tipus, nem igazán érdekelt sosem a valóság, napi szöszmötölés, de legalább mindig ott volt a " másik", izgalmasabbik oldal, amit érzékeltem különféle formákban és ez most mintha kezdene eltűnni az életemből.

Rövid, zavaros álmaim vannak, semmi hat oldalas történet, tudatos álmom is szinte semmi ( bár régebben is csak spontán volt minden), már egy alvàsparalizisnek is örülnék, de már az sincs.

Olvastam párszor olyat, hogy a korral ezek a tapasztalatok ritkulnak, de jó pár embert ismerek, akiknek nem ritkult, sőt mostanság fejlesztette tökélyre, pedig nálam idősebb.

Esetleg az lehetséges, hogy amiatt alakult így, mert évek óta tv mellett alszom?

Mióta egyedül élek, némi biztonságérzetet jelent, hogy van egy minimális hang meg fény éjjel. Esetleg valamivegyéb életmódbeli dolog lehet az ok?

Visszalehet nyerni valahogy ezeket a " képességeket"?


2022. dec. 24. 08:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%

Miért fontosak számodra az álmok, az alvásparalízis és a testen kívüliség illúziója?


A tradicionális spiritualizmus lényege, hogy ébren legyél jelen a testedben teljesen itt és most.


Érdekel a válaszod...

2022. dec. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy lehet fiziológiai oka, pl. az antenna (tobozmirigy) elmeszesedése korral. Vagy akár túl sok fluoridtól (nagyipari fogkrémekben).

Lehet természetes lelki folyamat, 6 éves kor alatt még közvetlen a kapcsolat a másik oldallal, utána már csak érzékenység marad, de ez is lecsökkenhet. Jézus nem véletlenül mondhatta, hogy maradjunk olyanok mint a gyerekek. Lehet, éppen erre vonatkozott.

Lehet környezeti oka is, mert úgy látom most csúcsosodik ki a Leleplezés (görögül Apokalipszis) és a fejletlen, negativ entitások/lelkek minél nagyobb nyomást próbálnak kifejteni még a vége felé, ez egy érzékeny emberben úgy is megjelenhet, ahogy leírod.


Ez jutott eszembe hirtelen...:)

2022. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
1000 féle oka lehet, de abba az irányba érdemes kutatni hogy már túl sok energiát veszítesz a napközben (így mélyebb az alvásod és törlődik).
2022. dec. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
0%
Az az oka hogy meleg lettél.
2022. dec. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Valószínűleg mélyebben alszol és bár az álmok jelen vannak, de nem tudod őket visszaidézni éber tudatállapotban.


Jelenleg én is ebben vagyok és kicsit bosszantó, amikor majdnem sikerül visszaemlékeznem, - de mégsem! :)

2022. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

az az oka hogy túl sokat dolgozol. a kreatívabb énedet nem éled ki. igenis foglalkozz a kreativitasoddal. a munka az úgyis munka. lathatod h felesleges a munkába merűlni, úgyis a legalkalmatlanabbak és a seggnyalók kerűlnek felljebb stb.

írj, rajzolj, fess stb. légy a természetben, yógázz vagy sportolj picit. játsz, barátkozz stb.


te vagy a fontos és nem a munka.


foglalkozz ezotériaval, mágiaval, okkultizmussal, spiritualitással. dobd fel a lakásod egypár ilyen tárggyal. zalaegerszegben lehet venni nagyon jó cuccokat, medálokat. sasfészek asszem a neve. sajnos nincs web shoopjuk.

2022. dec. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%

Én is igy vagyok hulla fàradtig dolgozom magam mélyebben alszok és keveset nem is emlékszek hogy àlmodok e..


Régebben àlmodtam pedig akkor is keveset aludtam volt hogy 3kor feküdtem le.

2022. dec. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az alvásparalízis és a testen kívüli élmény szorosan összefügg és pszichés eredetű...nincs meg a horgony,a szellemed anyagra-fizikai létre gyakorolt hatása instabil,nincs meg az irányítás érzet,kiszolgáltatottság van ezért a rettegés tehát mostanra gyógyult vagy úgymond..Inkább örülj neki,ezt idővel illene is kinőni...a tudatos álmodás belső-felsőbb én akarat de ezekből következik és az álomidőben töltött belső munka a szimbólumok megértésével is az irányításérzet és kontroll visszaszerzéséről szól..talán...


Azt írod kreatív hobbikra nincs időd,pedig abból töltődsz..Hát itt a lényeg,mert ilyenkor a belső gyermekkel foglalkozol és azzal ami összeköt a fortrással...a kreatív szellemi gyermek kifejlesztése ebből a többé kevésbé sérült gyermekből szükséges..talán...

2022. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
...szóval a Forrással... javítva..
2022. dec. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
#8: pont, hogy éppen az ellenkezője az igaz az elejének , amit irsz. Testen kívüli élmény a szabadság jele.
2022. dec. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!