Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Azt honnan lehet tudni, hogy...

Azt honnan lehet tudni, hogy mi létezünk, nem csak Sims karakterek vagyunk egy galaktikus videójátékban, amit földönkívüliek irányítanak?

Figyelt kérdés

Aki esetleg nem ismeri a Sims videójátékot, az egy élet-szimulátor:

[link]


Annyi lenne a különbség a Sims-hez képest, hogy a karakterek nagyon erős mesterséges intelligenciával rendelkeznek, így képesek önnálósodni is időnként. Ezért érezzük úgy, hogy van szabad döntésünk.


2023. ápr. 23. 16:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Onnan, hogy ki tudunk mászni a medencéből akkor is, ha nincs létra.
2023. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 Grimfox ***** válasza:
97%

Egy ilyen szimuláció energiaigénye túl nagy. Az eredmény nem éri meg.

Egy ilyen szimuláció nem tud semmi érdemlegeset produkálni egy olyan faj számára, aki már képes egy ilyen szimulációt létrehozni, és tartósan futtatni. (post-singularity társadalom)

Az önállósodott intelligenciák hibákat hoznának létre a szimulációban, amik exponenciálisan szaporodnának, ettől a szimuláció nagyon gyorsan összeomlana.

A szimuláció önálló hibákat is produkálna a közel végtelen lehetséges változó faktor egyidejű kezelése miatt. Ami szintén exponenciálisan szaporodó hibákat eredményezne, majd összeomlana a szimuláció.

A tudatos értelemmel bíró karakterek képesek lennének megkülönböztetni a nem tudatos karaktereket.

Alapvető hiba lenne a szimulációban, ha a szimulált karakter ráébredhetne, elgondolkodhatna azon, hogy ő csak szimuláció, mert ez által lehetősége nyílna a szándékos hibaokozásra, és a szimuláció kompromittálására.

Minden bizonnyal van még bőven, nekem ennyi jutott eszembe.

2023. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
96%
A szimuláció esetén nincs okunk feltételezni, hogy a játékoson kívül bárki esetében beszélhetnénk tudatos tapasztalatról. Márpedig a mi esetünkben egyértelműen szó van erről, tehát aligha lehetünk pusztán szimulált életek.
2023. ápr. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
76%
Elég jó lehet eza szimulátor mert A fájdalmat sajnos nagyon valóságosnak érzem
2023. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem kicsit szakad le a Mátrix filmekről, haver
2023. ápr. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
83%
A fejem fölött nincs zöld gyémánt.
2023. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

Sehonnan nem lehet tudni

Sőt én már beszéltem erről, bőven történnek olyan dolgok, amik nem lehetnek véletlenek…


Ha olyan dolgok történnek veled személyesen ami olyan mintha egy film lenne, az nekem bizonyíték arra hogy igenis mi csak sims vagyunk

2023. ápr. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
87%

Ti itt mind nagyon alábecsülitek a felsőbb erőket akik létre tudnának hozni egy ilyen világot

A matrixtol meg nem kell elszakadni mert ha a film ötlete megszülethet egy ember fejeben es azt kivitelezni is tudja akkor egy nálunk sokkal intelligensebb létforma ugyan miért ne tudna létrehozni egy ilyen világot, hogy utána jatszadozhasson velünk?

Annyi filmszerű sors bizonyítja azt hogy valami igenis irányít a háttérben, hogy én nem értem hogy bárki hogy gondolhatja azt hogy csak úgy vagyunk és minden szabad akarat…

2023. ápr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 Grimfox ***** válasza:
55%
Egyszerű másként gondolni. Másoknak más tapasztalatai vannak, mint neked. Más tapasztalat, más következtetés.
2023. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
62%
#3-as válasza eléggé érthető, a kérdés megválaszolva, a többi fantázia.
2023. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!