Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Más is vette úgy észre mintha...

Más is vette úgy észre mintha nem csak hangok alapján rakna ki hírdetéseket a facebook hanem gondolatok kapcsán is?

Figyelt kérdés
Nekem is elme betegnek hangzik de többször is előfordult, hogy nem csak amiről beszélgettem éppen valakivel megjelent a facebook faliújságon később de amin gondolkodtam vagy keresgéltem máshol de csak körül írva az konkrétan megjelent facebookon

febr. 12. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is volt pont pár napja. Nem kerestem rá neten még csak körülírva sem.
febr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nincs szó gondolatolvasásról.


A lényeg a metaadatok: ha "keresgéltél máshol", akkor az azon az oldalon, az oldalba az oldal készítője által beleintegrált Facebook-modulnak hála, a Facebook hozzá tudja adni a rólad készült profilodba az oldal témája alapján az érdeklődési körödet.


Ha a mobilodon fel van telepítve a Facebook (a Messenger, az Instagram) és valamilyen nyilvános helyen vagy, akkor a lokációd alapján a Facebook vissza tudja keresni, hogy milyen jellegű helyen vagy (például egy barkácsáruház, egy kávézó,...), és azt is hozzárendeli a rólad készült profilodhoz.

febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Nekem hangok alapján sem. Nemhogy gondolatok alapján :D

Csak az jön elő, amire már rákerestem, vagy ahhoz hasonló témák, termékek.

febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ezt elég sokan észreveszik.

Keresési előzmény nélkül, telefonon történt beszélgetés után, tematikus hirdetéseket dob be a beszélgetésben elhangzottak alapján.

febr. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Metionin ***** válasza:
75%
Igen, kb. olyan szinten, hogy mondom páromnak, hogy el ne felejtsünk xy dolgot venni, erre a fészbuk már aznap dobálja fel. Pedig hétköznapi cucc, amire nem keresek rá sosem. Vagy pont a hétvégén gondolkodtam rajta, hogy mit lehetne rátenni a cipőm sarkára, hogy ne kopogjon, arra sem kerestem rá, mert azt se tudom, hogy hívják az ilyesmit, erre instára beléptem és ilyen pót cipősarkakat dobáltfel - azt hogy? Sosem nézegettem vagy vettem ilyesmit online.
febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Gépi tanuláson alapuló AI algoritmusok így műküdnek. Nem olvassák a gondolataidat, de fel tudják ismerni a korrelációt dolgok között. Másrészt pedig minden alkalmazás amit használsz, böngészők, stb. abból élnek, hogy az adataidat gyűjtik, továbbítják egymásnak. Egymás között kereskednek vele. Nem csoda, hogy egyik alkalmazásban a keresési előzményekről a másik alkalmazás is tudomást szerez.
febr. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem csak a neten az életben is igy van, vagy beszelünk valamiról, akkor nem sokkal kesőbb a tv - ben is ilyen témájú kepek jönnek be. Mindehol megfigyelheted nem csak a facebook-on.
febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NTBS ***** válasza:
69%
Igen volt ilyen.
febr. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Volt ilyen nekem is.
febr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!