Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az okkultizmus mindig is...

Az okkultizmus mindig is ennyire népszerű volt?

Figyelt kérdés
márc. 30. 20:20
 1/9 Grimfox ***** válasza:
85%
Nem. Egy időben amolyan kevesek kiváltsága volt, mert komoly műveltséget igényelt. Főleg úgy, hogy olvasni is viszonylag kevesen tudtak. De az okkultizmus, a szó valódi értelmében ma sem különösebben népszerű. Amire rámondják, hogy okkultizmus, az a népszerű.
márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
13%

Ilyen letűnt ócska babona nyilván nem lehet népszerű:

[link]

Csak van ilyen elvakult látás, mondok egy példát:

Egyik rokon (soha nem tűnt épelméjűnek), vett egy új autót.

(Eleve, olyat én nem is vettem volna,)

Utána elkezdi mondogatni, hogy mostanában mennyire megszaporodott ez a típus az utakon, folyton ilyeneket lát mindenhol.

Semmi ilyen nem volt, nem is volt egy népszerű típus, csak neki az agya már arra fókuszált.

Nem kellene ilyen hibába esni!


-----------------------

Mindamellett:

[link]

"A magyarok fele hisz az összeesküvés-elméletekben"

márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
79%
Igen.
márc. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: neked az első reakciód a kegyelmi ügyre a "nincs itt semmi látnivaló", és hogy agymosott, aki máshogy gondolja, szóval én leszállnék a magas lóról...
márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen
márc. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Laylah ***** válasza:
100%
Igen, és ahogy Grimfox is írta, kevesek kiváltsága volt. Pont a zártkörűsége és az emberek kielégítetlen kíváncsisága miatt hígult fel, inflálódott el ennyire.
márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Szerintem az okkultizmus ma is ugyanolyan, mint volt. Csak többen hozzáférnek alapvető írásokhoz, információkhoz, és sokkal többen érdeklődnek a téma iránt-felszínesen-mint korábban. Tényleges okkultistából most sem hinném, hogy túl sok lenne. Ezért maga az okkultizmus nem hígult fel, csak kapott egy kellemetlen "fan clubot".
márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Laylah ***** válasza:
Igen, bár én arról a jelenségről írtam, amit a hétköznapi laikus ember okkultizmusnak nevez.
ápr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

#2 es arrol ott ir hogy mennyien tudnak valamilyen osszeeskuvesrol? vagyis nem csak elhiszik valakitol hanem megtapasztaljak

ket kulon dolog


es sajnos valos dolgok az osszeeskuvesek tobsege

epp ok tartjak fent az "ál" osszeeskuveseket is mivel nagyon jol leplezi a valodiakat es hogyigy hitelt adjanak a szkeptikusoknak


amig egyik meg nem tapasztalja, es akkor "orultnek" nyilvanitjak

ápr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!