Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nem találjátok furcsának az...

Nem találjátok furcsának az emberi létezést?

Figyelt kérdés

Nagyon régóta gondolok rá, de nem igazán tudom megfogalmazni.

Furcsa, hogy élünk, hogy be vagyunk zárva egy testbe. Amit mindenki csinál (evés, szex stb), ezeket én is csinálom, de nagyon sokszor belegondolok, hogy miért?

Éreztétek már úgy, hogy nem vagytok idevalóak? Hogy igazából máshol lenne a helyetek nem pedig emberként létezni?


ápr. 16. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
53%

Nem mindenki szexel vagy igényli azt. De aludni mindenki szokott.



Én személy szerint létrehoznék egy bolygót, és azt irányítgatnám, nézném, tanulnék belőle, és később már jobb bolygót tudnék csinálni. Az az igazság, hogy szeretek világokat kitalálni a fejemben, tervezni hozzá dolgokat, meg "harmadik fél által történt eseményeket" nézni (ezért érdekel a történelem is), tehát ez pont testhezálló lenne.

ápr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%
Nekem inkább az a furcsa felismerésem, hogy az élet, vagyis az az állapot, hogy élünk az egy ideiglenes dolog. Az állandó és örök a halál.
ápr. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%
Én szeretek ember lenni. Azon én is elgondolkodom időnként, hogy milyen lenne, ha máshova születtem volna, más városba, országba. Más lenne a külsőm, a családtagjaim, az egész élettörténetem. Másképp is át lehetne élni az életet. Az, hogy hova, milyen testbe születsz, olyan mint a lottó.
ápr. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
52%

Nem sokáig leszel bezárva a testbe, azután se kép, se hang.

Inkább azt próbáld megemészteni, hogy egy élet van és az ember semmivel nem különb ilyen szempontból, mint egy bogár vagy egy hal.

ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
78%

Szerintem az egy nagyon jó állapot, amiben te vagy .

Csak az nem tartja furcsának az emberi létezést, aki nem szokott körülnézni.

Az emberi létezés igenis tele van ellentmondással.

Például vannak olyan emberi lények, akik nem tartják magukat különbnek, mint egy bogarat, vagy egy halat. És még azt is hiszik, hogy csak egyszer élnek.

Hát nem érdekes ???

ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Hogy ne ismételjem magam, nem másolom be megint a szöveget, csak link:

[link]

Ricky Gervais: Armageddon (részlet).

ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Továbbra sem tudom magam kifejezni mit érzek. Nem pont a szex, bármi amit emberek csinálnak (alvás, fürdés, bármi), ami nekik természetes, nekem valahogy annyira érdekes. Miért tesszük mindezt? Ezt a nem vagyok idevaló érzést sem tudom hova tenni.

Kedves #6-os, véletlen én pontoztalak le, ahogy görgettem a telefonon, ne haragudj.

ápr. 16. 15:17
 8/21 anonim válasza:
100%
Innen már csak az összeesküvés-elméletekhez vezethet az út, mert azok között sok ilyen van pl. csillagmag. De a baj, hogy ezek is annyira beskatulyázós dolgok, hogy habár én szemeztem velük, egyszerűen nem tudtam velük teljesen azonosulni, és semmi hasznom sem származott belőle.
ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

De baromira

Sőt én már ott tartok hogy azt tartom épelméjűnek aki skizofrén mert ok látják meg az összefüggéseket

ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Szervizmérnök úr ***** válasza:
63%

Skizofrének egyáltalán nem látnak tisztán.

Magam ismerem a fiatal vagy időskori skizofrénia megnyilvánulásait egyaránt, ezek közel sem vicces dolgok.

Hiába volt eset, amikor megosztottam tapasztalatot ezen a felületen, amibe belekötött egy értelmezési zavaros figura, aki rám fogta, hogy én gúnyolódtam, holott eszemben sem volt.

De ez is rendszeres küzdelem, például autisták nem értelmeznek iróniát vagy árvitt értekmejet, mindent szó szerint vesznek.

Azután belém köt, mert ő nem fogott fel valamit, de engem néz szabályosan hülyének. Ez nagyon fárasztó néha.

ápr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!