Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hisztek a szerencse befolyásol...

Hisztek a szerencse befolyásolásában?Illetve milyen babonáitok vannak amivel próbáljátok elkerülni a balszerencsét?

Figyelt kérdés
Nekem fekete,barna, szürke színű ruháim nincsenek, úgy éreztem mindig hogy ezek a színek vonzzák a balszerencsét, a sötétzöld és a királykék a szerencsehozó színeim,kerülöm a 4-es számot és a 13-ast, de a 2-est is ha lehet, amiben még hiszek hogy a fáradtság,kimerültség is vonzza a bajt, és a sok átkozódás, káromkodás is.Még valami,szombaton igyekszem minnél kevesebb műszaki cikket használni mert ami nálam eddig elromlott az mindig egy szombat délután füstölt el.

máj. 15. 21:29
 1/6 Grimfox ***** válasza:
A balszerencsét nem próbálom elkerülni, mert nem hiszek benne. De a "szerencsét" néha befolyásolom. Olyan szimbólumokat használok, amiket általában a szerencsével kötnek össze. Például négylevelű lóherét. Tudom, hogy önmagában nem hoz szerencsét, de a tudatalatti ezzel a fogalommal kapcsolja össze. Ha szándékosan használom ezt a szimbólumot, akkor ezt a tudatalatti bevésődést megerősítem, és felébresztem. Ettől a tudatalatti előidézi azt a pszichés állapotot, amit szerencsésnek érzel. A szerencse tudatállapot kérdése. Bármekkora jó történik is valakivel, ha nagyon negatív a pszichés állapota, nem fogja szerencsének érezni, viszont a legkisebb nehézségből is óriási balszerencsét csinál. Ez ugye az önsorsrontó embereknél jól látszik. Ennek az ellenkezője, amikor szerencséssé igyekszel válni. Végeredményben növekednek az esélyeid a jó dolgok bekövetkeztére, amiknek a bekövetkezte legalább kis részben tőled is függ. Nem teszi őket biztossá, de nagyobb az esélyük. Ha pedig bekövetkeznek, jobban átéled a "szerencse" érzetét.
máj. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Én nem hiszek benne…

Abban hiszek hogy valaki extra szerencsésnek születik és az az a marad egész életében, valaki meg extra szerencsétlennek és az az marad ugyanúgy

És ezt nem tagadhatja senki hiszen amíg valaki LA-ba születik milliárdokba, addig más egy csóró magyar kis faluba, vagy még annál is rosszabb helyre.


Ami magamat illeti én a balszerencsében hiszek és sajnos olyan fordulatok voltak már az életemben hogy el sem hinné senki, a saját “családom” gúnyt űzött már abból hogy hogy lehet valaki olyan szerencsétlen


Amikor megpróbáltam “pozitív” lenni semmi nem történt, sőt

máj. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha pozitív akarsz lenni, már az is egy negatív dolog.
máj. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 na ez új 😂😂😂😂
máj. 16. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na most gondolj bele abba, hogy aki ilyen görcsösen pozitív akar lenni, az nem egy negatív dolog? Nem jobb lenne először az elfogadása és elengedése a negatív részeimnek? Merr szerintem igen.
máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grimfox ***** válasza:
Inkább az, hogy aki pozitív akar lenni, az valószínűleg alapvetően a negatív spektrum felé hajlik. Pesszimizmus, szenvedésre való hajlam, és társai. Amivel kísérletezik, azaz a pozitív gondolkodás, idegen a tudata, és a tudattalanja számára is. A másik nagy hiba, hogy többnyire a jövőbe vetítik ki ezeket a pozitív gondolati próbálkozásokat. Nem azt figyelik, hogy most mi történik, és igyekeznek figyelni a legapróbb jelenlévő pozitív dologra is, hanem "majd jobb lesz", és "ez biztosan sikerülni fog" típusú gondolatokkal foglalják le magukat. Ettől viszont az alap gondolkodási minta nem változik, csak csalódásokat halmoznak. Csak azoknak az embereknek nincs semmi pozitív az életében, akik nincsenek tudatuknál. Még a legszörnyűbb sorsú emberek életében is vannak apró pozitív pillanatok. És azárt igazán végletesen tragikus sorsa keveseknek van. Ha az apró pozitívumokra helyezik a hangsúlyt a negatívumok helyett, akkor javul az életminőség, még ha csak lassan, és apránként is. A harmadik hiba ez. Gyors, és nagy változásokat akarnak. Az elme nem tud gyorsan változni. A tudatalatti mégkevésbé. Kivált, ha berögződésekről van szó. A legrosszabb hiba pedig az, hogy ragaszkodnak a negatív berögződéseikhez. Mert nem igazság, hogy az ő életük ilyen, vagy mert figyelnek rájuk, amikor szenvednek. Szenvednek tőle, mégis ragaszkodnak hozzá. És ezek az okok csak azok, amik nekem így kapásból eszembe jutottak. Biztos van még bőven.
máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!