Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Reinkarnáció, lélek. Mit...

Reinkarnáció, lélek. Mit gondoltok erről Ti, mint valamiben erősen hívő emberek?

Figyelt kérdés

Az igazság az, hogy ezt a kérdést azért teszem fel, mert sokat foglalkozom bár az ezotéria- újjászületés- reinkarnáció- lélek fogalmával, mégis inkább szkeptikusnak mondanám magam, mintsem hívőnek. Mindig is a realitások talaján mozogtam, attól függetlenül, hogy abszolút nem érzem magam ezekre a dolgokra érzéketlen embernek. Megéltem már én is halált, olyan személyek elvesztését, akik számomra rettenetesen fontosak voltak és mégsem vetettem bele magam olyan eszmékbe, hogy "ez meg volt írva" , vagy nem nyugtattam magam olyan magyarázatokkal, hogy a lélek örök és bár a test eltávozott, a szellem továbbra is megmarad.

Egyáltalán nem nézek le senkit, sem a hívő, sem a szkeptikus embereket. Én csak választ szeretnék kapni arra tőletek- akik hisztek ezekben a dolgokban, hogy milyen ésszerű, és mindenki számára elfogadható magyarázattal tudnátok nekem és a többi hitetlen, racionális embernek elmagyarázni, hogy biztosak vagytok az állításaitokban?

Leginkább a halál érdekelne. A halál a test megszűnése, a szervek leállása, a tudat elvesztése, magyarán a megszűnés. Ezek a tények tudományosan alá vannak támasztva. Azt ki tudja bizonyítani, hogy a halál után lelkünk új utakat keres, hogy átkel, stb? Vagy egyáltalán.. mi az a lélek? A lélek tulajdonképpen az agyunk és a benne futó idegek, amelyek által képesek vagyunk érezni, szomorúnak lenni, nevetni, képesek vagyunk fájdalmat érezni, boldogságot. Ez is tudományos tény. Azt ki bizonyítja nekem, hogy ennek éppen az ellenkezője igaz?

És tudom, vannak az emberek, akik a klinikai halálból tértek vissza, és többségük ugyan arról az élményről számol be. De olyan személlyel már beszéltetek a lélekkel, reinkarnálódással kapcsolatban, akik valóban és nem "csak" másodpercekre, vagy 1-2 percre kerültek a klinikai halál állapotába? Erre szeretnék tőletek magyarázatot.


2011. ápr. 6. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyannal nem nagyon fogsz beszélni aki sokáig volt odaát, vagy tapasztalta mi van a halál után, és el tudja neked mondani Esetleg nagy jógik, akik egész életüket a meditációnak, és a megvilágosodás útjának szentelték.


Ajánlom a "Köztes lét titka" című könyvet, ami pont a kérdéseidre adhat válaszokat.


[link]

2011. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

ahogy írtad te is, bizonyítéka se a reinkarnációnak , de a mennyországnak és a pokolnak sincs. így nem fogsz olyan emberrel itt összeütközni, aki elmondja,hogy igen ez így van és létezik, mert akkor lenne bizonyítéka, az aki elmondta.

szóval itt minden csak a hitről szól.

én nem vagyok vallásos ember egyáltalán, nem szeretem az egyházat és az összes pereputtyot körülötte a papokat, a szertartásokat, a történelem sztem pont azt igazolja, hogy az egyház csak élősködők halmaza, sztem egyáltalán nincs szükség közvetítőkre ha a Mindenhatóval szeretnél kapcsolatba lépni. Isten létezését nem tagadom.

a reinkarnációban is hiszek, sztem ez sok mindenre magyarázatot ad. és jó érzés azt hinni ( nem tudni! ),hogy nem csak ez az egy életem van, hanem ha a lelkem tovább szeretne élni akkor azt megteheti a fizikai halálom után (ki bizonyítja,hogy a lelkem is meghalt ).

szerintem a mostani lelkünk pár emléket , sebet, örömöt magával hozott a korábbi életünkből és ez meghatározza a jelenkori személyiségünket is. valamint mindig olyan élethelyzetek elé állít a sors, amiben előző életünkben valószínűleg nem tudtunk megküzdeni és ezt el kell végeznünk.

lehet,hogy most kicsit primitív példa, de pl lehet,hogy aki betegesen fél a vonatoktól az előző életében vonatbalesetben halt meg, vagy látott egyet. persze ezt osem fogjuk megtudni, de az én lelkemnek ezt könnyebb elfogadni így, pl ha vmi rossz történik, megbánok valamit, udom,hogy nem úgy kellett volna csinálni akkor úgy gondolok rá,hogy ennek így kellett alakulnia, és majd a következő életemben talán máshogy csinálom, de most így kellett lennie.

lehet,hogy spirituálisan hangzik, pedig én nagyon cinikus vagyok.. :S és nagyon nehezen fogadom el a dolgokat, és nehezen bocsájtok meg, ez az egyetlen magyarázat, amit el tudok fogadni, ha ezekben nem hinnék és úgy történnének rossz dolgok velem, akkor megőrülnék, mert egyfolytában azon rágódnék,hogy miért történik ez velem?? elszúrtam az egész életem, ennek nem így kellett volna lennie.. stbstb.

2011. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
kicsit gondolkodj el azon ki az az én.azt mondjuk a testem az agyam stb akkor vajon ki mondja ezt ?az idegszálaid az érzelmeid de kinek vagy minek az érzelmei?ha nem lenne lelkünk nem is léteznénk robotok lennénk nem?a reinkarnáció hát volt már dezsavüd?bocs nem tudom hogy kell irni.ha volt akkor vszinü már volt elözö életed nekem is volt habár nem gyakorlom az ezotériát vannak visszatérö álmaim régi házakról ami az enyém volt elég nyomasztóak szerintem ezek jóval régebbi emlékek a mostani koromnál.viszonylag gyakran megérzek idönként megálmodok dolgokat és azt kérdezed van e lélek?
2011. ápr. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne fantáziálj ilyen butaságokról 3/ beiró-- mert ártalmas!!


Senkinek nem volt és nem lesz előző élete. az élet egyszeri itt a Földön!


Megfogantál miniatűrként a szüleidnek köszönhetően a tested és lelked egyszerre fejlődik kb. 20 éves korig. A lélek akkorára növekszik amekkora a test-- gondolkodjatok egy újszülött max 52 cm az ember pedig 180 és annál magasabb is. A lélek nem valamiféle homály vagy apróság hanem energia szálainak embernagyságú létezése.


De nem csal a szüleid nagy szüleid kék szemét barna haját, természetét öröklitek hanem bizony minden ősből egy keveset még az átélt életük eseményeiből amit szenvedtek vagy ahol laktak vagy épp a tehetségüket-- tehát ami feltételeztek az nem a ti előző életetek hanem az őseiteknek emlék lenyomat töredékei is!


A klinikai halálállapota max 10 perc lehet és vagy emlékszik vagy nem emlékszik. Akkor azt mesélheti hogy haladtak egy alagútszerűn és annak a végén Fehér fényt láttak. De visszarántották a lekét igy nem ért el odáig


Az a Fény a Földünk szivében a Magma azt látták, mert ott van az isteni halhatatlan Energia--amilyen a szellemi lelkünk is-- de aki oda belép soha nem tér vissza mert ő maga is istenné válik--- S majd egyszer egy másik bolygón ha ez elpusztul a sok lélek kiszakad és ott életet fog teremteni és önmagát is egyben de az még soká lesz kb 40 ezer esztendő múlva!!


Nem igaz a mennyek országa nem igaz a reinkarnáció se-- tanulj és éld az életedet amig lehet ez maga a csoda-- az egy másik tőlünk idegen energetikai-létezés!!!

2012. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!