Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Volt már, úgy hogy valakinek...

Volt már, úgy hogy valakinek kívántál valami rosszat, és történt is vele valami? Utána volt lelkiismeretfuralásod?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Volt. És nem volt lelkiismeret furdalásom.

Elküldtem gondolkozni az életén egy kicsit, amiért olyan sokaknak ártott, s hagytam hogy ( kizárva a legrosszabb lehetőségeket főképp a családjáért) maga döntsön ennek mikéntjéről.

Néha elég szélnek ereszteni a kívánságot, és ő elfogadja azon jogosságát.

2011. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
lehet,hogy félre érthető voltam,arra gondoltam,hogy: nem te személyesen mondtad el neki,hogy mit kívánsz,hanem pl mérgedbe olyat mondtál,hogy:bárcsak megbüntetné az élet,stb..!és történt vele valamilyen tragédia,baleset,akármi..
2011. aug. 8. 12:48
 3/14 anonim válasza:

Én voltam már így.

Egy lány nagyon szemét volt velem mindig sértegetett. Mondtam magamban hogy na csak várj, majd ha a pasid elhagy nem leszel ilyen nagyképű ... 2-3 hónap múlva elhagyta.

Ez 2x is előfordult. De igazából nem rosszat akartam kívánni neki, csak méregből mondtam ilyeneket.

2011. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok:

Nem személyesen mondtam. Egyszerűen miután távozott akkor délután, erre gondoltam, és így fogalmaztam meg a dolgot magamban. Aznap estére beütött a dolog.

2011. aug. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

huhh nekem volt, de nagyon megijedtem akkor nem is egyszer...

1. 10éves lehettem amikor unokatesómmal hintázgattunk, volt egy lány aki nagyon idegesített és magamba gondoltam, hogy bárcsak leesne, ahogy kimondtam le is esett a hintáról...


2. általánosba jártam.. volt egy nagyon jó barátnőm és még egy lány aki "elakarta venni tőlem" nos én elátkoztam otthon összekevertem mindent amit találtam (bors..stb) és elástam a kertbe és cetlire írtam valamit már nem emlékszem , de olyat ami neki rossz (12éves lehettem)... hát másnap majdnem szívinfarktust kaptam, amikor törött kézzel jött be a suliba a lány....

2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az én apósom egy zsarnokoskodó,okoskodó,mindent mindenkinél jobban tudó emberke.és egyszer azt kívántam bárcsak történne vele valami,ami megváltoztatná az emberekhez való viszonyát.másnap jött a hír,hogy motorbaleset érte.nagyon rossz érzés fogott el,mert úgy éreztem én vagyok a hibás és miattam történt minden.végülis felgyógyult,de ha nem,akkor biztos örökre rosszul éreztem volna magam..
2011. aug. 8. 13:11
 7/14 anonim ***** válasza:
szerencsére nem mert velem már sok rosszat tettek a szerretteim is és ha bevállt volna amit akkor gondoltam akkor nagy gáz lenne. De néha jól jönne ha megtudnám csinálni.
2011. aug. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, volt! 1986-ban egy akkori értéken viszonylag nagy értékű gépet vettem egy mosdósi középkorú embertől. Ő akkor bepalizott, a gép állapotát illetően. A javítás során kiderült, hogy elment olajnyomás vagy olajhiány miatt meghúta a hengerfalat a dugó, meg egyébb hiányosságok! Visszamentem hozzá, nem engedett be a lakásába, pedig otthon volt a függöny mögött figyelt. Na akkor ott az ablak alatt azt mondtam neki" a villám vágja agyon , amiért így átvágott" Persze akkor valóban úgy is gondoltam. Két év múlva az újságban olvastam a szomorú hírt, valóban agyonütötte! Akkor már sajnáltam, hogy ilyet kívántam neki.Ha olvassa Mosdósról a hozzátartozója, akkor bocs. ezért, de nem volt szép, amit akkor tett velem.
2011. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen! Egy nagyarcú srác állandóan baxtatott, kiröhögött, szekált. Sosem szóltam neki vissza, mert nem vagyok az a nagyszájú típus, de gondolatban minden rosszat kívántam neki! A barátaimnak is mindig szidtam! Aztán meghallottam, hogy baleset érte, és kómában van. Akkor már bántam az egészet. Nem épült fel, az agya teljesen megroncsolódott, nem tudott beszélni sem, és a vonat elé ugrott! :(
2011. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nekem volt még egy esetem,amiről még senkinek sem mertem beszélni,de a mamám élettársának kívántam azt,hogy történjen vele valami ami miatt nem lehetne vele találkozni soha többé. Pár nap múlva jött a hír,hogy a munkahelyén agyvérzést kapott és meghalt...!

Egyszerre éreztem lelkiismeretfurdalást és megkönnyebülést. Hogy miért? azért mert gyerekkoromba molesztált,fogdosott.Tudom,hogy szólhattam volna a mamámnak,de ő annyira szerette,és boldog volt vele,hogy nem akartam őt elkeseríteni.A mai napig ha szóba kerül,hogy ő milyen egy áldott jó ember volt,akkor bár nehéz megállni,de ha eddig nem mondtam el akkor ezután is maradjon abba a hitbe,hogy rendes ember volt..

2011. aug. 8. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!