Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Háború a Naprendszerért? A...

Háború a Naprendszerért? A Maldek (Marduk? ) nevű bolygót lehet, hogy a Nibiru pusztította el? Ebben a nézetben a Nibiru ún. "harci bolygóként" szerepel, és nem negatív a szerepe az emberiségre nézve. Ki az, aki jártas a témában?

Figyelt kérdés

Bővebben kifejtve, az eredeti nézet szerint a Maldek bolygó civilizációjának irányítói, az ő erkölcsi züllöttségük, a hatalommal, fegyverekkel történő súlyos visszaélések okozták a pusztulást, külső hatás nélkül. Tehát lényegében véve ugyanaz történt, mint itt a Földön Atlantisszal.

Viszont mostanában olvastam itt az interneten a fent említett verzióról, és ez némileg meglepő a számomra. Hozzá kell tenni, hogy mindkét nézetben közös az, hogy a bolygónak az irányítói erkölcsileg alacsony szintűek voltak. Csak a kérdésben szereplő nézet azt állítja, hogy külső hatásra történt a Maldek pusztulása, mégpedig a Nibiru által. Az utóbbi nézet szerint a szellemi hierarchia avatkozott be. Ez pedig erősen megkérdőjelezi a Nibirunak eddig betöltött negatív szerepét.

Bár a lényeg az közös, hogy a Maldek bolygó elpusztult, szétment, felrobbant, és maradt az aszteroidaövezet a Mars és a Jupiter között.

Mindemellett ez az egész szerintem a Mars és Vénusz bioszférájának a pusztulásával is összefüggésbe hozható valamilyen szinten.

Az emberiségnek több olyan mítosza, legendája is van, sőt írásos feljegyzések az észak-amerikai indián, indiai és görög hagyományokban, amelyek hatalmas háborúkról, pusztulásokról szólnak. Az ebben említett eszközök teljesen megfelelnek napjaink modern fegyvereinek! Már ez önmagában véve is döbbenetes! Ezek szerint óriási háborúk folytak itt a Földön az ősi, ókori időkben, sőt a Naprendszer egyes bolygóin, esetleg a bolygók között is az űrben. Mivel a pusztulások óriásiak voltak, ezek a történetek mára már csak legendák, mítoszok és meseszerű ősi feljegyzések maradtak. Bár ahhoz meg túlságosan precízek, pontosak, konkrétak, hogy pusztán csak legendának, mesének tekintse őket egy nyitottan gondolkodó ember. De még ez is nagy dolog szerintem, hogy ilyen formában is ránk maradtak ezek a hagyományok.

Ez akár csillagászati, történelmi, vagy akár biológiai témájú kérdés is lehetne, de szándékosan illesztettem ebbe az ezotéria témába, mert ez az egész jócskán kívül esik a hivatalosan elfogadott nézeteken. Már az is óriási dolog, hogy a tudósok felvetették a lehetőségét annak, hogy van, vagy volt még egy bolygó a Naprendszerben. Az pedig már szinte tény az ő körükben is, hogy a Marson valaha volt élet valamilyen formában.


2012. máj. 13. 00:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A "szinte tény" azért elég távol esik a hivatalos állásfoglalástól. Viszont arról én is olvastam, hogy lehetett egy másik bolygó is a Naprendszerben, ami egy kozmikus ütközés hatására robbant fel. Azt hiszem egy Nibiru-s cikkben szerepelt pont a halálbolygó neve, de a tudományos világ nem fogalmazta meg, hogy valóban így történt volna. (No, hozzáteszem a Nibiru létét is erősen cáfolják.)


Ami igaz: a több ezer éves feljegyzésekben olyan háborúkat írnak le, amelyek akár végkimenetelükben az atomcsapásokhoz is hasonlíthatnak. De ezt is megrögzött kutatók állítják elsősorban, olyanok, akiket pl. a Viasat History megszólaltat az egyik-másik földönkívülis dokumentumfilmjében, és még egy madár fafaragványáról is képesek azt állítani, hogy valójában földönkívüli repülőgép.

2012. máj. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Engem az érdekel, hogy Swerdlow sztorijait ki forgítja le magyarra? Mert ez erősen annak tűnik. Na csá.
2012. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ekkora marhaságot ritkán olvasni
2012. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem is tudom, miért marhaság? Nekem tetszik, ha igaz, ha nem, valamennyire azért elgondolkodtató, új lehetséges verzió arról, ami történhetett, valamikor régen. Ezekre én nyitott vagyok, habár nem hiszek túlzottan az ezitérikus dolgokban, a történelemmel valahogy hadilábon állok azóta, amióta olvastam egy cikket olyan tárgyakról, amiknek nem szabadna léteznie. Találtak milliárd éves szöget, csizmalenyomatot, furcsa fém golyókat, és egyéb olyan tárgyat, ami szerkezetekre hasonlított. Ezek után néha úgy érzem, hogy a történelemben vannak nagy kihagyások, vagy elhallgatások. Valamennyi valóságalapja talán még van is ennek a szövegnek.
2012. máj. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szép és jó elolvasva de ez csak mese!!!!!!

Semmi bizonyíték rá!!!!!!

2012. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amíg te itt trollkodsz az Ezotéria kategóriában, addig a reptoidok eközben is ide tartanak, inkább azzal kéne foglalkozni, utána kérdezheted a rengeteg hülyeséget de most nem kéne.
2012. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

. . . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . . .. . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . . . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . . . . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

. . . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . . . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`



Na most kapaszkodjatok meg , mert olyat mondok hogy eláll a szavatok . Képzeljétek , hogy az ifjú naprendszerben nem egy két bolygóval volt több a mainál , hanem nagyjából 11-12 úgynevezett bolygó csíra létezett . Ezek a még elég sűrű akkréciós korong csomósodásai voltak . Ezek mivelhogy gyakran keresztezték egymás pályáját sokszor ütköztek . A Vénusz például akkorát "koccant" hogy a többi bolygó tengely körüli forgásához viszonyítva visszafelé forog . A mars is ütközött , így lett a Boreális medence , a merkúr is így lett a Kaloris medence és a Föld is így lett a Hold és a tengelyferdeség . A valaha Marson és Vénuszon létezett élet kihalásának (már ha volt ) pedig semmi köze valami Naprendszer háborúhoz . A mars kis tömegéből adódóan elvesztette légkörét és a magja is kihűlt , a Vénuszon pedig eluralkodott az üvegházhatás amit csak súlyosbított az óceánjának a vízpárája .

2012. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Javítok : 11-12 bolygócsíra volt még pluszban a mai bolygók mellett . Ez se pontos mert a mai bolygók is csak bolygó csírák voltak akkor még . A lényeg hogy nagyjából 20 bolygócsíra volt .
2012. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Meg tudnád mutatni azt az oldalt ami erről szól .
2012. máj. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A nibiru már kiderült hogy nem létezik.
2012. máj. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!