Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek a paranormális...

Ti hisztek a paranormális jelenségekben? (szellemek, démonok stb. )

Figyelt kérdés

Már jó ideje észrevettem hogy valami nem stimmel körülöttem.

számos megmagyarázhatatlan jelenséget tapasztaltam a környezetemben...Nem vagyok ijedős, bírom a horrorokat meg minden. Na az a lényeg, hogy nemrégiben éjszaka kb 23:30 lehetett mikor TV nézés közben egyszerűen kinyílt az ajtó (kilincsre volt zárva, egy ablak sem volt nyitva és egyedül voltam a lakásban). Ez még nem rémített meg. Ezután kikapcsolt a TV magától, megpróbáltam visszakapcsolni, de nem jött össze. Ekkor felkaptam a mobilomat hogy megkeressem a villanykapcsolót a vaksötétben. Kapcsolgattam de nem történt semmi. gondoltam áramszünet. Visszamentem az ágyamba és elaludtam. 01:50 körül arra ébredtem hogy bömböl a TV, ég a villany és az ajtó kilincsre van bezárva. Most kaptam észbe hogy talán betörő lehetett. találgattam, megnéztem hogy nem-e eltűnt valami, de minden megvolt. Ekkor mentem, lekapcsoltam mindent és bekapcsoltam a fűtést mert nagyon fáztam. nem értettem az egészet hogy mi folyik itt. Visszamentem az ágyba és úgy félálomban szörnyű fejfájás jött rám majd elkezdett csengeni a fülem és szédültem. A fülemben a hang egyre erőteljesebben és mélyebben kezdett zúgni. Majd frászt kaptam a fájdalomtól. kimentem a nappaliba hogy bevegyek egy aszpirint. ezután indultam visszafelé mikor megint elment az áram. mentem tovább és az előtérben lévő 2x6m-es szőnyegen valahogy megcsúsztam és bevertem a fejem a komód tompa sarkába... Aznap délután 6 óra felé ébredtem fel. --> Ez kb 2 hónapja történt és azóta is kisebb jelenségeket észlelek. (Régen nem hittem az ilyen babonákban, boszorkányokban, szellemekben. Hülyeségnek tartottam ezeket.)

Kérlek segítsetek! Mondjátok el véleményeiteket, tapasztalataitokat! Sokat segítenétek! :(



2012. máj. 23. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, a világ bonyolultabb annál, minthogy megértsük. A „jelenségek” egy része teljesen egyszerű, megmagyarázható, legfeljebb szokatlan.

Amikor a nem e világi, vagy földi, de tudományosan meg nem magyarázható dolgokról elmélkedünk, már ott bajba kerülünk, hogy mi a tudat, a lélek, az értelem. Nem tudjuk. Kémiai folyamatok. Bizonyítottnak tűnik, hogy igen. De nem. Ha kémia, akkor hol keletkezik a gondolat? Ha a konyhasóra ecetsavat öntök, az „gondolkodik”?

Mi a paranormális jelenség? Amitől marázunk. (Bocs, a gyenge szóviccért!)

Történeted alighanem kitaláció. Na mit írnak majd rá? Hehe. Biztosan nem reptoidok, szellemek, földönkívüliek tréfálkoztak veled. (Már amennyire bármiben biztosak lehetünk a bevezetőt is figyelembe véve.)

Az elektromos berendezéseknek ez a fura játéka nem mindennapos, de megmagyarázható. Az én tévém is művelt már hasonlót. az elektromos hálózat, a készenléti állapot, a villámlások együttes hatása volt.

A tévével kapcsolatos dolgokra mind lehetne egyszerű megoldásokat találni. Magam is ébredtem bömbölő tévére. Hogyan? Pl. úgy, hogy amikor este elment az áram, jobb dolgom nem lévén lefeküdtem. És véletlenül a távirányítóra. Nem tudom hogyan, nem vagyok rendetlen. Amikor visszajött az áram, a mocorgástól bekapcsolódott a tévé. De bekapcsolt pl. olyankor is, amikor vihar volt, de nem áramtalanítottam. A készenléti módból egy villámlás után azonnal működésbe lépett. Hogy a villámnak volt-e egy olyan infravörös villanása, amit kapcsolójelnek érzékelt, vagy az áramlöket hatására, ezt mérnök meg tudná mondani.

A közérzeted is lehet zavart időjárási jelenségektől is. Vagy fáradtság.

Paranormális jelenséget egy szeánszon tapasztaltam, amin mint hitetlen voltam jelen. Volt szellem, asztaltáncoltatás minden. Rejtélyes módon a hifi is magától megszólalt. Éppen akkor, amikor kellett.

Megfigyeltem, hogy a médium egy faliórával szemben foglalt helyet. Megfigyeltem azt is, hogy a hifin be volt állítva egy automatikus lejátszás is. Hogy hogy nem, pont arra az időpontra, amikor a médium arra kérte a szellemet, hogy adjon valami jelet, ha itt van.

2012. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
én már csak azt nem értem hogy ez a kérdés miért nem az ezotéria rovatba lett feltéve.. ott az ilyen emberkék és véleményeik nem fogják megosztani a népet..ott kaphatsz ugácsáká pszichozsaru válaszokat.
2012. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz a segítséget az 1. válaszolónak.

Ez megtörtént velem, nem kitaláltam.

Nagyjából mindent értek amit leírtál, de nem vagyok hajlamos a fejfájásra és a fülcsengés is akkor történt meg velem 1x és eddig utoljára.

2012. máj. 23. 21:35
 4/7 x) ***** válasza:

Szerintem ez annyira nem paranormális, velem is megtörtént pár hete az áramkimaradásos dolog, meg még rajtam kívül párszáz emberrel aki a környéken lakik :)

Van olyan hogy minden összejátszik és csak véletlenül történik ez mind egyszerre. Meg persze az is ritka hogy csak úgy random megjelenik valami természetfeletti és riogatni kezd.

Persze ez nem azt jelenti hogy nem állhat paranormális dolog a háttérben. Nyilván te érzed meg te észleled ezeket a dolgokat, mi nem. :)

2012. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én hiszek a szellemekben, saját tapasztalat.


Amikor a nagyapám meghalt, nagymamámnál aludtam sokáig, hogy ne legyen egyedül. Egyik éjjel arra riadtam, hogy valaki néz. A nagyapámat láttam a szoba ajtajában, és ő nézett. Az a ruházat volt rajta, meg az a kalap amiben a legtöbbet láttam. Legközelebb anyukám mesélte, hogy aludt éjszaka, és hallotta hogy a halott apja, kiabálja a nevét. Nem sok napra rá, nagyanyám mondta, hogy éjszaka azt érezte, hogy valaki simogatja a lábát, tuti, hogy a nagyapám volt. A nőtagokat végiglátogatta. És ez megtörtént.

2012. máj. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És ezt úgy hívják, hogy gyászreakció. Annak egyik megjelenési formája. Az én nagymamám mosogatott napokig. Volt, odaült az ágyam szélére. Vagy benézett a szobába. De nem a szelleme, hanem az én tudatalattim művelte ezeket.
2012. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én hiszek neked.. x) rosszul mondta létezik olyan hogy hirtelen megjelenik egy szellem és riogatni kezd. azt mivel magyarázza hogy: Mikor egyszer feküdtem le, aznap kaptam meg a bmx et ballagásra. Ez nem is olyan régen, kb 1 hónappal ezelőtt na mind1, sokáig fent voltam, mert az örömtől nem birtam aludni és sok forgolódás után megjelent egy alak a falnál. Nagyon beszartam csak elkezdtem nézni és akkor a vér is belém fagyott mikor elkezdett indulni az ajtó felé. Elég para mert a villany kapcsolónál állt meg. Elkezdett járni az agyam, hogy mi a faszt csináljak. Szépen lassan benyultam a párna alá, és kivettem a telefont, rávilágítottam de aztán rögtön el is takartam a telefon fényét, reccsent a tévének a kis szekrénye amin rajta van, tudom sokan azt mondják azért reccsen mert öreg, de most nem azért volt.. Oda néztem, és ott állt ugyan az az alak, na jó, elegem lett körbe világítottam a szobát és eltűnt, bekapcsoltam a tv-t mert ment a Jersey Shore megnéztem elaludtam. Már nagyon késő volt, és arra kelek hogy valami lebeg fölöttem. És hát az a PULÓVEREM VOLT!!! Amivel aludtam. B*zdmeg, reggel arra kelek hogy a pulóver ott van az edző gépemen. Na ez mi ha nem hirtelen ijezgetés vagy minek is nevezte: x) Na szóval én hiszek neked.
2012. júl. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!