Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meg tudtok-e győzni egy...

Meg tudtok-e győzni egy szkeptikust? (Lent hosszan! )

Figyelt kérdés

Mindenekelőtt a szabályok:

1. Aki ettől eltér, modnak jelentem!

2. Ne trollkodjunk, személyeskedjünk, én sem teszem.

3. Aki nem képes kulturáltan megfogalmazni a véleményét/ellenvéleményét, ne írjon ide! ("Aki nem képes a gondolatait jégre tenni, az ne menjen a vita tüzébe! - Nietzsche")

4. A válaszokat NE értékeljük, én sem fogom tenni, legfeljebb szóban, nem akarok szkeptikus vs. hívő háborút, így is elég provokatív téma, semmi szükség a lepontozásra!

5. Jóslást NE! Ez az, amiben abszolút nem hiszek, és még jóindulattal SEM tudom elfogadni. Előhozhatod, de nem leszek kíméletes! (Természetesen kulturált kereteken belül!)

6. A SZABÁLYOK NEM ISMERETE NEM MENTESÍT A FELELŐSSÉG ALÓL!


Tehát bármilyen témában (UFO, mágia, paranormalitás) meg tudtok-e győzni engem, egy szkeptikust. Nem vagyok megrögzött, tehát mint az élet oly sok területén itt is hajlandó vagyok változtatni a véleményemen, de ehhez nem lesz elég annyi, hogy valaki belinkel egy youtube videót, én meg elhiszem.


Adok segítséget is, leginkább a telekinézis mozgatja meg a fantáziám!:P Ja, és a világvége kérdést lehetőleg hanyagoljuk, ha lesz, olyan mindegy, hiszek-e benne, ha meg nem, akkor is! Ezen kívül szépen kérném, hogy ne szemeteljük tele a topikot olyannal, hogy reménytelen vagyok, nekem semmit sem lehet elmagyarázni, ha így gondolod, egyszerűen ignoráld a kérdést és kész!:) Ha valaki úgy érzi, nyugodtan írhat privátot is, válaszolni fogok!


Köszönöm, hogy mindezt elolvastátok, és ne feledjétek, ez nem egy véresen komoly dolog, inkább egy érdekes kísérlet, kihívás!:)



2012. máj. 31. 21:29
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
50%
Szkeptikust sem Isten, sem Ember nem tud meggyőzni sohasem
2012. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:

Engem nem tudnának!

csak akkor ha idejön mellé és a saját szemmel látom

szellem idejön,ufora ugyanez egyszer aeg auralátó akart meggyőzni én meg lelkeden hogx de jó lesz végre valami kiderül aztán kiderült hogy skizofréniás meg mániás depressziós szegényke...

a telekinézis engem is érdekel de tuti senki nem fogja azt mondani hogy gyere át holnap teára és megmutatom vagy ha igen egem is hívjatok

remélem nem volt vagyon OF

2012. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
48%

Véleményem szerint mindenekelőtt be kéne tömni pár lyukat a fogalmakkal kapcsolatban és azzal kapcsolatban,hogy mi mit jelent.

Teljesen logikus,hogy az evolúció lassú folyamat.

Ennek ellenére mi ahol most tartunk,csak mi a bolygón,a többi állathoz viszonyítva,furcsa.


Ez egy elmélet szerint intelligens beavatkozás eredménye,amit sokan olyan bizonyítékokkal támasztanak alá amit sokszor nem könnyű leellenőrizni,vagy egyszerűen nincs olyan elismert személy akinek elhinné bárki is,mert senki se meri a nevét a leletek alá támasztani.


Annak ugyanis könnyen tönkretehetik a karrierjét a hírnevét rosszabb esetben az életét.


Mivel a média irányítja az információ áramlását ,az interneten kívül nem fogsz olyan információt találni ami erre utaló,lehet.(Földönkívüli élet létéezésére)...


Az,emberek jobban hisznek újságoknak és tévének,mert ez lett beléjük nevelve,minden összefügg mindennel,csak látni kell.Vannak dolgok ,amiket azonban el kell hinni mielőtt tudnánk,hogy úgy vannak e.


Ha ez nélkül akarod,hogy meggyőzzön valaki az nehéz feladat.

2012. máj. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Első: Érdekes feltételezés, meg fogom vizsgálni, lehet, hogy igazad van.

Második: Na, hasonló vagyok én is, akkor ha hívnak majd kereslek!:D

2012. máj. 31. 22:08
 5/50 A kérdező kommentje:
Harmadik: Kicsit zavaros lett, de sikerült kibogarászni, köszönöm. Ha esetleg ennél több konkrétumot is megosztanál, akkor munkahipotézisként hajlandó lennék igaznak tekinteni pár dolgot, akár elveim ellenében is. (Amit a második felében említettél.)
2012. máj. 31. 22:10
 6/50 anonim ***** válasza:
48%

Másrészről,pedig vannak emberek,akik könnyedén megtudnának győzni kézzel fogható bizonyítékkal,de ez nem érdekük és energiába kerülne nekik,ami sosem térülne meg.


Dehát álmodozni lehet.

2012. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
58%
A XIX. században a fizikusok és más tudósok hátradőltek a székükben és azt mondták, "mindent felfedezett már az emberiség, amit csak lehetett". Aztán jött Einstein és jöttek a kvantumfizikusok és azóta is csak kapkodjuk a fejünket. A szkepticizmusnak nyilván oka van, nyitottnak kell lenni a világ dolgaira és majd elmúlik.
2012. máj. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak szimpla tudomány én sem hiszek minden hülyeségben de az univerzum hatalmas tehát butaság lenne azt állítani hogy nincs élet rajtunk kívül biztos hogy van túl jelentéktelen semmik vagyunk ahhoz hogy csak mi létezzünk nevetségesen hangzik minden szempontból ezért hisznek a földönkívüliekben a nagy tudósok is stb.De az hogy mindenféle analfabétát raboljanak el falukból meg ilyen azon csak nevetni kell.Tehát szerintem biztos hogy léteznek a logika a tudomány és a józan ész is ezt mondja.
2012. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
#10 - Köszi a véleményt, igazad van, tényleg logikusnak TŰNIK, majd elgondolkozom rajta!:P
2012. máj. 31. 23:10
 10/50 anonim ***** válasza:
62%
Nem akarlak meggyőzni, ahogy senkit nem akarok meggyőzni. Aki győzködni akar, az nem biztos a saját dolgában. Én is szkeptikus voltam, imádom a tudományt, de végül összehoztam ezzel-azzal, amit hívhatunk mondjuk ezotériának. Elmagyarázni nem lehet. Azt hiszem aki rájön rájön, aki nem, annak meg lehet magyarázni reggeltől estig, akár szkeptikus, akár nem, akár el akarja hinni, akár nem. :)
2012. jún. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!