Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen típusú embernek gondols...

Milyen típusú embernek gondolsz ha egy szarvas a totemállatom?

Figyelt kérdés
Legyetek szívesek csak komoly válaszokat írjatok. A totemállatom mindig erdőben van, nagy magas fák vannak körülötte, tölgyek, fenyők. Többnyire barátságos árnyékos a terület ahol van, nem süt be a nap, de sötét sincs, jól lehet tájékozódni. Büszke de nem beképzelt, egyenes, és őszinte szemű állat. Közepes testalkatú hím szarvas, szép, egyszerű futású de díszes szarvkoronával. Nagyon barátságos, szép arcú jószág.

2012. jún. 1. 18:16
 1/8 A kérdező kommentje:

[link]


Valami ilyesmi csak kicsit magasabb és szebb koronával és nem ilyen háttérben, hanem kb ilyenben.


[link]

2012. jún. 1. 18:19
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Mindezt hogy derítetted ki? Tudtommal a totemállatnak csak a törzsi kultúrákban volt jelentőségük a harcos/vadász segítő szellemeként, nem pedig mint a jelleme meghatározójaként. A totemállat óvta azt akihez tartozott, és úgy vélték, hogy bizonyos képességek birtokába is juttatja a "gazdáját", mint például a szarvas fürgesége, a farkas kitartása, vagy a medve ereje. De ez mind természetközeli kultúrák sajátja volt, ahol a férfiak képesek voltak bizonyos azonosulásra a totemállattal, mivel közelről ismerték a fajtáját, élőhelyét, viselkedését. A mai természettől elidegenedett ember kétséges hogy bármi előnyt szerezhetne egy totemállatból. Kiváltképp egy fontos tény miatt. A totemállatot a sámán közvetítésével, és egy férfivá avató szertartás keretei között kapta meg a harcos. Mindezeket pedig egy több napos felkészülési és megtisztulási folyamat előzte meg. Nem tudom, hogy a mai ember egyáltalán képes lenne e egy valódi totemet viselni, érezni az erejét. A totem egyszerre amulett és talizmán. Véd és segít. Kaptál e egy sámántól totemet, amit magadnál kell hordanod? Nem azt akarom kétségbe vonni, hogy egy állathoz legyen az élő, vagy szellemvilágbéli, szoros kapcsolat fűzne. De a modern ezotéria olyan dolgokat von be a hatáskörébe, ami nagyon szűk körben alkalmazható, mégis univerzálisnak állítja be. Ne akard hogy az alapján ítéljenek meg hogy milyen állattal vagy kapcsolatban, mert akkor elsősorban magadat csapod be. A modern ezotéria nagy bűne ez. Tökéletes ellentéte annak, mint aminek lennie kellene. De ha ragaszkodsz a szarvashoz, faragd meg a stilizált képét tölgyfából, és hordd a nyakadban. Akkor talán sikerül valamit elérned ezzel. (a tölgyfa eléggé illik a szarvashoz, csak azért mondom a tölgyet) Remélem semmi bántót nem írtam. Ne hagyd magad megvezetni, miközben szellemileg fejlődni igyekszel.
2012. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hagyom magamat megvezetni, ezt a szimbólumot, ezt az állatot én magam választottam saját magamnak, senki nem adta, ezt magaménak érzem. Amikor meditálok gyakran látom ezt a képet és ezt a szarvast magam előtt, és borzasztóan a sajátomnak érzem. Olyan ez mintha a lelkem legmélyén lenne ez a fás, tölgyes kis erdő és abban lenne ez a szarvas. Ez bennem van. Nemtudom hogy van-e értelme ezt totemállatnak nevezni, de más megnevezést nem tudok hozzá társítani. Egy pszichológus biztos jobban értené ezt a képet.
2012. jún. 1. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ez valóban nem totemállat, hanem egy személyes szimbólum. Nem külön lény, hanem a részed. De nem az egész lényed, így nem is lehet ebből megalkotni egy véleményt rád nézvést. De mindenképpen jó dolog ha egy ilyen kis ligetet tartasz a szívedben.
2012. jún. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
igazad van, a személyiségem meg ez a kis liget, ahogy találóan leírtad két külön dolog, mindenesetre mikor rossz kedvem van nagyon jó ide bebújni :)
2012. jún. 1. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Perverznek.
2012. jún. 2. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Miért?
2012. jún. 3. 13:01
 8/8 anonim válasza:

Szia, sajnálom, hogy kérdésed most találtam meg. Elsősorban igazán nem szeretem a gyakori kérdések oldalát, mert itt a válaszok nagy része marhaság. Viszont a te kérdésed igen is jó, mivel ezotériával foglalkozom, az érdeklődési körömben benne vannak a totem állatok is. Első sorban a totem állat az előző válaszolókhoz képest úgy tud az emberrel kommunikálni, hogy álmon keresztül. A mai modern ember túlságosan gyorsan igazodik a körülöttük lévő változó dolgokhoz. Ám a képességeink és tudásaink amiket előző életeinkből hoztunk, mind ott van bennünk. tanítóink és vezetőink is csak arra várnak mikor vállunk nyitottá az ezotériára. Ha egy állatról álmodsz amit úgy érzel, hogy a tied és rendszerese felkeres akkor az a te totem állatod. Ő így tud veled kapcsolatba lépni, ugyanis máshogy nem biztos, hogy felfigyelnél rá. Példaként elmesélem a barátnőm történetét. Bárhova ment mindenhol lovakba ütközött. Bárhol megfordult, mindig egy ló képe, egy ló plakát, vagy egy matrica volt a legelső amit észrevett. De nem reagált rá, hisz elég elterjedt ez az állat. Majd amikor elment strandolni, egy ló medált talált a földön, majd a medencébe, majd mikor hazafele mentek, még egyet a buszon. Ekkor már komolyan felfigyelt mi lehet ez. A strandolás után, két nappal először álmodott egy gyönyörű pej lóval, így derült ki, hogy az -az ő totem állata. De sokszor ezek a lények nem mindig tudják magukra felhívni a figyelmük, és mivel mi emberek különbözőek vagyunk nem biztos az sem, hogy mindenkinek ugyanúgy jelennek meg.

A totem állatos témához kerestem neked még egy linket: [link] továbbá ha még jársz ide, akkor írj nyugodtan mailbe és szívesen segítek ebben a témában amiben tudok, továbbá, vannak még ismerőseim, tehát bármilyen ezós kérdésed van írd meg nyugodtan e-mailbe, ne ide mert a mailt előbb elolvasom mit itt a válaszod. Remélem válaszom megkapod még és tudok segíteni neked. :)


* Elütésekért, bocsi, a válaszom mobilról küldtem :)

2014. aug. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!