Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka, hogy alváspar...

Mi lehet az oka, hogy alvásparalizis közben az emberek nagy részénél ezek a dolgok ugyanúgy történnek? ..

Figyelt kérdés

1.Hiába kapcsolja fel a lámpát, nem ég.Erről már sokan beszámoltak, hogy mikor végre meg tudtak mozdulni, azonnal felkapcsolták a lámpát, de olyankor sosem égett, egyik szobában sem sikerült felkapcsolni.Megjegyzem, az nálam is ugyanígy történt minden alvásparalizisnél.


2.Ilyenkor szinte mindig mindenki háton fekszik, még az is, aki utál így aludni, akinek nem szokása.


3.Az alvásparalizis után a legtöbben azt veszik észre, hogy teljesen ki vannak takarózva.(Nem lehet azzal magyarázni, hogy biztos lerugja magáról, mivel az alvásparalizis nevében is benne van, hogy bénultság, szóval ilyenkor biztos nem mozog.)


2012. okt. 12. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőről és a harmadikról még sosem hallottam alvásparalízis során.
2012. okt. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azt a választ várod h az idegenek okozzák az alvásparalízist. Szóval a válaszom: a földönkívüliek okozzák ezt a dolgot, de alvásparalízis címszó alatt a titkos kormányok eltitkolják.
2012. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer van alvásparalízisem.. Az első és a harmadik még sosem történt meg..
2012. okt. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is többször volt már, de a másodikon kívül egyik sem történt meg.
2012. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyikről sem hallottam és egyik sem igaz rám. Oldalt, vagy hason fekszem mindig.

Nincs itt semmi misztikum. Nem is értem, miért jött elő ennyire ez az alvásparalízis az ezo-fórumon. Mindenbe bele akarják magyarázni a hülyeséget.

2012. okt. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Nekem kb 2 hetente szokott lenni, ma volt egy olyan ami nagyon hosszú ideig kb 1 óráig tartott.

Alvásparalízis alatt egy más világban vagy.

Mozogni nagyon nehéz, még a fejünket is elmozdítani, de ha nem félsz akkor nagyon könnyü tudatosnak lenni, koncentrálni viszont nehezebb mert ez már egy másik világ.

Én is már megpróbáltam felkapcsolni a lámpát, régebben próbáltam bekapcsolni a gépet is, de sose működött :D

Olyan viszont volt hogy hirtelen magától felkapcsolt egy idő után a lámpa, így láttam valamit.

Háton fekve esélyesebb a paralízis, vagy ha a bal oldalunkon alszunk akkor is, de nekem hason fekve (fejem meg balra) is volt paralízisem, gyakran kelek baloldalt és lehetetlenség jobbra fordítani a fejemet és megnézni a (túlvilági) szoba másik oldalát is, de ha megfelelő energiám van megtudom csinálni.

Tapintásra a dolgok olyanok, mint fizikailag, kinézetre csak 1-2 jelzői dolog változhat, és monumentálisabbnak tűnnek, és az is igaz hogy ha túl messzire mész az ágyadtól elgyengülsz és visszateleportálsz oda, de nem ébredsz fel, ha visszanézel az ágyra nem látod ott a tested. Én nem tudtam kimenni a kertbe.

Vannak illúziók is, pl azthiszed hogy felkelsz az ágyból, de a szemeddel azt látod hogy az ágyban vagy, ha a látótér változik a mozgással együtt az a valós mozgás.

2012. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

>másik világban vagy


A nagy lófa­szt vagy másik világban. Tanulj biológiát. Az alvás bizonyos szakaszában nincs izomtónusod (tehát nem tudsz mozogni), annak érdekében, hogy ne vergődj összevissza, miközben álmodsz. Ha valami oknál fogva megmarad ez az izomtónus-hiány ébrenlétkor, akkor beszélünk alvásparalízisről. Semmi misztikum. Az alvásparalízis amúgy is félrevezető név, inkább ébrenléti REM paralízisnek kéne nevezni, mert gyakorlatilag az.

2012. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
hát én is utána néztem h REM fázis bla bla de akkor miért lát mögöttem a kutyám is valamit amit csak "halucinálok" akkor ő is biztos pont ugyan azt "halucinálja" amit én pont akkor mikor le vagyok bénulva pedig ő ébren van nem álmodik fel áll rajta a szőr és morog aztán elmúlik a bénulás pár másodperc után ha észreveszi a kutya és jön hozzám h minden ok? 1 darabig utána el sem megy mellőlem... számomra ez az érdekes h akkor ő is lát vmit
2013. jan. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Antimod ***** válasza:
50%

"A nagy lófa­szt vagy másik világban. Tanulj biológiát."


Egy kicsit több nyitottságot és kevesebb arroganciát, ha kérhetnék. :)


Egyébként előző előző, amit írtál, az nekem inkább testelhagyásra, mintsem alvásparalízisre hasonlít. Vagy a kettő gyakran együtt jár (azaz a TKÉ alvásparalízissel kezdődhet)? Érdekes, amiket írsz, bár számomra kissé megfoghatatlan, mivel még sosem éltem át ilyet.

2013. febr. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Hallottál már a tudatos álmodásról? Amikor tudod hogy álmodsz és te irányítód. Nekem az 1.-ról rögtön az ugrott be, mert az álomban nem lehet felkapcsolni a lámpát (vagyis fel lehet csak nem fog világítani).

Ha érdekel a téma itt egy link: [link]

Nekem még nem sikerült elsajátítani. Nem tudom hogy ez valami humbuk vagy mi, de egy próbát megér :).

2014. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!