Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől jön létre ez a déja vu...

Mitől jön létre ez a déja vu érzés? Olyan furcsa mintha már megtörtént volna? Kb. 2 havonta 1x 2x szokott lenni, de van hogy ritkábban, van hogy sűrűbben?

Figyelt kérdés
2012. dec. 7. 16:19
1 2
 1/16 Seatkid válasza:
Nekem volt ilyen régebben..Igaz lehet hülyeséget irok csak személyes tapasztalat..Nálam volt olyan egy kettő alkalommal hogy olyan volt az álmom mintha valoság lenne és ez az valoságszerü álom az életben is megtörtént velem..NA akkor egy pillanatra minden elsötétült tudat minden 1-2 másodperc és akkor jöttem rá na ez meg történt már velem..Én ennyit tudok irni erre (személyes tapasztalat)
2012. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Hiba van a mátrixodban.
2012. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
0%
Menstruálsz?!
2012. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos elképzelések szerint az okozza, hogy az egyik szemből néhány ezredmásodperccel előbb érkezik a látott kép az agyba, mint a másikból. A leedsi egyetem emlékezetkutató csoportja hipnózissal sikeresen előidézte a jelenséget. Ugyanez a kutatócsoport beszámolt egy vak emberről, aki szintén átélte a déjà vu-t halláson, szagláson és tapintáson keresztül. A vizsgálatoktól azt várják, hogy jobban megértsék a memória működését. Chris Moulin brit kutató és csapata szerint az emlékezet pillanatnyi zavara okozza. Egyik sem egyértelműen bizonyított tudományos magyarázat, sokan ezért a vallásban keresik a választ, mint például a reinkarnációban.


Forrás: Wikipédia

2012. dec. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek szokott lenni. Ez emberi dolog. Azt olvastam, hogy az adott pillanatban valami hiba lép fel az agyban vagy valami ilyesmi és ezért érezzük úgy mintha már megtörtént volna. Velem például tegnap is volt.
2012. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Na mondom én xD
2012. dec. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
igen,enis felakartam mar tenni ezt a kerdest csak nem tudtam hogy is magyarazzam:)pont ez tortenik velem is es eleg gyakran,erdekes megmagyarazhatatlan.tortenik velem valami,pl.beszelgetek valakivel valamirol,vagy talalkozok valakivel,es ahogy ez a beszelgetes megkezdodik en mar tudom h ez mar egyszer megtortent velem,pontosan igy,de nem almodtam biztos vagyok benne,jo almodsz egyszer ketszer de nem mindig.erdekes nagyon es nehezen lehet megmagyarazni is hogy mit erzek akkor.mindig gondolkoztam enis h ez mi?mar kiskoromban felfigyeltem erre.Es meg valami,en erzem hogy az emberek(kozeli baratok,ismerosok)mit gondolnak rollam...ezt sem ertem mind idaig hogy lehetseges,es most lehet sokan nevetni kezdenek,de tenyleg igy van.
2012. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
4%
Hiba van a mátrixban ;)
2012. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
utolsó szerintem azt mindenki érzi hogy mások mit gondolnak Rolla legalábbis énis megérzem valamilyen szinten hogy kibeszél ki ki kedvel stb velem még olyan is volt de szerintem csak véletlen volt pár hete hogy 2 egymást követő éjjel álmodtam egyik éjjel azt álmodtam hogy mérges gombát ettem reggel el is meséltem itthon hogy mit álmodtam erre délben a hírekbe hogy x-en meghaltak gombamérgezésbe másnap azt álmodtam hogy meghal a kutyánk erre beteg lett de szerencsére jobban lett:) megmég egyszer volt egy nagyon valóságos álmom na az durva volt nagyon élethűvolt mintha magamnál lettem volna a plafonról néztem le magamra ahogy fekszem az ágyba láttam a szekrénytetején a vázát láttam hogy miben alszok mintha egy idegent néztemvolna miközben alszik na az érdekes egy "álomvolt"
2012. dec. 7. 19:44
 10/16 A kérdező kommentje:
hu kicsit eltértem a témától bocsi:)
2012. dec. 7. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!