Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti elhiszitek azt, hogy a...

Ti elhiszitek azt, hogy a világ egy ősrobbanással jött létre?

Figyelt kérdés

Egy barátommal való politikai eszmecserénk közben vetődött fel teljesen spontán az ősrobbanás elmélet, mint példa az emberi hiszékenységre, ami szerinte ugyanolyan áltudomány, mint a babona vagy ezotv, csak mivel öltönyös akdémikusok szájából hangzik készpénznek vesszük.


Ismerősöm szerint azért tart itt az ország és csődben az unió stb, mert olyen hiszékenyek az emberek, hogy ilyenekkel is be lehet etetni őket. Ez egy szép példa arra, hogy mindent általánosítunk és ha olyanok hírdetik, akiket a társadalom egyébként teljesen más miatt elismer, akkor elhisszük, ami egyébként ugyanolyan bizonyítatlan elmélet mint a babona vagy amit az ezotv gyógyítók sugároznak a tv-n keresztűl.


Nagy igazságot látok mérnök barátom bölcs szavaiban. Érdekelne az őszinte véleményetek, hogy Ti elhiszitek-e, hogy egy ősrobbanással keletkezett az anyag és az idő is, sőt minden.


Azért ide tettem fel a kérdést, mert a tudomány kategóriában már csak azért is azt írják hogy elhiszik, hogy ne nézze a többi ki őt. A maradék pedig elfogult.


2013. szept. 15. 17:54
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 szelena97 válasza:
95%
Hát az tény, hogy a világegyetem folyamatosan tágul, pedig a tömegvonzások miatt szerintem kellene működnie, nem tudom...az ősrobbanáson kívül létezhet erre más megoldás? Én amúgy hiszek benne, de azt meg viszont sehogy sem tudom elképzelni hogy egykor minden anyag egy egészen kicsi pontba volt összesűrítve...
2013. szept. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 Shai-Hulud ***** válasza:
97%

Tudod az őrrobbanást ismert fizikai tényekből, teljesen logikusan le lehet vezetni. Tudunk, ismerünk jónéhány dolgot, ezekből szintén ismert törvényszerűségek alapján következtetünk, és a következtetések eredményét megpróbáljuk egy olyan elméletbe foglalni, amely a lehető legkevesebb ellentmondást tartalmazza.

Így működik a tudomány, és ilyen módszerrel jutottak el arra a következtetésre is, hogy a világ egy ősrobbanással keletkezett.


Természetesen nem kötelező ezt elhinni, hiszen például a vallás egészen máshogyan írja le a világ teremtését.


De ha már a véleményünket kérdezted, szerintem a világ keletkezésének különböző vallásos magyarázatai sokkal kevésbé alátámaszthatóak, sokkal kevésbé logikusak, vagyis sokkal kevésbé valószerűek, mint az ősrobbanás elmélete.


A "mérnök" barátodnak nagyon nincs igaza. Ezek a természettudományos elméletek bizonyítottak, sokkal stabilabban, mint azt ő hiszi. A "mérnök" szót azért tettem idézőjelbe, mert nem hiszem, hogy most, Magyarországon egy végzett mérnök annyira szűk látókörű, vagyis annyira tájékozatlan legyen, mint a barátod. Vagyis vagy nem mérnök, vagy pedig csak igen erős túlzásokban beszélt.

2013. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
91%

Azért a tudományt ne hasonlítsuk az ezotv-hez, mert akkor semmivel sem vagytok különbek, mint az általatok szidott buta emberek.

Amúgy jelenleg elhiszem, de persze minden elmélet változhat, egyet egyik nap teljesen megcáfolják, másikat csak megnyirbálják és újat tesznek hozzá. Jelenleg itt tartunk, a gondolat logikus, nem én fogom így fizikai, csillagászati és kémiai doktorátus nélkül mindezt megkérdőjelezni.

2013. szept. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
16%

Lehetséges

- de mi robbant fel?

- hogyan jött létre a robbanási folyamat?

2013. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

" nem én fogom így fizikai, csillagászati és kémiai doktorátus nélkül mindezt megkérdőjelezni."


Na ezaz, hogy megint itt tartunk ahonnan feltettem a kérdést. Mindent másokra hárítotok, hogy majd ők megmondják a tutit, én nem tudom. Ez van a társadalom összes szintjén is.


" nem tudom...az ősrobbanáson kívül létezhet erre más megoldás?"


Éppez ez az, hogy ha most nem tudunk ilyet, meg lehet mondani azt hogy NEM ÉRTJÜK !! Nem szégyen a tudománynak szerintem kijelenteni, hogy van amit nem képes felfogni. nem lehet mindent érteni. A tudományt emberek alkotják a véges elméjükkel, nem végtelenek mint Isten.

2013. szept. 15. 19:05
 6/73 szelena97 válasza:
94%

Isten? Ha már itt tartunk, ő hogyan keletkezett??:D

#2 "De ha már a véleményünket kérdezted, szerintem a világ keletkezésének különböző vallásos magyarázatai sokkal kevésbé alátámaszthatóak, sokkal kevésbé logikusak, vagyis sokkal kevésbé valószerűek, mint az ősrobbanás elmélete." Ebben teljesen igaza van!

2013. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 anonim ***** válasza:
Hárít a halál, de nem gondolnám, hogy hozzá nem értőként majd pont én fogom megmagyarázni, hogy nem. :D Csacsiságokat ne mondj már, ilyeneket pont a birkák csinálnak.
2013. szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem azokat akik rögtön a vallással hasonlítják össze a tudományt ha nem ért valamit a tudomány.Hiszen a tudomány azt is állította hogy a föld lapos.A tudomány elméleteket is gyárt ahogy a politika is eszméket.Idővel az is kiderülhet pl. hogy a tvn keresztül is gyógyítottak de ezen ne lovagoljatok.Az is lehet hogy most nem működik a tvn keresztüli gyógyítás és 100év múlva pedig bizonyíthatóan működik mert olyanok lesznek a körülmények.Lehet a föld lapos volt de megváltozott,vagy az ember tudata változott meg és úgy érzékeli hogy gömbölyű a fold most,de régen úgy érzékelte lapos.Ha belegondolsz lehet idővel a mérnök áltudomány kategória lesz mert korlátolt anyag centrikus a hozzáállása a világhoz.(Ha az emberek azt hiszik hogy csődben van a világ akkor a föld is lehet lapos.)
2013. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Nincs baj az elmélettel, ha belátjuk a korlátait és, hogy valójában nem válasz. Információ-energia-anyag. Vagyis az információ energiává, majd anyaggá vált.


Viszont nem ad választ arra, hogy honnét származik az információ, hogyan tudott energiává, majd anyaggá válni. Honnét származnak a vezérlő elvek és törvények, amelyeknek az anyag engedelmeskedik.


Mert ugye, az anyag nem magának alkotott törvényeket, hanem engedelmeskedik azoknak. Kitől, mitől származnak az elvek?

2013. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
Próbáljuk meg összeegyeztetni a teremtés és az ősrobbanás elméletét: lehet, hogy kezdetben vala Isten, aki felrobbantotta magát, így lett a világegyetem. A muszlimok azóta is rendszeresen megemlékeznek erről a teremtésről.
2013. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!