Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok jobb tudatlannak...

Mit gondoltok jobb tudatlannak lenni vagy a teljes tudatosságot választanátok, ami mindenre ad választ?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom jobb lett volna tudatlannak maradnom. Amiről tudok itt a Földön egyenlőre úgy sem fogom megtalálni. Marad a teljes elveszettség érzése, és a szenvedés.

Kíváncsi lennék más hogy választana, a tudatosságot vagy a tudatlanságot? És miért??



2013. dec. 5. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Minden a nők miatt van. A másik almából kellett volna enni.
2013. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
neked jobb lett volna a tudatlansag, az biztos. 'teljes elveszettseg erzese, es a szenvedes' edesjoistenem, de raer valaki sajat magat sajnalni....
2013. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Grielean ***** válasza:
100%

Tudatosság, egyértelműen! Én olyan vagyok, hogy imádok új dolgokat felfedezni, megismerni. Szeretek tanulni, és elvesztegetettnek érzek minden olyan napot, amikor nem találkozom valami újjal (és itt természetesen nem a szomszéd Mari néni pletykáira gondolok).

De teljes tudatlanságban, mindenféle ismeret nélkül, csupán ösztönlényként élni... ennél szörnyűbbet el sem tudnék képzelni egy embernek, nemhogy saját magamnak...

2013. dec. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
A tudatlanság sokkal jobb! Mióta megvilágosodtam én is ugyanazt érzem mint te.
2013. dec. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Én szeretnék tudatlan lenni. remélem, egy nap agyhalott leszek nem jó, hogy folyton jár az agyam..)
2013. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

ma 16:02

Köszönöm végre valaki aki érti a kérdésem.

2013. dec. 5. 17:23
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a "tudatosság" nem egyértelmá fogalom. Az ezósok pl. a sok marhaságot amiben hisznek, és ezeknek a dolgoknak a térnyerését tudatosodásnak nevezik. Elég írónikus.


A valódi tudatosság az az, amikor az ember rájön és fel is fogja, hogy a világ csak matéria, nincs lélek, nincs "értelem", az élet nagy kérdéseire nem léteznek válaszok, ezek a kérdések értelmetlenek. Aki ilyen állapotba kerül, az minimum depressziós lesz és nem ritka az öngyilkosságba való menekülés sem. Persze ahhoz, hogy valaki ezt felfogja iszonyatos nagy inteligencia szükséges. Nem hiába szokták mondani, hogy a depresszió az inteligens emberek betegsége.


Aki nem érti miről beszélek, annak ajánlom a Sunset Limited c. filmet. Ott viszonylag emészthető formában van ezekről szó.

2013. dec. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A főiskolások és az egyetemisták azok legalább okosak! :P
2013. dec. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

"Köszönöm végre valaki aki érti a kérdésem."


Itt mindenki értette a kérdésedet. Csak Te nem érted a válaszokat. És még az ilyen tartja magát tudatosnak...

2013. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezt a kérdést én is ugyanígy írtam volna ki.. jobba lett volna tudatlannak maradnom.. most viszont már a másodikat választanám..ami mindenre választ ad-ot :)
2013. dec. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!