Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha elalszunk és közben megy a...

Ha elalszunk és közben megy a tv vagy egy hanganyag az hatással van az álmunkra illetve a tudatalattinkra? Például ha egy pozitív, vonzásos hanganyagot hallgatok?

Figyelt kérdés
Sokszor alszok el film közben, de főleg a hanganyag rész érdekel, hogyha nem figyelek az előadó minden szavára, akkor is hat rám/a tudatalattimra valahogy?

2014. jan. 3. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismétlés nélküli egyszeri esetnél nem valószínű, de erősen rontja az alvás minőségét. Ugyanazon szöveg sokszori ismétlése azonban már hipnopédiának minősülhet.
2014. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Missi_Key ***** válasza:
hat persze, mivel alszol közvetlenül a tudatalattidba megy amit hallasz..de nem hinném hogy túl nagy hatással lesz rád..
2014. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És annak van értelme, ha többször "meghallgatom" álmomban, mert pozitív dolgokról beszél végig...?
2014. jan. 4. 01:49
 4/6 Passiflora ***** válasza:

Igen, van értelme alvás közben hallgatni, mert akkor is hat a tudatalattidra. De tényleg viszonylag sokszor kell ahhoz meghallgatni, hogy érezd a hatását, a pozitív változást.


Én is szoktam így CD-ket "hallgatni" füllhallgatóval (vezetett meditációkat vagy pozitív megerősítéseket), illetve MP3 lejátszóval olyan megerősítéseket, amit saját magamnak írok meg és veszek fel. Így kb. 4 órán keresztül "töltődnek" ezek a pozitív programok, amíg le nem merül a lejátszó. :-)

Nekem ez nagyon bevált, mert ez így többszáz ismétlés naponta, és ennek tényleg elég hamar érzem is a hatását.

2014. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Missi_Key ***** válasza:

van is meg nem is...

jó ha alfa állapotban hallod többször, de ha folyamatosan megy a teljes alvásperiódus alatt, az az alvás rovására mehet

2014. jan. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem mivel az alvás különböző fázisokból áll a mély alvást talán kizárhatjuk egyéb fázisokban a tudatalatti befogadja abban biztos vagyok.Ott lehet ezt tetten érni hogy éber állapotban beszélgetésnél vagy olvasásnál felkapod a fejed:ezt már hallottam valahol,olyan ismerős a teória a meghatározás.A mindennapi tudat bár zajosan fecseg de csak úgy tudsz megélni a hétköznapokban hogy ő ilyen.
2014. jan. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!