Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A megértés egyre magasabb...

A megértés egyre magasabb szintjeit elérve hihetünk-e az idő linearitásában?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom: ahhoz, hogy egy lény / létező az idő linearitásában (=egyetlen idővonalban) higgyen, nagyon lekorlátozottnak kell lennie....

...és valószínűleg az ilyen lekorlátozott megértések "jutalma" az,

hogy a lény ehhez a "megértés-csomaghoz" kap egy viszonylag szilárd fizikai testet,

hogy a képességei még inkább ne nyilvánulhassanak meg.

Valójában azért kapja - ezen a megértés-szinten - az épp aktuális testet,

hogy még inkább lekorlátozottabb, még tehetetlenebb legyen, még kevésbé legyen okozó önmaga / a saját élete felett.

...

Hitem szerint az ehhez a fizikai testhez való kötődés / kötöttség felszámolható...

...és valójában semmi nem indokolja, hogy ilyen típusú =bennünket lekorlátozó fizikai testeket birtokoljunk.

...egyszerűen elhittük, hogy szükségünk van fizikai testekre ahhoz, hogy létezzünk...

...elhittük, hogy szükségünk van fizikai univerzumra ahhoz, hogy létezzünk... stb.

...

Az egyetlen lineáris idővonal, mint realitás, valószínűleg a lezáródásunk egy fokán jelent meg;

előtte valószínűleg még tudtunk váltani az idővonalak között,

tehát mi magunk (!) döntöttük el, hogy épp melyik idővonalat választjuk...

...egyszerűen át tudtunk ugrani egyik idővonalról a másikra.



2014. márc. 17. 10:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, van-e értelme olyan kérdésbe bujtatott kioktatásnak, ahol a kérdező legalább 200 évvel le van maradva az idő filozófiai interpretációjában, illetve logikai bakugrásait nagy horderejű szavakkal palástolja.


De ha gondolod, mutasd meg, hogyan ugrasz át egyik idővonalról a másikra.

2014. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Maradj hát egy idővonalon!

Tiéd a döntés és a felelősség is a tiéd.

(valamint az anyagról való tudás)

2014. márc. 17. 10:19
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Szóval nem csak logikátlanságot írsz, de még személyeskedsz is? Na, ez már biztos jele annak, hogy Te sem hiszel abban, amit leírtál.
2014. márc. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyébként az a vicces, hogy mintha végig a lineáris időfelfogást kritizálnád, aztán, hogyan zárod le? "át tudtunk ugrani egyik idővonalról a másikra"

Magyarul nem tudod elképzelni az időt máshogy, mint linearitást. Amivel dúsítod az idő felfogását, az hogy több vonalat feltételezel, de ez csupán kvantitatív különbség, nem kvalitatív. Igazán akkor kerülnél közelebb az igazsághoz, ha kvalitatív különbséget vázolnál fel a hétköznapi időfelfogáshoz.

De eleve amit Te az idő linearitásáról mondasz, egy elvont eszme, távol áll a hétköznapi gondolkodástól.

2014. márc. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

súr!


miért van az h a magadfajta mindig rájön valami ilyesfajta logikai okfejtésekre, de ezt sehogy nem lehet megoldani, mert EMBER!!!! fizikai tested van!

hiába agyalsz te, h így meg úgy idősík, meg ide oda lépés a síkról, sehova nem jutsz, max azt éred el, h bezazulsz, és mész az ilyenfajta emberek találkahelyére , az igazságügyi és elmegyógyító intézetbe, ön és közveszélyesnek titulálva.

na sok szerencsét.

2014. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Az időt nem lehet így felfogni, mert az viszonylagos. Egy időegyenes létezik. Ez végtelentől végtelen felé tart. Ugrálni rajta nem olyan egyszerű, mint azt te gondolod. Max egyik univerzumból a másikba ugrálhatsz és esetleg így kerülhetnél egy olyan világba ami csak egy kicsit tér el a miénktől, de még nem jár itt. A te elméletedet légyszíves támaszd alá valami értelmessel, mert kijelentetni mindenki tud dolgokat nagy idegen szavakkal.
2014. márc. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
55%
Íme megint egy újabb értelmetlen kérdés, amit Súr számlájára írhatun gratulálok kedves Súr a trollok vezéregére.
2014. márc. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem troll. Csak értelmileg korlátozott.
2014. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%
#8 Igen lehetséges, hogy ilyen ostoba lapjában a kérdések lenne értelme csak csakhogy szerintem direkt írja a hülyeséget. :D
2014. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem minden bonyolult folyamatot, jelenséget el lehet mondani egyszerű hétköznapi nyelven is. A maghasadást lehet egyszerűen vázolni, azután belemenni a legapróbb részletekbe. Mindenki addig követi, amíg megérti.


"...egyszerűen elhittük, hogy szükségünk van fizikai testekre ahhoz, hogy létezzünk..."

Itt, ha jól olvastam és jól értettem arról van szó, ami kézzel fogató és racionálisnak tűnik az csupán hit kérdése, a valóságban semmi sem fogható. Tehát matematikára lefordítva, semminek nincs értéke, csak a semminek, a nullának. Ha már van értéke, akkor nem létezik. Ha van fizikai kiterjedése, akkor az már csak hit.


Hát így igen könnyű dolgom lett, mert eddig a kuglófemberben sem hittem - nem én találtam ki őt -, de mióta tudom, hogyha látható és kézzelfogható lenne, akkor már csak a hitünkben létezne. Így, hogy sosem láttam, érzékeltem, biztos vagyok benne, hogy létezik!

2014. márc. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!