Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi volt rád spirituális...

Mi volt rád spirituális fejlődésed szempontjából a legnagyobb hatással?

Figyelt kérdés
Elsősorban hitvilága, vagy vallásra, illetve tanfolyamra gondoltam. De írhattok könyvet címet, vagy bármilyen forrást, személyt aki hatással volt rátok. Röviden, ha van kedvetek és elmesélhető, indokolhatjátok is.

2014. szept. 5. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mikor ezt az oldalt felfedeztem a netes oldalak között.

akkor kinyílt a világ előtte, és az ezoteria, és azon kategóriái széles választékába csöppentem bele, tele egyedi esetbeszámolóval.

azóta is az oldal látogatója vagyok, a legjobb ilyen oldal, csak így tovább!

2014. szept. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szerintem is jó lehet az oldal információ szerzéshez, én elsősorban arra gondoltam, hogy a kezdő információk megszerzése után, ki milyen útat talált, ami számára hiteles volt? Illetve mi hatott rá nagy mértékben (könyv)?
2014. szept. 5. 12:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Dereck Princ: Áldás és átok c. könyve


Fény az éjszaka homályában, kb. ekkora hatása volt.

2014. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy vettem észre magamon, hogy stagnál az spirituális állapotom (konstans 0), de ez szerintem még mindig jobb mint vallásokkal és áltudományos könyvekkel visszafejlődni értelmileg. :)
2014. szept. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gyakorikérdések fórum
2014. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Magyar ősvallás
2014. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az anyám: miatta nem hiszek semmilyen ezotériával kapcsolatos dologban, és ha olvasok valami újat, rögtön cáfolatot keresek rá. Tulajdonképpen köszönettel tartozok neki, mert ha nincs alkalmam megtapasztalni az ezoterikus elméleteket, lehet, hogy nem lettem volna szkeptikus.
2014. szept. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer elolvastam elejétől végéig a Bibliát, és teljesen átértékelődött bennem mindaz, amit addig tanítottak nekem vallásról, hitről. Nem fordultam a hit ellen, sőt, kitágult a világ, de elvetettem a csicsát. A Biblia elolvasása után ha bementem egy templomba, valahogy mindig hiányérzetem lett, mint amikor egy könyvet megfilmesítenek, és más, mint amit olvastál.
2014. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Számomra a loú megveccózése jelentet katartikus élményt. Még most is a hatása alatt állok.


***

Könyvélmény? Ray Bradbury

2014. szept. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
A megfilmesítése a bibliának elég silány, ha a templomokat vesszük. Nem kicsinyellem az egyház jelentőségét, a templomépítőket még kevésbé, de az egyház emberei (különösen a katolikusok) nem igazán Jézus követői. Hatalomvágy sokkal inkább hajtja őket. Uralkodni mások felett, ítélkezni. Persze ájtatos képpel.
2014. szept. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!