Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van különbség a kitágult...

Van különbség a kitágult tudatállapot és a széles látókör között?

Figyelt kérdés

Az előbbit spirituális értelemben szokták általában használni, az utóbbi vonatkozhat bármire. De lényegében ugyanaz a kettő, csak a nagyságrend különbözik, vagy pedig teljesen más természetű a kettő?

Pl. ha valaki ingerszegény életet él, és kipróbálja az ayahuascát vagy tiszta, jó minőségű LSD-t, akkor nagyobb ugrást tesz a saját életében (önmagához képest), mint az, aki nem él ilyen szerekkel, de elkezd utazgatni, ismerkedni, olvasni, tájékozódni? Más típusú változás történik a két esetben, vagy ugyanaz, csak más léptékben? Illetve lehet-e drogok nélkül is olyan vagy hasonló élményeket átélni, amik hatására kikerülünk a "tudati mókuskerékből", és magasabbról tudjuk szemlélni az életet, és abból az élményből táplálkozva "józanul" is másképp tudjuk élni az életet, másképp viszonyulni embertársainkhoz?



2015. jan. 6. 07:36
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:
(Természetesen a gyakorlati életben kifizetődőbb az olvasás, tanulás, mint a drogozás. :) De most nem gyakorlati hasznokra gondoltam, hanem amikor valóban más tudatállapotba kerül az ember, amikor annyira megváltoznak a gondolatai, érzelmei, a szemlélődése, mintha egy másik dimenzióba kerülne szinte, és azt sokkal intenzívebben éli meg, valóságosabbnak érzi, mint a régebbi állapotát.)
2015. jan. 6. 07:40
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Lehet józanul sőt úgy kell!


Ez a spiri lényege.

2015. jan. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:

Ha egy igazi mester megemeli az energiaszintedet akkor egyből világos lesz a dolog.


A drogok bénítják és pusztítják az idegsejteket és így érik el ugyanazt a hatást

2015. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
A mesterben és a drogban van valami közös: mindkettő kívül van!
2015. jan. 6. 09:21
 5/42 A kérdező kommentje:

"Ha egy igazi mester megemeli az energiaszintedet"


Vajon mennyiért osztják a mesterek az energiát? :)

2015. jan. 6. 09:22
 6/42 anonim ***** válasza:

Igen mind2 kívül van és a tehén tej is fehér meg a hungarocell is.


Hogy miért osztják az energiát? Én ezt a kérdést nem így tenném fel...

2015. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Illetve kifejtenéd bővebben a kérdésedet?
2015. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:

Ha nem növényekhez fordul az ember segítségért, hanem egy másik emberhez, az mivel jobb? Nem önerőből kellene kikecmeregni a gödörből, ha már belekerülni is saját magunk miatt kerültünk bele?


Hogy mennyiért osztják az energiát: arra céloztam, hogy biztos jó üzlet, gondolom, nem ingyen teszik.

2015. jan. 6. 09:40
 9/42 anonim ***** válasza:

>Illetve lehet-e drogok nélkül is olyan vagy hasonló élményeket átélni, amik hatására kikerülünk a "tudati mókuskerékből", és magasabbról tudjuk szemlélni az életet, és abból az élményből táplálkozva "józanul" is másképp tudjuk élni az életet, másképp viszonyulni embertársainkhoz?


Mert ez szerinted így van, ezt nyújtják a drogok okozta hallucinációk? Ugrást okoz az életedben, ha LSD-zel? Na ne már.

2015. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Ezt hallottam/olvastam többekről, akik használták. (Csak két szerről hallottam eddig ilyet, a másik az ayahuasca.) Én nem próbáltam, és nem is akarom a későbbiekben sem. Éppen ezért nem mondhatom, hogy "na ne már".
2015. jan. 6. 09:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!