Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy a Bibliában az ószövetségben és az újszövetségben két különböző minőségű, egymástól merőben eltérő, már már ellentétes istenkép jelenik meg?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy: az ószövetségi Isten haragos, hiú, többnyire erőszakos cselekmények formájában nyilvánul meg, ő a "Seregek Ura", választott népe van, míg az újszövetségben Jézus a mindenkinek megbocsátó szeretet Istenéről beszél.


Mindeközben Jézus "atyámnak" hívja Istent és a Tórán alapuló (és mint tudjuk, innen származik az ószövetség is) sok száz éves zsidó hagyományokat rúg fel minden probléma nélkül. Tudtommal sehol sem jelenti ki Jézus, hogy az ő atyja Jehova/Jahve lenne. Miért gondolják azt a "hívők", hogy ez a két istenkép megegyezhet (az nem elég magyarázat, hogy a bibliai folytonosság miatt, mert a Biblia különböző forrásokból lett emberek döntései alapján összeállítva, tévedhettek is amikor a Tórát beemelték a Bibliába)?


Hogyan lehet az, hogy pont az ószövetségi Isten választott népe nem ismeri el Jézus tanításait és különleges szerepét, míg nekünk, akikhez inkább ez utóbbi áll közel, el kell ismernünk a zsidó népet Isten választott népének (erre hajaz sok vallás, pl a Hit Gyülekezete is, hogy csak a zsidókon keresztül érhető el Isten, kiemelt szerepben vannak)?



2015. jún. 19. 21:43
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

Hát lehet, hogy engem régen eretneknek kiáltottak volna ki, szerencsém van, hogy most vallás szabadság van.

6-os vagyok, a 10-es is én voltam.

2015. jún. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Az Ószövetségben, az Édenkertben ki az a valaki, aki azt mondja Ádámnak és Évának, hogy ne merjenek Tudásfa és az Életfa gyümölcséhez érni, mert halállal lakolnak? Jézus Égi Édesapja halállal fenyegetne, ha nem engedelmeskedsz neki? Annak ellenére, hogy Jézus azt mondja, hogy az én Atyám maga a szeretet, és maga a Fény. Ilyen típusú zsarolást, hogy azt mondja meghaltok, ha ahhoz a fához nyúltok, hazudott, megtenne ilyet Isten? Akkor ki beszél az Ószövetségben, mint Úr? Az Ószövetség Istene többször azt mondja magáról: "én az Úr, bosszúálló Isten vagyok. Én az úr, haragvó Isten vagyok. Én az Úr, megbüntetem az engedetlent hetedíziglen. Tűzzel sújtom. Járvánnyal sújtom."


Hogyan illeszthető ez össze azzal, amit Jézus mond: az én Atyám, maga a Szeretet és maga a Fény. Ez lehet ugyanaz az Isten? Lehet az Ószövetség, Jahve alakja Jézus Égi Édesapja?


354-ben, az első Nikaiai zsinaton elrendelik, hogy az Ószövetségi Jahve-t és Jézus apját innentől kezdve azonosítani kell. Ez volt az a döntésük, ami a legnagyobb felháborodást okozta abban az időben. Azok az egyházatyák, akik ezzel nem értettek egyet, azok azt mondták, hogy ők ragaszkodnak Jézus eredeti tanaihoz, hogy az Univerzum igenis Fény, Isten igenis benne van a szívünkben, az ember nem bűnös, hanem végtelenül tiszta és szabad, Isten nem büntető és nem bosszúálló, hanem csak szeretni és gyógyítani tud. És az Isten mellett igenis ott az Istennő, az Anya. És az eredeti Szentháromság az Atya, az Anya, és a Fiú. A zsinat pedig azt mondta, hogy márpedig ők betiltják az Anya fogalmát a szentiratokban, és csak Atya, Fiú és Szentlélek lesz. Az Anya helyett ezt a semleges szót vezették be, csakhogy a háromság megmaradjon, de ne kelljen a női energiát kimondani. És néhányan felálltak, és azt mondták, hogy nem egyeznek ebbe bele! És azt mondták, hogy igenis maradni akarnak annál, hogy van reinkarnáció, mert Jézus erről beszélt, és hogy nincs pokol, mert Jézus sosem beszélt pokolról. És maradni akartak annál, hogy az ember nem bűnös, és a kisgyerekek nemhogy nem bűnben fogannak, hanem a legszebb és leggyönyörűbb emberi cselekedetben, a férfi és a nő mennyei ölelésében fogannak. Ők Jézus tanait akarják követni, és nem egy megváltoztatott hazugságot. Akik ezt vallották, ezek az emberek fölálltak a zsinatban és kivonultak. A zsinat vezető papjai pedig azt mondták, hogy ti innentől kezdve eretnekek vagyok, büntetésetek pedig halál.


A Tudás valójában Jézus ösvénye, és akik ott, a zsinaton felálltak, magukat gnosztikusoknak vallották. Görögül a tudás gnosis. Így szakadt ketté az egyházi út és a gnoszticizmus. És amint tudjuk, az 1600-as évekig tűzzel-vassal írtották azokat az embereket, akik a Tudást, a gnózist, Jézus kitiltott tanításait vallották és gyakorolták. Rájuk azt mondták, hogy ők boszorkányok, és tűzrevalók.

2015. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Egyetértek az eddigi hozzászólókkal (12). Ezekről a dolgokról én tudok és a szemléletem is hasonló, mintha csak magamat hallanám (azért rendes Tőletek, hogy leírtátok helyettem :)).


Sajnos eddig nagyon egy irányba billen a mérleg. Arra is kíváncsi lennék, hogy aki hívő és olvasta a Bibliát, hogyan oldja fel ezeket az ellentmondásokat, mit reagál ezekre a tényekre?


Vannak olyan vallások (pl: Hit Gyülekezete, Jehova Tanúi), amiknek az Istenének a létezését kérdőjelezik meg az eddigi állítások. Ha az ószövetség nem Istenről szól, akkor ezeknek a vallásoknak sem létezik az Istene. Ami elég súlyos állítás.


Szeretném megérteni őket is, mert lehet, hogy az elvakultságom miatt nem látom a fától az erdőt...

2015. jún. 20. 00:05
 14/46 anonim ***** válasza:
13-as kérdező! Hiába olvassák a Bibliát, semmit nem értenek belőle! A prédikátor meg nem fogja nekik elmondani, mit hogyan kell érteni valójában, mert ő sem érit a saját bibliáját!
2015. jún. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 Missi_Key ***** válasza:

szeretek különböző világnézetekbe belegondolni, így amikor arra a világnézetre állok rá hogy isten valós, néha elgondolkodok ezen.

lehet hogy ez egy teszt, és isten kíváncsi mennyi ellentmondást tűrünk el vakon...és közbe röhög a markába, hogy adott egy könyvet, aminek a két szövetsége teljesen ellentmond egymásnak, és a kis teremtményei mégis mindig hisznek benne.

2015. jún. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:

Kérdező # 4/15


Van egy szempont,amit nem könnyű megérteni;az,hogy meglepő módon végső soron minden egy forrásból származik,vagyis minden Isten.A létezésben nem lehet csak fény,kell,hogy legyen árnyék is.De ezek valójában összetartoznak.Na most,vannak,akik alacsonyabb szinteket képviselnek a létezésben,ők hisznek az Ószövetségi istenképben.Amikor azt írom,minden egy forrásból ered,minden Isten,akkor persze ez nem azt jelenti,hogy mindent el kell fogadni,amit a Bibliában írnak.Mert ott az ellenpólus,amit Jézus képvisel,a magas szint,megmutatta nekünk,hogy mi a különbség a világosság és a sötétség között,lehet az előbbit választani.Persze egy olyan hívő,akit a vallása megfelelően elbutított,az csak azt fogja szajkózni,hogy bármi van a Bibliában,azt el kell hinni,mert szent,igaz,tévedhetetlen.És valóban ellentmondásba keveredik,mert a hiteles ember nem vall olyan szélsőséges nézeteket egyszerre,hogy "Szeretet az Isten" de közben helyesnek tartja azt is,hogy az Ószövetségben istennek és embereinek szinte bármiért helyes és jogos volt lemészárolni másokat,mert hát ezt a Biblia írja...

2015. jún. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

Eddig nagyon egyoldalú válaszok érkeztek. Ez csak további megerősítést ad arra vonatkozóan, hogy az ószövetségi istenkép valójában nem a valóságos Istenről szól. Ezzel véleményem szerint azt is kijelenthetjük, hogy a Jehova Tanúi és a Hit Gyülekezete hamis istenben hisznek. Illetve az összes vallás, ami nem a szeretet Istenében hisz, hanem az ítélkező haragos istenben. Nagyjából semmi sem marad, max a keleti vallások.


De ha már itt tartunk, kiről szólhat az ószövetség, ha nem Istenről?


Illetve továbbra is várom a cáfolatokat/magyarázatokat... Nem hiszem el, hogy nem jár errefelé egy hithű katolikus keresztény, vagy Jehova tanúja, netán hitgyülis, aki ezt a jó pár tévelygő lelket (beleértve engem is) a "helyes" útra tudná terelni ész érvekkel (biztosan van ilyen)...

2015. jún. 20. 11:29
 18/46 anonim ***** válasza:
17-es kérdező! Az ószövetség istene egy valamilyen entitás, egy valós élőlény, amely ugyan nagy tudással rendelkezik, de nem a valódi Isten. Ha konkretizálni akarnám, akkor azt mondanám, hogy egy földönkívüli idegen faj, amely évezredekig elél. Gyűlöli az emberi fajt. Viszont vannak földi "emberek", akik nagyon is tudják, hogy ki ez az entitás, neki áldoznak. Hogy milyen áldozatot mutatnak be, az már más kérdés, itt mindenkinek a fantáziájára van bízva. És vannak a megvezetett, átvert, tudatlan hívek, akik azt hiszik, hogy az az entitás a valódi Isten, és őt imádják. Az energiák összeadódnak, így tartják életben ezt a bosszúálló, gyűlölködő entitást. Az egyház nem véletlen írtotta 1500 éven keresztül tűzzel-vassal az ősi gnosztikus tudást, amely gnosztikusok nagyon is tudták, hogy melyik Isten a valódi, és melyik a hamis. Mára az emberek 99 %-ának fogalma nincs arról, mi az igazság, nem is érdekli őket, vagy hülyének nézik, aki ezen még csak gondolkodik is. Jó munkát végzett az egyház a politikával karöltve. Mindenesetre Európából keletre járnak tanulni azok, akik tudni akarják az igazságot, és visszahozzák a valódi igaz ismeretet és tudást. Akit érdekel, az odafigyel, akit nem érdekel, az röhög rajtuk. Az ostobaság karöltve jár a bugyutasággal.
2015. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:
18-as, a logika számomra is azt sugallja, amit állítasz.
2015. jún. 20. 12:59
 20/46 anonim ***** válasza:

"Nem hiszem el, hogy nem jár errefelé egy hithű katolikus keresztény, vagy Jehova tanúja, netán hitgyülis, aki ezt a jó pár tévelygő lelket (beleértve engem is) a "helyes" útra tudná terelni ész érvekkel (biztosan van ilyen)..."


Általában irtóznak az "ezotéria" szótól,főleg ha meglátnák a kérdésedet a válaszokkal együtt:)

2015. jún. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!